reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2018

Jest najważniejszy... Tylko wiem jakie mam braki w wyprawce i jaka jestem żywiołowa na co dzień no ale, dam jakoś radę :)
Wiesz jaka ja jestem żywiołowa? A leżę od 10tc.... (tzn od jakiegoś czasu się tylko oszczędzam, ale parę miesięcy było leżenie że wstawaniem tylko do wc, nawet kanapki nie mogłam sobie zrobić....)
Więc - zostało Ci kilka tygodni - dasz radę [emoji106]
 
reklama
Dziewczyny, napiszę Wam co wrzuciłam do torby do porodu. Jakbyście miły jakieś opinie to chętnie usłyszę czy czegos za mało, za dużo, cos nie potrzebne czegoś brak itp.
-ręczniki kąpielowex2 + ręcznik do rąk
-klapki gumowe
-3 koszule nocne + cieniutki szlafrok
-stopery do uszu gdyby współlokatorka głośno chrapała
-biustonosz do karmienia
-majtki poporodowe + podkłady
-3x ceratki jednorazowe pod prześcieradło
-szczoteczka+pasta do zębów, szczotka do włosów, gumka, tantum rosa + buteleczka do rozrobienia, szampon + żel pod prysznic, małe mydło w płynie, maszynka do golenia
-laktator
-nakładki na brodawki ( w razie gdybym została brutalnie pogryziona :D) + krem z lanoliny
I to tyle. Małego pakuję osobno ale jeszcze nie skończyłam. Dajcie znac czy coś wrzucić bądź wyrzucić, jeśli możecie :)

Ja to samo plus podkłady sedesowe, herbatka laktacyjna, pomadka do ust, ładowarka, kubek+ sztućce (to zależy od szpitala, ja ram wole swoje), wkładki laktacyjne:)
 
Powiedzcie mi, czy szyjka może znów się wydłużyć??? Chyba któraś z was tak miała co???

Po konkretnym odpoczynku mi po dwóch tygodniach z 28 mm wydłużyła się do 30 mm ( żeby nie było sielankowo po kolejnych dwóch lekkiej aktywności spadła do 26 mm). Z pessarem zaś spadła o 1 mm w 3 tygodnie. Ale u mnie to od mojej aktywności zależy, jak leżę kołkiem jest ok, jak podziałam to leci ;)
 
Po konkretnym odpoczynku mi po dwóch tygodniach z 28 mm wydłużyła się do 30 mm ( żeby nie było sielankowo po kolejnych dwóch lekkiej aktywności spadła do 26 mm). Z pessarem zaś spadła o 1 mm w 3 tygodnie. Ale u mnie to od mojej aktywności zależy, jak leżę kołkiem jest ok, jak podziałam to leci ;)
No to może jak poleze będzie coś jeszcze ze mnie [emoji14]
 
Ja też będę mieć córkę, i granatowy wózek ;)
(choć fakt, nie ja go wybierałam, po prostu mam "wypożyczony" od kuzynki ;))
Gdybym miała od kogo wziąć lub wypożyczyć to nie patrzylabym na kolor. Dla syna dostałam za darmo pomarańczowy po dziewczynce ;) Ale skoro już musiałam kupić to mogłam wybierać. Chociaż mąż i tak uważa, że szary jest dla chłopca ;)
 
reklama
Do góry