reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2018

Haha 7 dni lub tydzień [emoji16][emoji16][emoji16] a 7 dni to nie jest przypadkiem tydzień ? [emoji16][emoji16][emoji16]

f2w39n7303c24ozn.png
Tak :D hahah. Ale tak się mówi :D jak z katarem. Leczony trwa 7 a nie leczony tydzień :D
 
reklama
@Karla88 mam do Ciebie pytanie, bo Ty jesteś u kogoś zatrudniona jak i prowadzisz swoją działalność co nie? Powiedz mi, orientujesz się jak to jest gdy idzie się na zwolnienie lekarskie lub macierzyński z normalnej pracy, ale własna działalność zostaje otwarta, to żeby dostać kasę z ZUS (wypłata z normalnej pracy) i nie musieć zamykać działalności to wystarczy mieć zatrudnionego pracownika?
 
Wg mnie wszystko mogłoby być otwarte w niedzielę. Urzedy, przychodnie, przedszkola itp. Dajmy ludziom równe szanse na załatwienie spraw w dowolne dni tygodnia ;)

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Nie przesadzajmy [emoji39] ja pracuje 5 dni w tygodniu i zawsze przed południem, ale zawsze daje radę wszystko załatwić [emoji39] wcale nie potrzebuje aby wszystko było w weekend otwarte :) weekendy są super i fajne jest to, że można się spotkać o każdej godzinie z rodzina, zbajonymi :) bo każdy ma wolne

f2w39n7303c24ozn.png
 
Co ja zrobiłam ....
Wstawiłam ciasto do piekarnika, galaretkę do lodówki i zaraz będę robiła krem.
Ale wyjadlam resztki ciasta z miski po cieście. Po ostatniej łyżce, przypomniałam sobie , że przeciez mogłam się zarazić salmonella, toksoplazmozą. Uważacie ,że powinnam zrobić badania jak najszybciej ?:/
Toxo jest tylko od miesa surowego, nieumytych warzyw i owocow :) salmonella od surowych jajek

f2w39n7303c24ozn.png
 
@Karla88 mam do Ciebie pytanie, bo Ty jesteś u kogoś zatrudniona jak i prowadzisz swoją działalność co nie? Powiedz mi, orientujesz się jak to jest gdy idzie się na zwolnienie lekarskie lub macierzyński z normalnej pracy, ale własna działalność zostaje otwarta, to żeby dostać kasę z ZUS (wypłata z normalnej pracy) i nie musieć zamykać działalności to wystarczy mieć zatrudnionego pracownika?

Tak mam etat i działalność pytalalm księgowego jak to wyglada jak pójdę na l4 powiedział ze normalnie dostaje się macierzyński z etatu
ZUS za działalność zostaje takim samym poziomie płacenia czyli te 319 zł M-c
I pracownik zatrudniony



16udyx8di9hvrs5t.png
 
Dziewczyny pomocy Łukasz kupił mi ta mgiełkę solankowa zablockiej jak to rozcieńczyć do inhalatora na krople / łyżeczki czy jak

Dajcie mi przepis bo z tego co pisze na opakowaniu to nic nie rozumiem


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
A mozliwosc zrobienia zakupow w niedziele byla fajna, bo my z kolei pracujemy dlugo w tygodniu i zrobienie zakupow wypadalo na sobote lub niedziele. Przy tym zeby uniknac tlumow (bo oboje nie lubimy) robilismy najczesciej zakupy w niedziele od 9:00...takze bedzie komplikacja.
Sama latami pracowalam w niedziele (cale studia), wiecej wtedy zarabialam i to byl duzy plus. No nic, daje projektowi rok lub dwa i wrocimy do europejskiej normalnosci ;)
Wydaje mi się że w pl próbują zmienić coś na siłę byle coś zmienić... A tak na prawdę powinni zająć się czymś konkretnym.. Mi to obojętne czy otwarte czy nie ale to niewiele zmienia i to pierdół nic w sumie nie wynoszący a wielki szum wokół... Nasz rząd w pl jest durny

p19u3e3kx02n8g8h.png


27.06.17 Anastazja [*]
Z miłości Nam dana - nigdy niezapomniana <3
 
Tak mam etat i działalność pytalalm księgowego jak to wyglada jak pójdę na l4 powiedział ze normalnie dostaje się macierzyński z etatu
ZUS za działalność zostaje takim samym poziomie płacenia czyli te 319 zł M-c
I pracownik zatrudniony



16udyx8di9hvrs5t.png
Dzięki, bo ja w lipcu muszę odwiesić działalność na 2 miesiące (sezon nad morzem, wczasowicze) i się właśnie zastanawiałam jak to zrobić żeby mi ZUS nie cofnął wypłaty z etatu, ale widzę że wystarczy że kogoś zatrudnię :)
 
reklama
Do góry