reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2018

reklama
Intralipid to jest taka kroplówka z kwasów tłuszczowych, która ma za zadanie wypłukać z organizmu komórki nk (natural killers) odpowiedzialne za zwalczanie innych komórek. U mnie jest ich za dużo więc muszę trochę się ich pozbyć, przygotowywałam się do invitro stąd robiłam dużo różnych badań między innymi na komórki nk
Ja mam crio w piątek 10tego a w czwartek mam mieć kroplowke. Moja koleżanka miała w dniu transferu kroplowke intralipid. Czy to ma znaczenie kiedy ?
 
Intralipid to jest taka kroplówka z kwasów tłuszczowych, która ma za zadanie wypłukać z organizmu komórki nk (natural killers) odpowiedzialne za zwalczanie innych komórek. U mnie jest ich za dużo więc muszę trochę się ich pozbyć, przygotowywałam się do invitro stąd robiłam dużo różnych badań między innymi na komórki nk
A jest jakaś różnica kiedy się bierze kroplowke introlipid? Bo ja mam wsieadc dzień przed crio a kolezanka miała w dzień transferu.
 
Może zmienić smak mleka. Przy synu jadłam czosnek i w ciąży i przy karmieniu, ale teraz mam obawy, bo w ciąży totalnie mnie od czosnku odrzuciło i boję się co będzie jak mojej damie nie posmakuje mleko po czosnku.
:) dzieci przeważnie lubią czosnkowe mleko, szczególnie jeśli mama jadła w ciąży, dlatego pytam :) ale jak w ciąży Cię odrzuciło to obawy mogą być słuszne:)
 
Ja na początku zostałam przekrzyczana przez mamę i teściowa, że tego nie można tamtego nie można. W pewnym momencie się zastanawiałam co ja będę jeść :p Ogólnie poszłam po rozum do głowy i jem wszystko oprócz produktów wzdymajacych,z tym że obserwuje dziecko.
 
Ja na początku zostałam przekrzyczana przez mamę i teściowa, że tego nie można tamtego nie można. W pewnym momencie się zastanawiałam co ja będę jeść :p Ogólnie poszłam po rozum do głowy i jem wszystko oprócz produktów wzdymajacych,z tym że obserwuje dziecko.
Ale gazy nie przechodza do mleka. Po wzdymajacych potrawach to Ty bedziesz miec wzdecia a nie dziecko[emoji6]
Jedyne co moze szkodzic ( poza oczywiscie alkoholem, narkotykami i lekami) to alergeny. Wiec jesli cos wyraznie dziecku dokucza to nalezy sprobowac wyeliminowac potrawy silnie alergizujace. Doradcy laktacyjni w ogole polecaja unikac nabialu przez pierwsze 3 miesiace. Ale niczego wiecej.
 
reklama
Mój myślał, że po cc od razu można i się nie krwawi na połóg nie narzekam bo mało krwawiłam, a bliznę mam tak ładna jakby dużo dłużej była. Jedynie co to wkurza mnie klej po opatrunku którego domyć nie mogę
No ja sie kleju pozbylam, ale mam problem bo nie mam sie w co ubrac[emoji53] Te spodnie ktore w ciazy nosilam bez zapinania uwieraja mnie w rane[emoji20]
 
Do góry