reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2018

Staram się jak mogę myśleć pozytywnie.Bardzo mi zależy na kp bo wiem jakie to ważne dla dziecka, dlatego tak o to walczę. Dla mnie kp to od samego początku droga przez mękę ale ani doradca laktacyjny ani pediatra problemu nie widzi. Na szczęście od poniedziałku zaczynamy rozszerzać dietę,dostałam super poradnik od pediatry na ten temat, zobaczymy co z tego wyjdzie. Jeszcze nie uspałam małej. Wybudza się raz płacze, raz krzyczy i wygina się do tyłu. Zaczynam się zastanawiać czy to aby napewno przez te zęby..
Mój spał bardzo nie spokojnie kiedy łapała go infekcja po kilku dniach zaczął się katar ale nie wyrokuje...może brzuszek?
Michaś od tygodnia dostaje różne rzeczy ale jakoś bardziej interesuje go zabawa wokół niż to jedzenie za to kupke dzisiaj zrobił az trzy razy i to taka pokaźna A wcale nie je dużo kilka łyżeczek dosłownie jednak brzuszek reaguje.
 
reklama
Mój spał bardzo nie spokojnie kiedy łapała go infekcja po kilku dniach zaczął się katar ale nie wyrokuje...może brzuszek?
Michaś od tygodnia dostaje różne rzeczy ale jakoś bardziej interesuje go zabawa wokół niż to jedzenie za to kupke dzisiaj zrobił az trzy razy i to taka pokaźna A wcale nie je dużo kilka łyżeczek dosłownie jednak brzuszek reaguje.
Jeszcze diety nie zaczęłam rozszerzać, więc brzuszek raczej wykluczam. Zobaczymy,poczekam jeszcze z tydzień jak dalej tak będzie to wyglądało a zeby się nie pojawia to wybiorę się do pediatry. A mam do Was pytanie z innej beczki. W listopadzie miałam krwawienie, więc stwierdziłam, że okres powrócił. Ale w grudniu nie miałam i dzisiaj znów krwawie. Mogę mieć okres co dwa miesiące kp?Do lekarza jestem zapisana w połowie lutego bo po pół roku od porodu lekarz kazał zrobić cytologie i usg piersi.
 
Mamusie, podzielcie się Waszymi praktykami dot rozszerzenia diety:

- Jak dobieracie pory posiłków? Ustalacie stałe pory? Jakie godziny?

- Ile posiłków dziennie podajecie?

- Mamy kp jak radzicie sobie z nieregularnym karmieniem mlekiem i łączeniem tego z rozszerzeniem diety?

Skąd pytania: Zastanawiam się jak przy kpi na żądanie uregulować rytm dnia nowymi posiłkami [emoji848]

U nas pierwsza jest zupka, między 13stą a 14stą zazwyczaj. Później owoc z warzywkiem między 17stą a 18stą. Do popicia woda.

Póki co mała je różnie czasem zje dwie łyżeczki, a czasem pół porcji.

BLW spróbuje jak córka usiądzie.

Zawsze przed i po posiłku oferuje pierś.

Podobno dzieci dopiero w 9 miesiącu orientują się, że to co im podajesz służy do zaspokojenie głodu
 
Dziewczyny pomóżcie!
Przy okazji kontrolnej wizyty pytałam panią doktor jakie mleko modyfikowane mogę podawać dziecku (póki co karmię piersią, młody ma skazę białkową), więc dostałam odpowiedź, że sojowe i tyle, myślałam, że kupię gdziekolwiek ale byłam w dwóch aptekach i nic, w rossmanie ani normalnych sklepach nie ma. Czy któraś karmiła dziecko mm sojowym? Gdzie dostanę i czy muszę mieć na nie receptę? :(
 
Dziewczyny pomóżcie!
Przy okazji kontrolnej wizyty pytałam panią doktor jakie mleko modyfikowane mogę podawać dziecku (póki co karmię piersią, młody ma skazę białkową), więc dostałam odpowiedź, że sojowe i tyle, myślałam, że kupię gdziekolwiek ale byłam w dwóch aptekach i nic, w rossmanie ani normalnych sklepach nie ma. Czy któraś karmiła dziecko mm sojowym? Gdzie dostanę i czy muszę mieć na nie receptę? :(

Ja wogole nie słyszałam o takim mleko mm[emoji15]

My jesteśmy na bebiku zwykłym
Na skaze wiem ze jest bebiko HA, Nan, bebilon
 
@ania081991 mnie się wydaje, że nie tyle sojowe co w ogóle są specjalne mleka modyfikowane dla alergików - spytaj w aptece :)

Dziewczyny, biorę się za gotowanie zupek :) powiedzcie mi, czy mogę dzisiaj wieczorem ugotowaną zupkę podać jutro (oczywiście przechowywaną w lodówce)?

Macie jakieś sprytne praktyki jak ogarnąć przygotowanie obiadków i czy na razie podajecie tylko zupki czy coś jeszcze?
 
reklama
@ania081991 mnie się wydaje, że nie tyle sojowe co w ogóle są specjalne mleka modyfikowane dla alergików - spytaj w aptece :)

Dziewczyny, biorę się za gotowanie zupek :) powiedzcie mi, czy mogę dzisiaj wieczorem ugotowaną zupkę podać jutro (oczywiście przechowywaną w lodówce)?

Macie jakieś sprytne praktyki jak ogarnąć przygotowanie obiadków i czy na razie podajecie tylko zupki czy coś jeszcze?

Jak mam czas i ugotuje to zawsze na dwa dni w lodowce
 
Do góry