reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2018

Witam dziewczyny!

Przespałam wczoraj pol dnia i dziś tez ledwo żywa chodzę, cały czas mi sie chce spać, takze leżę z kociakami i próbuje was choć troche nadrobić :)
 
reklama
To mieszkanie z miasta ale tak jakby wynajem tutaj to wygląda tak , że praktycznie 80% populacji wynajmuje mieszkania ,domy od osób prywatnych , miast , firm bo koszty nie są tak duże jak np w Polsce i niewielka jest różnica między kupionym mieszkaniem a wynajętym czy nawet domem , a tak długo jak wynajmujesz i płacisz to nikt Cię niewyrzuci i to Ty chodzisz po mieszkaniach i wybierasz jakie Cię pasuje , a nie tak jak w Polsce że bierzesz cokolwiek jest wolnego i jeszcze płacisz jak za zboże :) ja mam mieszkanie w Polsce które wynajmuje i tyle co chętnych to aż byłam zdziwiona że aż tak duże zapotrzebowanie jest na mieszkania i jest z tym takim ogromny problem :(
No w Polsce akurat sie nie oplaca wynajmowac, bo placi sie tyle samo za wynajem co splaca kredytu za swoje. Dlatego my sie zdecydowalismy na kupno, bo chociaz placimy na swoje, a nie cudze.
Ale, ze nie mozna dekodeta sobie podlaczyc to tak dziwnie.

0d1yskjoqs9fyz5x.png

mhsvvcqg1m8gostm.png

Aniołek[*]8.08.2017
 
@Dorotea. już widzę oczyma wyobraźni 2 kolesi w Ikei, wybierających poduszki albo prześcieradełka :D <3

Taki jest plan :) i jeszcze komoda itp. Tez sie z tego smiejemy :) gdyby nie rodzina i znajomi to bysmy zgineli w tej ciazy ;)

Ja też cała wyprawkę zamawiam przez internet

Aha, wczoraj K. przywiozl bodziaki i skarpetki z Lidla. Taki spontan. A tak to wszystko przez internet bez ogladania i macania...;) Nie wychodze z domu to mnie nie kusi, a przez net kupuje wszystko z rozasadkiem, metodycznie...
 
Dokladnie. Bardzo długo mi zajelo zanim skończyłam przeliczać.:) tutaj się zarabia w euro i wydaje w euro w Polsce się w zł zarabia i tak też się wydaje . Za 660 złoty mieszkania niewynajmiesz , przynajmniej bardzo ciężko. A tutaj już jest w czym przebierać. :) kostka masła np 1.5 euro A w Polsce 8 złoty choć po przeliczeniu niby wyjdzie to samo ale jednak dużo mniej się wydaje na życie :) . Ale tak jak mowi3 wszystkiego są plusy i minusy :)
Dokładnie, ale ciężko nie przeliczać. K na kolację , picie itp wydaje ok 200/300euro na miesiąc. Niby duzo jak się Polizcy x4.20 a normalnie bez przeliczenia bo nie wychodzi 1200. Heh. I język łatwo Ci było załapać ?
 
Ja po połówkowych, Lili ślicznie i zdrowo rośnie :) waży 380 g i wszystko ma na swoim miejscu, ale cały czas zasłaniała buźkę rączkami więc nie szło podejrzeć zbytnio :( Kolejna wizyta dopiero 10 kwietnia i na wtedy oczywiście krzywa cukrowa i inne badania. Przytyłam póki co 3,5 kg więc nie jest źle :D
Zajechaliśmy dzisiaj do sklepu z wózkami i powiem Wam, że czułam się tam jak słoń w składzie porcelany :/ jakieś takie wszystkie duże te wózki nieporęczne na jedno kopyto, nie wiem na co patrzeć, nic mi się nie podoba eh masakra... odpuszczam sobie póki co zakup wózka bo strasznie mnie to frustruje

W ogóle mam do sprzedania albo na wymianę tą jeansową sukienkę ciążową z Lidla. Szwagierka mi kupiła ale rozmiar 40 i jest na mnie za duża :( a już minął tydzień i nie mogę jej oddać więc jakby któraś była chętna to pisać. Wystawię ją jeszcze na naszym sprzedażowym wątku.
 
A co do zakazu to tak jest niestety , na innym mieszkaniu mieliśmy satelitę i dekoder , a tutaj jest w umowie zaznaczone ze nie wolno bo nawet mogą Cię wyrzucić z mieszkania bez okresu wypowiedzenia jako karę . To chyba jeden z takich ostrych zakazów. Wiem , że ludzie kombinują i znajdują różne " sposoby " na takie ograniczenia , ale znając mnie to bym niezasnela że stresu :D
Kurcze, bez sensu taki zakaz. Co im tak zalezy[emoji53]

0d1yskjoqs9fyz5x.png

mhsvvcqg1m8gostm.png

Aniołek[*]8.08.2017
 
Hej dziewczyny, witam się z wami po dłuuuuuugiej przerwie.
"Uciekłam" z forum, bo ilość postów jaka jest tu produkowana mnie przeraża, i nie jestem w stanie ich nadrobić po dniu przerwy. Denerwowałam się, że byłam nie w temacie i koniec końców zaprzestałam tu zaglądać.

Mam nadzieję, że w naszym składzie frekwencja tylko na plus i wszystko u wszystkich w porządku:)
Ja dziś wróciłam z prenatalnych, wszystko w porządku- synek zdrowy:)

Pozdrawiam :-)
 
Taki jest plan :) i jeszcze komoda itp. Tez sie z tego smiejemy :) gdyby nie rodzina i znajomi to bysmy zgineli w tej ciazy ;)



Aha, wczoraj K. przywiozl bodziaki i skarpetki z Lidla. Taki spontan. A tak to wszystko przez internet bez ogladania i macania...;) Nie wychodze z domu to mnie nie kusi, a przez net kupuje wszystko z rozasadkiem, metodycznie...
To tak jak ja☺️ kupiłam tylko skarpetki w Pepco jak byłam a resztę wszystko będzie przez net też nie chodze po sklepach tylko krótki spacer i do domu narazie
 
reklama
No w Polsce akurat sie nie oplaca wynajmowac, bo placi sie tyle samo za wynajem co splaca kredytu za swoje. Dlatego my sie zdecydowalismy na kupno, bo chociaz placimy na swoje, a nie cudze.
Ale, ze nie mozna dekodeta sobie podlaczyc to tak dziwnie.

0d1yskjoqs9fyz5x.png

mhsvvcqg1m8gostm.png

Aniołek[*]8.08.2017


Możesz ale z niemiecką telewizja :) polska jest tutaj nielegalna :) . Dokładnie. Ja akurat dostałam mieszkanie po dziadkach, a nigdy mi się nieprzydalo bo mamy piętro domu od mojego i tam też mieszkaliśmy i remontujemy :) ale też chyba bym się nie zdecydowała na wynajem w Polsce bo tak jak mówisz koszt mniej więcej ten sam a nigdy to nie będzie Twoje. Tyle że niektórzy mają za niskie dochody i niestety niemaja jak zostać kredytu
 
Do góry