reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2018

reklama
Hej, czy są mamy, które przy pierwszym porodzie brały zastrzyki clexane 40 , bo ja w pierwszej ciąży nie brałam więc nie wiem jak to wpływa na poród, chodzi mi głównie o niebezpieczeństwo krwotoku, co w przypadku gdyby nagle musieli mi zrobić CC, lekarka kazała mi dopiero odstawić zastrzyki gdy poczuje, że już zaczyna się poród, lecz czy to nie będzie za późno ? A termin z USG mam już na jutro a z OM na 1 lipca więc w zasadzie w każdej chwili może się coś zacząć dziać a biorąc pod uwagę, że to drugi poród to może pójść w miarę szybko .

Ja brałam i clexane i acard o tym samym działaniu. Clexane działa 12h, więc nie trzeba wcześniej odstawić, acard działa 7 dni i niby powinno się go wcześniej odstawić. Ja miałam odstawić w 36 tygodniu, ale nie zdążyłam. Nic się nie działo przy porodzie z tego powodu.
 
Chciałam wam dać tylko dwie rady z własnego doświadczenia, bo ja dużo skorzystałam na waszej wiedzy.
1. Weźcie sobie do szpitala te gacie jednorazowe siatkowane. O ile źle się patrzą na jakąkolwiek bieliznę, o tyle nie czepiają się w ogóle tych gaci. Ja kupiłam z canpol takie jakby szorty - lepiej brać rozmiar mniejsze, bo są mega rozciągliwe i wychodzą duże. Pakowane po 2 szt. - płaciłam jakoś 8zł chyba. Lepiej mieć tego kilka par i sobie często zmieniać, jak się zakrwawią.
2. Wkładki laktacyjne dla tych, co chcą kp, sprawdzone są firmy chicco i lansinoh na razie, te z rossmanna beznadzieje, canpol słabe. Niestety ciężko dostać stacjonarnie te chicco i lansinoh, ale jak ktoś jeszcze będzie zamwiał na Gemini, to tam są. Ja muszę chyba kolejne zamówienie zrobić.
 
reklama
Dziewczynki a ja mam pytanko. Czy Wasze Maleństwo w brzuchu też ma ciągle czkawkę? U mnie Lenka ma kilka razy dziennie... Myślę, że to czkawka bo są to delikatne "pukniecia" w tym samym miejscu i dość systenatyczne :) często wtedy zaczyna sie też ruszać bo ja to budzi chyba i jednocześnie rusza się i czka bo czuje ruchy i drgania jednocześnie
 
Do góry