reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2018

Nikt tu nikogo nie ocenia :) chodzi o to, że pracujemy i z naszych podatków idzie na 500 plus dla tych, którzy nie pracują :) i że nie ma w tym sprawiedliwości :) fajnie by było gdyby warunkiem 500 plus było to, że trzeba pracować

f2w39n7303c24ozn.png
No nie wiem czy by to było takie super.
Bo np. ja skoro nie mogłam pracować bo pierwszym poronieniu to co, nie nalezy mi się już zapomoga. Czyli mam siedziec całkiem bez grosza bo nie mam pracy. A osoba która zarabia 5tysiecy może jeszcze dostać 500 dodatkowo ?:/
 
reklama
Ja teraz nie pracowałam miałam iść do pracy od września ale zaszłam w ciążę znów i do pracy prędko nie pójdę nie zostawię dziecka bo nie mam z kim po drugie u mnie na wsi żłobków nie ma. .tylko mąż pracuje. Jak urodzi się dziecko to złoże wniosek o 500+ bo będziemy spełniać kryteria . I to będzie dla nas jakaś pomoc. Jak nie pracowałam teraz i będę siedzieć w domu żeby odhowac drugie dziecko to będę patologią bo ja nie pracuje? ?żenada
Przecież wyraźnie dziewczyny pisały że choć jedno z rodziców powinno pracować bo są przypadki że narobią dzieci i rezygnują z pracy bo płaci im państwo. Nie wiem z jakiego powodu tak to wyolbrzymiasz. Z tego co zauważyłam toczy się tu kulturalna dyskusja a sama nakręcasz do jakiś nieporozumień .
Mi temat nie przeszkadza. Ja czekam na pierwsze dziecko, dochód na pewno przekroczy limit więc się nie wypowiadam bo temat mnie nie dotyczy. A forum jest po to żeby dyskutować.

oar8qqmza8t91ycr.png

Nasz Aniołek 31.07.17 (10tc)
 
Jakiś czas temu niedaleko mnie był wypadek ,dziewczyna 19 lat doznała obrażeń nóg obydwie złamane czeka ją długa i ciężka rehabilitacja ,ma roczne dziecko oprócz tego jest w 4 msc ciąży .do pracy nie pójdzie i nie pracowała przed wypadkiem , jej partner musiał zrezygnować z pracy żeby zająć się dzieckiem i wiadomo żeby pomagać tej dziewczynie. Oboje nie pracują . Biorą 500 + i co też są patologią bo biorą kasę a nie pracują. Najłatwiej kogoś oceniać..
 
Ja teraz nie pracowałam miałam iść do pracy od września ale zaszłam w ciążę znów i do pracy prędko nie pójdę nie zostawię dziecka bo nie mam z kim po drugie u mnie na wsi żłobków nie ma. .tylko mąż pracuje. Jak urodzi się dziecko to złoże wniosek o 500+ bo będziemy spełniać kryteria . I to będzie dla nas jakaś pomoc. Jak nie pracowałam teraz i będę siedzieć w domu żeby odhowac drugie dziecko to będę patologią bo ja nie pracuje? ?żenada
Twój mąż pracuje więc czemu miałabyś być patologią skoro zajmujesz się dziećmi? Tu chyba raczej chodzi o takie rodziny, w których mąż też się zwalnia z pracy bo lepiej żyć z zasiłków i 500+

p19uqqmzxqi22hcj.png
 
Ja teraz nie pracowałam miałam iść do pracy od września ale zaszłam w ciążę znów i do pracy prędko nie pójdę nie zostawię dziecka bo nie mam z kim po drugie u mnie na wsi żłobków nie ma. .tylko mąż pracuje. Jak urodzi się dziecko to złoże wniosek o 500+ bo będziemy spełniać kryteria . I to będzie dla nas jakaś pomoc. Jak nie pracowałam teraz i będę siedzieć w domu żeby odhowac drugie dziecko to będę patologią bo ja nie pracuje? ?żenada
U mnie też pracuje tylko mąż, ja juz 8 lat siedzę w domu to jest dopiero patologia haha ale tak poważnie myślę, że nikt tu nie chciał nikogo urazić chodzi raczej o tych gdzie oboje rodzice nie pracuja, pija a biora pieniądze
 
No to właśnie sie zmieniło od tego czasu... I nawet jeśli nie macie slubu musisz podać dochody K. Chyba że pokażesz wyrok sądowy z zasądzonymi alimentami lub gdy "ojciec nieznany". Te 5 lat temu wystarczyło tylko oswiadczenie, że żyje sie samotnie
W sumie to mam gdzieś, bo tylko nerwów się upsuje. Rozmawiałam nawet jeszcze dzisiaj z K na ten temat. Że będziemy się starać żeby mieć na wszytko , mimo że ja nie pracuje i jak widać nic mi się nie nalezy. A na dziecku i tak nie bedziemy oszczędzać. Ani latać po urzędach , prosić się i kombinować w papierach o 500zl.
 
Jakiś czas temu niedaleko mnie był wypadek ,dziewczyna 19 lat doznała obrażeń nóg obydwie złamane czeka ją długa i ciężka rehabilitacja ,ma roczne dziecko oprócz tego jest w 4 msc ciąży .do pracy nie pójdzie i nie pracowała przed wypadkiem , jej partner musiał zrezygnować z pracy żeby zająć się dzieckiem i wiadomo żeby pomagać tej dziewczynie. Oboje nie pracują . Biorą 500 + i co też są patologią bo biorą kasę a nie pracują. Najłatwiej kogoś oceniać..
No tez wlasnie nikt nie jest w stanie zweryfikować każdego przypadku czy rodzice nie pracują bo im się nie chce, czy mają powód
 
Bo np. 500+ jest po to by pomóż rodzinie która ma mało, a nie osobom które zarabiają po 3000 i jeszcze im mało.
500 plus powinno być dla wszystkich bo to ma być dla dziecka... I nie jest wina dziecka, że rodzice pracuja i dlatego nie dostanie... Po to się ksztalcimy... Studiujemy żeby godziwie żyć ... Więc 500 plus powinno być dla wszystkich na drugie lub dla wszystkich na pierwsze

f2w39n7303c24ozn.png
 
reklama
Ja teraz nie pracowałam miałam iść do pracy od września ale zaszłam w ciążę znów i do pracy prędko nie pójdę nie zostawię dziecka bo nie mam z kim po drugie u mnie na wsi żłobków nie ma. .tylko mąż pracuje. Jak urodzi się dziecko to złoże wniosek o 500+ bo będziemy spełniać kryteria . I to będzie dla nas jakaś pomoc. Jak nie pracowałam teraz i będę siedzieć w domu żeby odhowac drugie dziecko to będę patologią bo ja nie pracuje? ?żenada
Dokładnie. I to że nie pracujemy to jesteśmy zdziercami bo się staramy o 500plus którego nie dostaną osoby które pracują. Eh. Szkoda nerwów.
 
Do góry