reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2018

reklama
Rzadko jem smażone bo często mi po nim kiepsko , ale dziś musiałam [emoji16]

f2w39n7303c24ozn.png
Ja też :p stałam na wpół zgięta nad patelnia ale jestem teraz najedzona i szczęśliwa chociaż pod tym względem :p
 
A powiedz mi, tak z ciekawosci. Poza ciaza normalnie sie do ginekologa chodzi na kontrole, po antykoncepcje, zrobic cytologie? Czy tez tylko jak cos sie dzieje?

0d1yskjoqs9fyz5x.png

mhsvvcqg1m8gostm.png

Aniołek[*]8.08.2017
Na cytologię i po antykoncepcję chodzi się do położnych, tych które prowadzą ciążę. Wykonują też zastrzyki hormonalne i zakładają spiralę.
Przy upławach kupujesz test w aptece (ok. 150-200zł) i sprawdzasz, czy to infekcja grzybicza, czy bakteryjna. Leczenie możesz zacząć bez wizyty u lekarza tylko po konsultacji telefonicznej z pielęgniarką. Ginekolog przyjmuje tylko w razie chorób, bóli brzucha lub niepłodności.
W razie problemów z ciążą do 22 tc, jedziesz na ostry dyżur na ginekologię (ale usg wykonują dopiero od 14 tc, nawet przy dużym krwotoku, jak to było u mnie)
Po 14 tc masz szansę na wizytę u ginekologa (jest grupa ginekologów w szpitalach konsultujących ciąże z problemami lub bliźniacze, czy wielopłodowe) ale tylko przez ostry dyżur na ginekologii lub przez położną, która musi uznać, że taka wizyta jest konieczna i umówić Cię na nią. Samemu nie ma jak tego obejść.
Na patologię ciąży przymują dopiero od 22 tc. (prawnie dopiero od tego tygodnia ciąża jest uznawana) i wtedy już zajmują się dzieckiem jak należy. Od tego tygodnia też są ratowane wcześniaki. Opieka nad nimi jest na najwyższym światowym poziomie.
Usg przysługuje jedno w ciąży ok 18-22 tc.
Jeśli masz skończone 33 lata przysługuje Ci jeszcze jedno Usg w 12 tc (ale raczej nie zachęcają do niego) połączone z badaniami krwi (jak papp-a w Pl.) Przy niezadowalającym wyniku kierują na Nifty za darmo.
W ciąży pracujesz, nawet przy założonym szwie na szyjce :-| , czy krążku. Wcześniejsze poronienia, czy problemy z ciążami, utrata dzieci w późniejszych tygodniach ciąży, też nie są wskazaniem do L4. Każda ciąża to „nowa karta”
2 miesiące przed porodem możesz iść na macierzyński jeśli nie czujesz się na siłach aby pracować. Zwolnienie w ciąży strasznie trudno dostać, a i tak jest często podważane przez szwedzki odpowiednik ZUS-u i pieniądze są wstrzymywane i często praktycznie nie do odzyskania.
Na każdym kroku jest powtarzane, że „ciąża to nie choroba” a przy problemach we wczesnej ciąży „natura wie co robi” i jeśli ciąża ma się utrzymać to tak będzie a jeśli się nie utrzyma to prawdopodobnie dziecko była za słabe i to „selekcja naturalna.” :-(
Oddziały położnicze są super wyposażone. Wyglądają pięknie. Znieczulenie na żądanie. Muzyka, kadzidełka, prywatne pokoje, można przynieść swoje przekąski. Opieka po porodzie super (jak nie ma problemów, wychodzisz do domu po 6-8 godzinach) Porody odbierają położne.
Lekarz obecny jest tylko przy komplikacjach lub CC. U mnie w szpitalu dla dziecka zabiera się tylko ubranka na wyjście a dla mamy tylko dres po porodzie (dokładnie :-) w koszulach do karmienia chodzą tylko Polki, Białorusinki, Ukrainki, czy Rosjanki, reszta chodzi w dresach) i kosmetyki do makijażu. Podkłady, podpaski, pieluchy, ubranka na czas w szpitalu czy kosmetyki dla dziecka zapewnia szpital.
Minus jest taki, że do porodu nie przyjeżdża się z ulicy i kilka pierwszych godzin konsultujesz przebieg z położna telefonicznie i dopiero ona decyduje kiedy można jechać do szpitala. (najczęściej przy regularnych skurczach co 2-3 min)
Pierwsza kąpiel noworodka w domu (nawet jeśli musisz zostać np.po CC lub z innego powodu przez kilka dni w szpitalu.) Super jest to, że po porodzie tata, czy rodzeństwo też może spać w szpitalu razem z mamą po porodzie (oczywiście za opłatą. U nas to ok 35 zł od osoby, wtej cenie mają zapewnione też śniadanie po każdej nocy)
 
Popieram to co napisała @nagini84 ! Masz naprawdę super typ urody. Gdyby kiedyś trzeba było wybrac miss lipcówek to bym głosowała na Ciebie. Wszystkie jesteśmy mega piękne ale Ty jesteś takim liliputkiem, że aż chce się powiedziec takie słodkie "ooooooooh" :D
Hahaha dzięki :D liliputek brzmi słodko :D

p19u3e3ki14olwdk.png


27.06.17 Anastazja [*]
Z miłości Nam dana - nigdy niezapomniana <3
 
Kochane, mam problem z ruchami..dalej. zaczęłam czuć w 17tc i czułam wyraźnie i często,potem było rzadziej,ale intensywność ta sama. Od środy czuję delikatniej i jest coraz gorzej! W sobotę do 20 ani razu nic nie było.. w końcu nacisnelam na brzuch lekko i odkopała raz. Dziś rano jakieś delikatne smyrki. To 21tc,a zamiast czuć mocniej,to czuję gorzej. W środę byłam na polowkowych,bylo z nia wszystko oki, była ułożona pleckami do mojego brzucha. Czy Wy też tak macie? Wizyta w piątek, chyba oszaleje do tego czasu.
Ja też jeszcze rzadko czuję, czasami przed dwa dni w ogóle później z jakieś 3 puknięcia i dalej cisza ale to normalne, maleństwa są jeszcze malutkie i mają dużo miejsca w brzuchu. Codziennie ruchy powinno się czuć od 24 tygodnia więc masz jeszcze dużo czasu na to :)
 
reklama
Matko jak was nadrobic.....masakra.

Mi dzien minal blyskawicznie goscie itd.
Zakupy dla dzieciarni no i dla maluszka
1520278837-f4fb43017f09c9c8-aaaaaa.jpeg


Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
Jak Cię nie było cały dzień to współczuję nadrabiania. Ja byłam na zakupach , zrobiłam obiad i siedziałam 40minut. Więc nie wyobrażam sobie ile stron nazbierało się przez cały dzień ..
 
Do góry