reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2018

Dostałam dzisiaj wypis ze szpitala (wyszłam w poniedziałek a wypis dają po dwóch dniach) . Krwiak w czwartek miał 3,5 cm a dzisiaj już tylko 1,4 x 1,7cm :) jestem szczęśliwa że to dziadostwo się zmniejsza :)
Maluszek miał dzisiaj 4,3 cm i serduszko ładnie biło. Wiek ciąży 11 tygodni i 2 dni
O to super, ze dzidzia zdrowa i krwiaczek sie zmniejsza. Oby tak dalej!

0d1yskjoqs9fyz5x.png

mhsvvcqg1m8gostm.png

Aniołek[*]8.08.2017
 
reklama
Gratuluję mamusie udanych wizyt :) trochę mnie dziś mało bo sporo robię, mam dobry dzień więc działam, brak mdłości, słabości hehe trzeba korzystać :)

p19u3e3kn9crqp25.png


27.06.17 Anastazja [*]
Z miłości Nam dana - nigdy niezapomniana <3
 
Dziewczyny jestem już po :) wszystko oki, dzidzia ma 4,63cm :) nawet podczas USG wyprostowała nóżki [emoji7] Już wiem w czym tkwi problem z moimi zdjęciami, lekarz powiedział, że mam macicę cofnięta do tyłu i dlatego ciężko zobaczyć dziecko. Najpierw zrobił usg przez brzuch i porobił zdjęcia, potem spróbował dowcipnie i wymierzył, na koniec jeszcze raz powtórzył przez brzuch ale mój manewr zgięcia nóg i ponownego wyprostowania sprawił, że dziecko stało się praktycznie wcale nie widoczne. Umówiłam się już na następną wizytę 12 lutego :) Kamień z serca jak nie wiem. Pobrali mi też krew na test pappa, wynik ma być do dwóch tygodni i jakby coś było nie tak to lekarz będzie dzwonił.
Nasza kruszynka [emoji173]
Zobacz załącznik 832814
Super, ze wszystko ok [emoji5] Czyli musisz sie nacieszyc widokiem takim jaki jest, ale najwazniejsze, ze dzidzia zdrowa [emoji5]

0d1yskjoqs9fyz5x.png

mhsvvcqg1m8gostm.png

Aniołek[*]8.08.2017
 
Wiesz co, ja wlasnie zgagi nie mialam w ogole. Od jakiegos czasu bardzi sporadycznie. Bolal mnie wlasnie zoladek, zwlaszcza jak sie nabralam lekow p/bolowych. A bralam duzo, bo mam tez duzy problem z zatokami. I takie bledne kolo sie tworzy.
A jesli chodzi o refluks to prawdopodobnie pojawil mi sie wlasnie po ciazy. W ogole duzo problemow mi sie nasililo po ciazy. Mam nadzieje, ze ta nie zrujnuje mnie juz doszczetnie
emoji53.png

Ech, a wiesz, że leki, własnie szczególnie przeciwbólowe i przeciwzapalne bardzo często powodują zapalenia żołądka a zapalenie żołądka refluks w ostateczności. Bo żołądek jest chory (stan zapalny) to wydziela więcej kwasu i ten kwas to refluks. No i boli. Ja bardzo mało leków jadłam, ale jeśli już to też zazwyczaj po antybiotykach bolał żołądek. Dlatego trzeba brać dużo probiotyków.
Może probiotyki spróbuj? Ja biorę takie typowo ginekologiczne, doustne oczywiście. One trochę pomagają odbudować po lekach dobrą florę bakteryjną i z żołądkiem też powinno być lepiej. Mnie przestał boleć jakoś w 10 tygodniu ale raczej bolał sporadycznie, kilka razy w nocy.
Ja brałam antybiotyk latem właśnie z powodu bakterii w pochwie bo przed ciążą chciałam wyleczyć, a przez to właśnie załatwiłam sobie żołądek bo też mnie bolał. Także wszelkie leki to zło niestety :(
Słyszałam że bardzo dobry na refluks i zapalenie żołądka jest olejek z rokitnika, zdrowo, naturalnie i łagodzi zapalenie, zamierzam kupić ale ciągle mi nie po drodze do sklepu zielarskiego. Ma dużo witamin i w ciąży też można ale dla 100% pewności można zapytać ginekologa.

Myślę że jeśli refluks by był od ciąży to by już po ciąży pojawiły się problemy. Po ciąży można miec przepukline i od tego refluks ale jak teraz w marcu gastroskopia nie wykazała przepukliny to jej nie ma. U mnie na szczęście też i mam nadzieję że po tej obecnej też nic takiego nie wyjdzie.

Po prostu taki nasz urok z tą zgagą, pewnie wcześniejsze bóle żołądka się też do tego trochę przyczyniły ale jak zaleczone to luz. Zgaga typowo ciążowa, niektóre tak się męczą to i my jakoś damy rade...oby do lipca.
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny jestem już po :) wszystko oki, dzidzia ma 4,63cm :) nawet podczas USG wyprostowała nóżki [emoji7] Już wiem w czym tkwi problem z moimi zdjęciami, lekarz powiedział, że mam macicę cofnięta do tyłu i dlatego ciężko zobaczyć dziecko. Najpierw zrobił usg przez brzuch i porobił zdjęcia, potem spróbował dowcipnie i wymierzył, na koniec jeszcze raz powtórzył przez brzuch ale mój manewr zgięcia nóg i ponownego wyprostowania sprawił, że dziecko stało się praktycznie wcale nie widoczne. Umówiłam się już na następną wizytę 12 lutego :) Kamień z serca jak nie wiem. Pobrali mi też krew na test pappa, wynik ma być do dwóch tygodni i jakby coś było nie tak to lekarz będzie dzwonił.
Nasza kruszynka [emoji173]
Zobacz załącznik 832814



Suuuper :) bardzo się cieszę ;)
 
Ja dzis bylam....zostawilam 350 w biedronce a lista jeszcze dluga. W piatek lepie pierogi i oczywiscie zapomnialam kipic make bezglutenowa,skleroza jak nic. Ale taka prawda ze jak sie listy nie zrobi to polowe rzeczy sie nie kupi

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
Za to się kupi mnóstwo rzeczy, których się nie planowało [emoji2][emoji2]

oar8qqmzxfkhrczb.png

Nasz Aniołek 31.07.17 (10tc)
 
Byłam w pracy na chwilę i pojechałam do galerii kupić jeszcze prezenty i zjadłam Mc Donalda i mam teraz wyrzuty sumienia [emoji26]

Napisane na Moto G (5S) w aplikacji Forum BabyBoom
 
A jaką dawkę kwasu, bo w Femibionie jest 800ug tych folianów, po 400 każdego rodzaju i dlatego obawiałam się brać dodatkowo, No i pytanie jakiej firmy :)

Miłego dnia! :)
Ja też się obawiałam bo kwasu foliowego biorę 5 mg ze względu chyba też na to, że u mnie w rodzinie dziewczynka ma rozszczep kręgosłupa (ja raczej obciążona nie jestem bo to kuzyna córka, ale biorę) do tego biorę Femibion :) dziewczyny tutaj i farmaceutka powiedziały, że kwas foliowy jest wydalany z moczem jeśli organizm ma go za dużo więc nie ma się czego obawiać :)

Napisane na Moto G (5S) w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dziewczyny jestem już po :) wszystko oki, dzidzia ma 4,63cm :) nawet podczas USG wyprostowała nóżki [emoji7] Już wiem w czym tkwi problem z moimi zdjęciami, lekarz powiedział, że mam macicę cofnięta do tyłu i dlatego ciężko zobaczyć dziecko. Najpierw zrobił usg przez brzuch i porobił zdjęcia, potem spróbował dowcipnie i wymierzył, na koniec jeszcze raz powtórzył przez brzuch ale mój manewr zgięcia nóg i ponownego wyprostowania sprawił, że dziecko stało się praktycznie wcale nie widoczne. Umówiłam się już na następną wizytę 12 lutego :) Kamień z serca jak nie wiem. Pobrali mi też krew na test pappa, wynik ma być do dwóch tygodni i jakby coś było nie tak to lekarz będzie dzwonił.
Nasza kruszynka [emoji173]
Zobacz załącznik 832814
I wszystko jasne,co do zdj. Ale tu bardzo ladnie widac. Super ze wszystko ok.

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry