reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2018

Witam was. Ledwo nadrobiłam, ale produkujecie :-D

Ja na badanie prenatalne zapisałam się do dr Zielińskiego, na 6 marca, i to wypada mi skończony 20tydzień.

Co do okresu od jakiego momentu do jakiego najlepiej się zapisać, wkleję to co piszę mamagineklog. Może rozwiejemy wątpliwości, choć trochę, kiedy się najlepiej zapisać i dlaczego akurat tak:

Kiedy zgłosić się na badanie USG połówkowe ?

Teoretycznie przedział czasowy na badanie USG połówkowe to od 18 do 22 tygodnia ciąży. A dokładnie 18 tyg +0 dni, a 22 tyg + 6dni. Tyle w teorii – w praktyce wygląda to nieco inaczej. Powiem Wam z doświadczenia osoby, która wykonała tysiące takich badań, że najlepszy okres jest pomiędzy skończonym 20 tygodniem (20+0), a jeszcze nie skończonym 22 tygodniem (21+6). Wynika to z kilku kwestii – jedna to wielkość dziecka, a druga to kwestia prawna. Zacznijmy od tej pierwszej dużo bardziej według mnie istotnej. W 18 tygodniu dzieciątko ma około 250g (przypominam przy okazji, że po 14 tygodniu ciąży nie oceniamy już dzieciątka po długości ale właśnie po masie), a w 22 tygodniu jest dwa razy (2! RAZY) większe i waży około 500g. I teraz pytanie do Was: czy nie wydaje Wam się oczywiste, że dużo dokładniej da się ocenić struktury anatomiczne, które są już dwa razy większe ? Część struktur, takich jak serce czy dokładna ocena twarzy dziecka jest trudna przed 20 tygodniem. Często, gdy pacjentki przychodzą np. w 18 tygodniu – „bo już nie mogą się doczekać, a w internecie jest napisane, że można od 18 tygodnia” – to robię to badanie, ale aby mieć pewność, że dziecko jest zdrowe zapraszam pacjentkę ponownie po miesiącu. Warto dodać, że bardzo istotna jest tutaj też budowa ciała mamy. Jeżeli kobieta jest bardzo szczupła to rzeczywiście w 18 tygodniu można u 250g dzieciątka ocenić już wszystkie struktury obowiązkowe w tym badaniu. Lecz jeżeli kobieta ma BMI około 30 – to będzie to niemożliwe.
Górna granica wieku ciąży do tego badania wynika nie tyle z warunków anatomicznych, bo teoretycznie nawet 25 tydzień był by odpowiedni do badania z oceną całej anatomii – dziecko do 26 tygodnia ma jeszcze bardzo dużo miejsca, obraca się we wszystkie strony, pokazując każda część ciała. Kończyny mogą się wyprostować i można ocenić ich ruchomość – ALE – ta górna granica wynika z prawa. Ponieważ jest to badanie, w którym niestety możemy rozpoznać bardzo ciężkie wady płodu (tak zwane wady letalne), które prawnie, na prośbę pacjentki, mogą być wskazaniem do przerwania ciąży. Dlatego też to badanie musi być wykonane przed końcem 22 tygodnia ciąży.
 
reklama
No, simeticon w całości wydalany jest
A ja dawałam ten Espumisan 100
Jak sie moa urodzila to jeszcze go nie bylo[emoji6]

0d1yskjoqs9fyz5x.png

mhsvvcqg1m8gostm.png

Aniołek[*]8.08.2017
 
Tak darła się ciągle, i to tak, że aż się zanosiła co tydzień u lekarza byłam bo dlaczego ona tak płacze. Pierwsze 3 miesiące to był koszmar dla mnie. Kacper już nie miał takich kolek też mruczał ale tak mocno nie płakał, bardziej marudził. Ale on znowu był typ nieodkladalne do czasu aż nie nauczył się chodzić ciągle na rękach
To mój syn raz, że kolki, dwa że nieodkladalny. Darl się prawie 5 miesięcy. U tylu lekarzy byłam, że nie policze. Badania idealne.

74di4z17irk6mbgl.png

nzjdskjo26st1wtg.png
 
Witam was. Ledwo nadrobiłam, ale produkujecie :-D

Ja na badanie prenatalne zapisałam się do dr Zielińskiego, na 6 marca, i to wypada mi skończony 20tydzień.

Co do okresu od jakiego momentu do jakiego najlepiej się zapisać, wkleję to co piszę mamagineklog. Może rozwiejemy wątpliwości, choć trochę, kiedy się najlepiej zapisać i dlaczego akurat tak:

Kiedy zgłosić się na badanie USG połówkowe ?

Teoretycznie przedział czasowy na badanie USG połówkowe to od 18 do 22 tygodnia ciąży. A dokładnie 18 tyg +0 dni, a 22 tyg + 6dni. Tyle w teorii – w praktyce wygląda to nieco inaczej. Powiem Wam z doświadczenia osoby, która wykonała tysiące takich badań, że najlepszy okres jest pomiędzy skończonym 20 tygodniem (20+0), a jeszcze nie skończonym 22 tygodniem (21+6). Wynika to z kilku kwestii – jedna to wielkość dziecka, a druga to kwestia prawna. Zacznijmy od tej pierwszej dużo bardziej według mnie istotnej. W 18 tygodniu dzieciątko ma około 250g (przypominam przy okazji, że po 14 tygodniu ciąży nie oceniamy już dzieciątka po długości ale właśnie po masie), a w 22 tygodniu jest dwa razy (2! RAZY) większe i waży około 500g. I teraz pytanie do Was: czy nie wydaje Wam się oczywiste, że dużo dokładniej da się ocenić struktury anatomiczne, które są już dwa razy większe ? Część struktur, takich jak serce czy dokładna ocena twarzy dziecka jest trudna przed 20 tygodniem. Często, gdy pacjentki przychodzą np. w 18 tygodniu – „bo już nie mogą się doczekać, a w internecie jest napisane, że można od 18 tygodnia” – to robię to badanie, ale aby mieć pewność, że dziecko jest zdrowe zapraszam pacjentkę ponownie po miesiącu. Warto dodać, że bardzo istotna jest tutaj też budowa ciała mamy. Jeżeli kobieta jest bardzo szczupła to rzeczywiście w 18 tygodniu można u 250g dzieciątka ocenić już wszystkie struktury obowiązkowe w tym badaniu. Lecz jeżeli kobieta ma BMI około 30 – to będzie to niemożliwe.
Górna granica wieku ciąży do tego badania wynika nie tyle z warunków anatomicznych, bo teoretycznie nawet 25 tydzień był by odpowiedni do badania z oceną całej anatomii – dziecko do 26 tygodnia ma jeszcze bardzo dużo miejsca, obraca się we wszystkie strony, pokazując każda część ciała. Kończyny mogą się wyprostować i można ocenić ich ruchomość – ALE – ta górna granica wynika z prawa. Ponieważ jest to badanie, w którym niestety możemy rozpoznać bardzo ciężkie wady płodu (tak zwane wady letalne), które prawnie, na prośbę pacjentki, mogą być wskazaniem do przerwania ciąży. Dlatego też to badanie musi być wykonane przed końcem 22 tygodnia ciąży.
Oj czyli jak planuje jechac w 24 tygodniu to za pozno...

0d1ysek2w436ny0c.png
 
Tak kolka. Masakra to była, chodziłam jak zombie wiecznie bo ta w dzień i w nocy na rękach i jeszcze płakała
Mama mi mówiła że kochała mnie bardzo ale miała mnie ochotę wyrzucić przez okno :D nieźle musiałam dawać czadu :D i śpiewaczka ze mnie wyrosła hehehe ale po 3 mc kochane dziecko podobno :)

p19u3e3kos6f13n1.png


27.06.17 Anastazja [*]
Z miłości Nam dana - nigdy niezapomniana <3
 
Można podawać codziennie, a nawet kilka razy dziennie. Ma skład podobny do espumisanu i jest wydalany z organizmu, więc teoretycznie bezpieczny. Choć w ciąży też nie biorę espumisanu zapobiegawczo, żeby nie mieć wzdec. No nie wiem, może i zle myślę, ale ja bym na zapas nie podawała, ale to jest moje zdanie. No a koleżanka tak czy siak chce dobrze dla dziecka.

74di4z17irk6mbgl.png

nzjdskjo26st1wtg.png
Sklad identyczny, nie podobny[emoji6]
Nie zasxkodzi, mozna podawac codziennie, ale tez nie jestem za tym zeby podawac profilaktycznie, bo po co?

0d1yskjoqs9fyz5x.png

mhsvvcqg1m8gostm.png

Aniołek[*]8.08.2017
 
reklama
To mój syn raz, że kolki, dwa że nieodkladalny. Darl się prawie 5 miesięcy. U tylu lekarzy byłam, że nie policze. Badania idealne.

74di4z17irk6mbgl.png

nzjdskjo26st1wtg.png
Moja była nieodkladalna jak były kolki potem jak minęły to już było fajnie. Za to Kacper do roku ciągle na rękach, wiecznie przyklejony ☺️
 
Do góry