reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2018

reklama
Super, ze dzidzia ok! A ta szyjka bardzo krotka? Masz pessar?
2,1cm. Nie mam pessara, ja jeszcze tydzień temu pracowałam, poszłam normalnie na wizytę kontrolną a tu takie zaskoczenie. Od tamtej wizyty jednak szyjka jeszcze krótsza (wtedy było 2,4cm), więc mimo leżenia i odpoczywania w większości czasu jednak dalej się skraca
 
2,1cm. Nie mam pessara, ja jeszcze tydzień temu pracowałam, poszłam normalnie na wizytę kontrolną a tu takie zaskoczenie. Od tamtej wizyty jednak szyjka jeszcze krótsza (wtedy było 2,4cm), więc mimo leżenia i odpoczywania w większości czasu jednak dalej się skraca
To musisz sie dalej oszczedzac, ale wydaje mi sie, ze tragedii nie ma jak na ten etap ciazy. A miekka jest? Bo rozwarcia nie ma?
 
Dziewczyny a co oznacza ze szyjka robi się miękka / jest miekka??
Mniej więcej to, co sobie można wyobrazić. Szyjka to mięsień, taki walcowaty, w którym na codzień jest otwór koło milimetr a. Przed porodem musi się przygotować do otwarcia na kilka cm i przepuszczenia dziecka, skraca się, mieknie, a na koniec otwiera. Im bliżej końca ciąży tym normalniejsze, że mięknie i się skraca, aczkolwiek niektórym zostaje długa i twarda aż do początku poródu.
 
reklama
Do góry