reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2018

reklama
Na drugim 17 tydzień. Wtedy K wyjechał i dzisiaj wysłałam mu to w swetrze to pisze , że się napatrzeć nie może , że tak urósł :p heh. A ja tam nie widzę różnicy :D
squarequick_20183521282674_768x768.jpg
 

Załączniki

  • squarequick_20183521282674_768x768.jpg
    squarequick_20183521282674_768x768.jpg
    114 KB · Wyświetleń: 357
Mi krew z nosa się puściła brzuch boli ale leżę dzielnie , zastrzyki dostaje i chyba będę musiała je robic przez to że będę musiała dużo lezec a to przeciwzakrzepowe , ale to nic oby tylko szyjka wytrzymała do lipca a ja dołoże wszelkich starań :)

P.s spróbuj z dwie poduszki dac pod nogi i na płasko się położyć czasami mi pomagało i staraj się jak najwięcej lezec :*
Biedna, szkoda mi Cię bardzo :(
Trzymaj się kochana :** dziękuje , tak zrobię i do tego rogala podłoże pod brzuch gdybym musiała na boku jednak spać.
 
Kojarzę, ale nigdy nie robiłam... Podzielisz się przepisem? [emoji6]

0d1yrjjgtd95fou3.png

Ścierasz ziemniaki jak na placki- ja w robocie trę, ręcznie bym na babkę nie dała rady bo to jednak dużo więcej. Plus cała cebula- też starta. Mniej więcej pół szklanki oleju (ja daję rzepakowy), 2 stołowe łyżki mąki, sól, pieprz. wszystko wylewasz na blachę i pieczesz. A! Dla mięsożerców można dodać podsmażony boczek, kiełbasę, kulki z mięsa... są różne warianty. Ja najbardziej lubię taką zwykłą i do tego kapusta kiszona :tak:

1520283685-84e1501c929ba530-aaaaaa.jpeg


(1/3 już zjedzona :) normalnie daje się np. do keksówki, wtedy jest grubsza, ale ja wole taka cienka)

Ja dziś wyjątkowo nigdzie nie byłam tylko pod blokiem :) a tak to od kilku dni codziennie po dwie h :) ale swojemu facetowi zrobiłam obiad, posprzątałam :) a teraz wyprasuje sobie długa koszule by jeśli lekarz będzie mi badał szyjkę została mi ala sukienka jak zdejmę spodnie :) ajj... Coraz bliżej do moich prenatalnych

f2w39n7303c24ozn.png

A nie masz u lekarza takich spódnic jednorazowych?

Na drugim 17 tydzień. Wtedy K wyjechał i dzisiaj wysłałam mu to w swetrze to pisze , że się napatrzeć nie może , że tak urósł :p heh. A ja tam nie widzę różnicy :D Zobacz załącznik 841449

Jak dla mnie to 2 x większy w stosunku do pierwszego zdjęcia..! Naprawdę rośnie :yes:
 
Ścierasz ziemniaki jak na placki- ja w robocie trę, ręcznie bym na babkę nie dała rady bo to jednak dużo więcej. Plus cała cebula- też starta. Mniej więcej pół szklanki oleju (ja daję rzepakowy), 2 stołowe łyżki mąki, sól, pieprz. wszystko wylewasz na blachę i pieczesz. A! Dla mięsożerców można dodać podsmażony boczek, kiełbasę, kulki z mięsa... są różne warianty. Ja najbardziej lubię taką zwykłą i do tego kapusta kiszona :tak:

1520283685-84e1501c929ba530-aaaaaa.jpeg


(1/3 już zjedzona :) normalnie daje się np. do keksówki, wtedy jest grubsza, ale ja wole taka cienka)



A nie masz u lekarza takich spódnic jednorazowych?



Jak dla mnie to 2 x większy w stosunku do pierwszego zdjęcia..! Naprawdę rośnie :yes:
Spódnice jednorazowe ? Pierwsze słyszę, to moje miasto zacofane. Ja jak się ubiorę nie odpowiednio, czyli normalny sweter do pasa i spodnie to na fotel spaceruje z gołym tyłkiem :oops:
 
Na cytologię i po antykoncepcję chodzi się do położnych, tych które prowadzą ciążę. Wykonują też zastrzyki hormonalne i zakładają spiralę.
Przy upławach kupujesz test w aptece (ok. 150-200zł) i sprawdzasz, czy to infekcja grzybicza, czy bakteryjna. Leczenie możesz zacząć bez wizyty u lekarza tylko po konsultacji telefonicznej z pielęgniarką. Ginekolog przyjmuje tylko w razie chorób, bóli brzucha lub niepłodności.
W razie problemów z ciążą do 22 tc, jedziesz na ostry dyżur na ginekologię (ale usg wykonują dopiero od 14 tc, nawet przy dużym krwotoku, jak to było u mnie)
Po 14 tc masz szansę na wizytę u ginekologa (jest grupa ginekologów w szpitalach konsultujących ciąże z problemami lub bliźniacze, czy wielopłodowe) ale tylko przez ostry dyżur na ginekologii lub przez położną, która musi uznać, że taka wizyta jest konieczna i umówić Cię na nią. Samemu nie ma jak tego obejść.
Na patologię ciąży przymują dopiero od 22 tc. (prawnie dopiero od tego tygodnia ciąża jest uznawana) i wtedy już zajmują się dzieckiem jak należy. Od tego tygodnia też są ratowane wcześniaki. Opieka nad nimi jest na najwyższym światowym poziomie.
Usg przysługuje jedno w ciąży ok 18-22 tc.
Jeśli masz skończone 33 lata przysługuje Ci jeszcze jedno Usg w 12 tc (ale raczej nie zachęcają do niego) połączone z badaniami krwi (jak papp-a w Pl.) Przy niezadowalającym wyniku kierują na Nifty za darmo.
W ciąży pracujesz, nawet przy założonym szwie na szyjce :-| , czy krążku. Wcześniejsze poronienia, czy problemy z ciążami, utrata dzieci w późniejszych tygodniach ciąży, też nie są wskazaniem do L4. Każda ciąża to „nowa karta”
2 miesiące przed porodem możesz iść na macierzyński jeśli nie czujesz się na siłach aby pracować. Zwolnienie w ciąży strasznie trudno dostać, a i tak jest często podważane przez szwedzki odpowiednik ZUS-u i pieniądze są wstrzymywane i często praktycznie nie do odzyskania.
Na każdym kroku jest powtarzane, że „ciąża to nie choroba” a przy problemach we wczesnej ciąży „natura wie co robi” i jeśli ciąża ma się utrzymać to tak będzie a jeśli się nie utrzyma to prawdopodobnie dziecko była za słabe i to „selekcja naturalna.” :-(
Oddziały położnicze są super wyposażone. Wyglądają pięknie. Znieczulenie na żądanie. Muzyka, kadzidełka, prywatne pokoje, można przynieść swoje przekąski. Opieka po porodzie super (jak nie ma problemów, wychodzisz do domu po 6-8 godzinach) Porody odbierają położne.
Lekarz obecny jest tylko przy komplikacjach lub CC. U mnie w szpitalu dla dziecka zabiera się tylko ubranka na wyjście a dla mamy tylko dres po porodzie (dokładnie :-) w koszulach do karmienia chodzą tylko Polki, Białorusinki, Ukrainki, czy Rosjanki, reszta chodzi w dresach) i kosmetyki do makijażu. Podkłady, podpaski, pieluchy, ubranka na czas w szpitalu czy kosmetyki dla dziecka zapewnia szpital.
Minus jest taki, że do porodu nie przyjeżdża się z ulicy i kilka pierwszych godzin konsultujesz przebieg z położna telefonicznie i dopiero ona decyduje kiedy można jechać do szpitala. (najczęściej przy regularnych skurczach co 2-3 min)
Pierwsza kąpiel noworodka w domu (nawet jeśli musisz zostać np.po CC lub z innego powodu przez kilka dni w szpitalu.) Super jest to, że po porodzie tata, czy rodzeństwo też może spać w szpitalu razem z mamą po porodzie (oczywiście za opłatą. U nas to ok 35 zł od osoby, wtej cenie mają zapewnione też śniadanie po każdej nocy)

Jakos tak myslalam, ze to napiszesz o tej cytologii i antykoncepcji[emoji6] Ale to diagnozowanie uplawow? To tam ginekolog nie jest tak swietnym zawodem jak w Pilsce[emoji6]

Widze, ze jest duzo pozytywnych sytuacji i fajna opieka. Ale to prowadzenie ciazy jest przerazajace.
Dzieki za zaspokojenie mojej ciekawosci[emoji6]


0d1yskjoqs9fyz5x.png

mhsvvcqg1m8gostm.png

Aniołek[*]8.08.2017
 
Spódnice jednorazowe ? Pierwsze słyszę, to moje miasto zacofane. Ja jak się ubiorę nie odpowiednio, czyli normalny sweter do pasa i spodnie to na fotel spaceruje z gołym tyłkiem :oops:

Kurcze, jakoś nie pomyślałam że niektóre gabinety tego nie mają, bo tak jak piszesz, jak zapomnisz że dzisiaj wizyta to świecisz tyłkiem ;) Takie półprzezroczyste kiecki są...

spodnica-ginekologiczna-na-gumke-pp.jpg
 

Załączniki

  • spodnica-ginekologiczna-na-gumke-pp.jpg
    spodnica-ginekologiczna-na-gumke-pp.jpg
    24,9 KB · Wyświetleń: 303
reklama
Powiem ci szczerze ze choćby nie wiem co wole Polskę taka jaka jest naprawdę jak bym mieszkała za granica ciąża byłaby dla mnie stresem niemożliwym a ja już jestem mega wyluzowana
Nawet prywatne pokój, kadzidełka czy co innego mnie nie przekonuje

Podziwiam cię naprawdę za spokój


16udyx8di9hvrs5t.png
Tez jestem takiego zdania[emoji53]

0d1yskjoqs9fyz5x.png

mhsvvcqg1m8gostm.png

Aniołek[*]8.08.2017
 
Do góry