reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2018

reklama
Jestem po wizycie, na szczęście szyjka się już dalej nie skróciła, no i jest też zamknięta, więc trochę się uspokoiłam i dostałam pozwolenie na więcej ruchu. Na szczęście, bo takie leżenie jest zupełnie wbrew mojej naturze.
Mała chyba jest klockiem, bo waży niby ponad 2,4kg (dziś mam 33t5d), przepływy ok. Raz w tygodniu ktg mam robić.
Jest tu któraś z was z cukrzycą ciążową?
Super że wizytą ok mija 33+5 ważyła 2,5 kg
Ja mam cukrzycę ciążową
 
Dziwny jakiś..! ;)

Super że z mieszkaniem uda się zacząć wcześniej..! mam nadzieję że zdążycie ze wszystkim :) Ja chcę wyprać wykładzinę w sypialni zanim rozłożymy łóżeczko i ostatnie co nam zostało to zakup materaca. Aaaa to znaczy jeszcze zakupy apteczne, ale to mnie "kręci" najmniej ;) i zosatwiam jakoś na koniec... zamówię na początku czerwca :tak:
Ogólnie takie promocje jak przy kupnie fotelika, materaca to go cieszą bo to zakup konieczny, ale chyba uznaje, że ubranek już mamy za dużo a tu ciągle jakaś promocja [emoji23][emoji16] no i jednak to dla niego też dużo zmian i pracy na raz... Dziecko niedługo będzie po tej stronie brzucha, przeprowadzka, remont, kupno mebli i rzeczy dla dziecka i jednocześnie chodzenie do pracy [emoji39][emoji39] trochę kasy jeszcze wydamy i chyba go to martwi [emoji4][emoji4] zdążyć zdążymy do porodu jeszcze 1.5mca :)
 
Ja mam cukrzyceMam 168cm urodziłam się 3600. Mam też 2 dzieci każde z waga 3900...
poprzednie ciaze tez z cukrzyca?
mam nadzieje , ze troche bledu na plus bedzie:) pamietam w pierwszej ciazy corka tez nie rosla jak inne dzieci , kupe strachu bylo ... 1500 g mi mowili w 35 tyg! A urodzila sie w 38 z waga 2700 i cale zycie jest drobna poprostu ,czesto 5-25centyl ale wszystko z nia ok !
Napewno i Twoja po prostu kruszynka ale zdrowa i silna !
 
Ja mam cukrzyceMam 168cm urodziłam się 3600. Mam też 2 dzieci każde z waga 3900...
l
O to spore dzieciaczki moje 3450 .Ale mysle ze spokojnie udg nie szacuje dokladnie wagi czasem mylnie lekarz odczytuje .zalezy jaki sprzeg ma lekarz .jak teraz chodze do szpitala przy borowskiej to mam watpliwosci co lekarka widzi a co zgaduje
 
Macie insulinę czy tylko dieta?
Mi się do tej pory udawało tylko na diecie, ale teraz na czczo jednak mi się podniosły wyniki i o ile nie mam problemu z pomiarami po jedzeniu, to na czczo właśnie niestety jest gorzej. Ginekolog twierdzi, że nie warto włączać już insuliny, ale nie określił jednoznacznie, jakie wartości na czczo powyżej norm powinny mnie niepokoić. Mogę pójść do diabetologa, ale mam kawał do poradni dla ciężarnych z cukrzycą i z tego co się zorientowałam, skierują mnie tam pewnie na obserwację do szpitala (w którym rodziłam moje poprzednie martwe dziecko) a w szpitalu pomiary cukru są i tak bez sensu, skoro szpital nie jest w stanie zapewnić odpowiedniej diety. Boję się tylko, że moja trauma z tego miejsca jeszcze gorzej mnie zdołuje a kilkudniowa obserwacja niczego nie da. Sama nie wiem, co robić.
Może warto poszukać na własną rękę jakiegoś diabetologa prywatnie i się skonsultować?
 
reklama
Macie insulinę czy tylko dieta?
Mi się do tej pory udawało tylko na diecie, ale teraz na czczo jednak mi się podniosły wyniki i o ile nie mam problemu z pomiarami po jedzeniu, to na czczo właśnie niestety jest gorzej. Ginekolog twierdzi, że nie warto włączać już insuliny, ale nie określił jednoznacznie, jakie wartości na czczo powyżej norm powinny mnie niepokoić. Mogę pójść do diabetologa, ale mam kawał do poradni dla ciężarnych z cukrzycą i z tego co się zorientowałam, skierują mnie tam pewnie na obserwację do szpitala (w którym rodziłam moje poprzednie martwe dziecko) a w szpitalu pomiary cukru są i tak bez sensu, skoro szpital nie jest w stanie zapewnić odpowiedniej diety. Boję się tylko, że moja trauma z tego miejsca jeszcze gorzej mnie zdołuje a kilkudniowa obserwacja niczego nie da. Sama nie wiem, co robić.
Może warto poszukać na własną rękę jakiegoś diabetologa prywatnie i się skonsultować?
Ja jestem na samej diecie , moim zdaniem to bezsensu iść do szpitala na profil cukrzycowy bo to co dają do jedzenia to śmiech
Tym bardziej że masz traumę i pobyt tylko by Cię dobił,współczuję straty dzidziusia
Kochana a o której godzinie zjadasz ostatnia kolację ?
Ja na czczo zazwyczaj 87,88 ,nieraz 83 a byli też parę razy 90 i wtedy diabetolog kazała jeść późno kolację i zauważyłam że jak zjem właśnie kanapkę przed 22 to rano cukier ok
U Ciebie jakieś cukry rano ?
 
Do góry