reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2018

Kupiłam dziś olej z wiesiołka w kapsułkach, podobno też pomaga w porodzie, żałuję tylko że tak późno o tym doczytałam no ale nic. Łykam i zobaczymy co będzie. Jutro rano chyba wypije troszkę tego oleju rycynowego.
tersz czytalam ze to nie przyspieszy porodu bardziej zmiekczy szyjke .Ale podobno pomoze otwierac szyjke cieply prysznic i wizualizycja jak szyjka sie otwiera i maluch wychodzi
 
reklama
Byłam dziś u gin.
Przyokazyjnie stwierdziłam że porozmawiam z polozna o kosmetykach do smarowania po kąpieli i tak dalej. Momentalnie się zacieła,wcisneła mi jakieś próbki i powiedziała że mam pytać środowiskowej przy pierwszej wizycie po urodzeniu i uciekła do ginekologa...
Także ten, cieszę się że to już ostatni raz kiedy tam byłam...
Wtorek usg/ktg ale dostalam juz pozwolenie na rodzenie ;-)
Haha, no wyraznie nie ma pojecia na ten temat[emoji6]
 
ile można kilogramów zostawić w szpitalu ? tak się właśnie zastanawiam
jakos do 10kg chyba...
"
Co i ile waży podczas ciąży?
W końcówce ciąży na wagę przyszłej mamy składają się:
  • 0,5 kg – powiększone piersi (niekiedy efektem powiększenia biustu są rozstępy, które tworzą się, ponieważ skóra nie wytrzymuje nadmiernego rozciągania – sprawdź, jak zapobiec tworzeniu się rozstępów);
  • 1 kg – dodatkowy litr krwi krążącej w żyłach (objętość krwi zwiększa się w I i II trymestrze);
  • 2 kg – ponad 2 litry płynów, które zgromadził organizm oraz zapasy tłuszczu stanowiące rezerwę na czas karmienia piersią;
  • 1 kg – macica (u kobiet niebędących w ciąży waży ona zaledwie 50–70 gramów);
  • 0,5 kg – łożysko (gruczoł, który pojawia się i rozwija w ciąży pod koniec I trymestru, ma kształt płaskiego talerza, pełni m.in. rolę filtra, który chroni dziecko przed niektórymi toksycznymi substancjami z organizmu mamy);
  • 1 kg – litr płynu owodniowego, który zawiera składniki odżywcze dla dziecka;
  • ok. 3,5 kg – dziecko (to waga przeciętna, na świat przychodzą również ponad 4-kilogramowe bobasy lub ważące około 2 kg kruszynki)."
 
reklama
a jak z procentami? ja tam nie lubie wizualicji bo mam zawybułają wyobraznie i jestem zasugestywna na studiach jak mi mowili ze moje rece i nogi robia sie ciezkie to mnie cholernie mnie bolały

Żartowałam, że na trzeźwo chyba nie wejdę w klimat ;)

@Yulie, to u mnie same piersi nie 0,5 ale ze 2 kg...

Moj nie chce nawet nic zaczynac od kiedy mu powiedzialam, ze ginekolog podczas badania powiedziala ze czuje glowke:(

U mnie to samo ;) Powiedział że no worries, on spokojnie poczeka ;) :D
 
Do góry