reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2018

To z czego on będzie ?? A tak serio nie jesz bo nie jesz czy nie jesz bo nie możesz?
Generalnie jestem wegetarianką, ale nabiału jakoś tak od wielu lat też nie bardzo... Oscypki jadłam w górach, zwłaszcza biegając cały dzień, ale akurat oscypkow w ciąży nie można :( czasem mozarella na pizzy, no i uwielbiam miód, więc nie jestem weganką, ale dużo mi nie brakuje ;)

Poza tym, jeśli chodzi o nabiał, to zdarza mi się jeść, ale relatywnie żadko - np mleka nie mogę (z resztą uht to nie mleko..), na jajka jestem uczulona (tak dziwnie trochę, bo od takiej "normalnej" kury od sąsiada mogę jedno zjeść bez objawów, ale sklepowe, nawet 0 toleruję dużo gorzej, nawet w wypiekach), toleruję jogurty, ale dla odmiany nie lubię, żółtego sera w większości nie mogę, bo jestem uczulona na barwnik...
Do tego dochodzi mąż, który ogólnie nawet jedząc mieso to nie lubił i praktycznie nie jadł nabiału i np twarożku z rzodkiewką nie ruszył, ale wersja ze słonecznika już mu bardzo smakuje i zje miskę ;)
Więc jakoś tak wyszło na przestrzeni lat, że moje wypieki stały się wegańskie ;)

W ciąży włączyłam trochę nabiału, jem jajka (od kur sąsiada teściów), trochę mascarpone, mozarellę, czasem swojski biały ser (jak mam, czyli nie aż tak czesto..), i w sumie na tyle ;)

No i cukier wyeliminowałam dość dawno temu, mam w domu trochę brązowego, bo do ciasta drożdżowego łyżkę trzeba, ewentualnie dla gości, więc siłą rzeczy w ciastach też nie używam ;)

0d1yrjjgtd95fou3.png
 
reklama
Witam sie z rana.....srednio wyspana. Znowu glupoty mi sie snia.
Dzis dzieciaki ida ost.dzien i maja feriie.wstaje patrze w okno a tu snieg. Oby zostan a nie znikl tak jak ost .


Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Generalnie jestem wegetarianką, ale nabiału jakoś tak od wielu lat też nie bardzo... Oscypki jadłam w górach, zwłaszcza biegając cały dzień, ale akurat oscypkow w ciąży nie można :( czasem mozarella na pizzy, no i uwielbiam miód, więc nie jestem weganką, ale dużo mi nie brakuje ;)

Poza tym, jeśli chodzi o nabiał, to zdarza mi się jeść, ale relatywnie żadko - np mleka nie mogę (z resztą uht to nie mleko..), na jajka jestem uczulona (tak dziwnie trochę, bo od takiej "normalnej" kury od sąsiada mogę jedno zjeść bez objawów, ale sklepowe, nawet 0 toleruję dużo gorzej, nawet w wypiekach), toleruję jogurty, ale dla odmiany nie lubię, żółtego sera w większości nie mogę, bo jestem uczulona na barwnik...
Do tego dochodzi mąż, który ogólnie nawet jedząc mieso to nie lubił i praktycznie nie jadł nabiału i np twarożku z rzodkiewką nie ruszył, ale wersja ze słonecznika już mu bardzo smakuje i zje miskę ;)
Więc jakoś tak wyszło na przestrzeni lat, że moje wypieki stały się wegańskie ;)

W ciąży włączyłam trochę nabiału, jem jajka (od kur sąsiada teściów), trochę mascarpone, mozarellę, czasem swojski biały ser (jak mam, czyli nie aż tak czesto..), i w sumie na tyle ;)

No i cukier wyeliminowałam dość dawno temu, mam w domu trochę brązowego, bo do ciasta drożdżowego łyżkę trzeba, ewentualnie dla gości, więc siłą rzeczy w ciastach też nie używam ;)

0d1yrjjgtd95fou3.png
Loooo matko ja bez cukru i nabialu nir moglabym zyc. Jak pracowalam to chlalam energetyki.a jak odstawiłam to glowa ze 3 dni bolala. Ja za to mam corke bezglutenowa i bezmleczna,wiec duzo rzeczy jest robione pod nia.co do miesa u mnie mięsożercy,a dla mnie moze nie istniec. Cukier oczywiscie ograniczam ale calkiem wyeliminowac sie nie da,za to zero gazowanycj napoji(mnie ciagnie do coli ale dzieciakom nie daje pic) i slodyczy w tyg. Jakies slodycze moga zjesc jedynie weekend. Ogolnie przyzywczailam dzieciaki do owocow i koktaili owocowych. Oraz musow z mrozonym jogurtem. Ale nie maja tak scislej diety jak ty.

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witam się weekendowo :) Jak dobrze, że już piątek, byle do 15 :p

jejku czy tylko mnie rozczulają te wszystkie rzeczy dla maleństw? :p:p:p
Nie, nie tylko Ciebie :p Też mam problem, żeby wyjść ze sklepu z pustymi rękami :D Doszłam do wniosku, że bardziej mi się podobają takie gładkie ciuszki z malutkimi wzorami niż takie napaćkane i następnym razem jak tam będę to znowu kupię taki wielopak.
Matka szalejesz! Niedlugo szafe bedziesz musiala zakupic[emoji12]
Póki co to planuję zmieścić się w komodzie 3 szufladowej :p Zobaczymy jak mi pójdzie, coś czuję, że będzie ciężko :p
Ja będę miała wyniki za tydzień to Ci powiem wtedy [emoji4]

oar8qqmzxfkhrczb.png

Nasz Aniołek 31.07.17 (10tc)
Super, dziękuję :) Nie wiem tylko czy np tydzień ciąży też ma jakieś znaczenie przy wyliczaniu tego ryzyka, czy tylko wiek i obciążenia matki.
hej dziewczynki ;)
może się krótko przedstawię, a wiec mam 22 lata, pierwsza ciążę straciłam rok temu w 5 tyg, po jakimś czasie świadomie zaczęliśmy starania i aktualnie 12+1tc termin mam na 26 lipca, w poniedziałek idę na badanie genetyczne i moje pytanie jest takie bo ostatnio już miałam usg przez brzuch i wszystko było dokładnie widać dzidzia miała 4,88cm ;) i tak się zastanawiam czy to badanie tez będzie tylko przez brzuszek, czy dopochwowe tez ? zastanawiam się bo nie wiem czy mam się cała rozbierać czy jak ;)
Witaj :) Badania od 12 tygodnia są przez brzuch :) Ale ja jak byłam na pierwszych prenatalnych w 11+2 to lekarz zrobił mi najpierw przez brzuch a potem dopochwowo bo mam tyłozgięcie macicy i ciężko było zobaczyć malucha bo akurat tak się schował.
A! Zaszłam dzisiaj po waszych postach na chwilę do smyka i zwracam smykowi honor, śliczne rzeczy były na przecenach :tak: Kurcze, już miałam w ręku 2 paczki bodziaków dla dziewczynki, ale dzielnie odłożyłam- stwierdziłam, że jest szansa że za tydzien dowiem się czegoś o płci i może jeszcze zdążę na przeceny. BARDZO jestem z siebie dumna :laugh2:
Też byłam wczoraj w Smyku ale nic nie kupiłam, była większość ciuszków albo ewidentnie dla dziewczynki albo ewidentnie dla chłopca a wolałam coś neutralnego. Wstąpiłam też do H&M i się rozczarowałam bo ani nie było spodni ciążowych, ani fajnych ciuszków z przeceny.
Witam sie z rana.....srednio wyspana. Znowu glupoty mi sie snia.
Dzis dzieciaki ida ost.dzien i maja feriie.wstaje patrze w okno a tu snieg. Oby zostan a nie znikl tak jak ost .
Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
Super, że macie śnieg :) Też mi się marzy bo zaplanowałam sobie 2 tygodnie urlopu w pierwszej połowie lutego :p
 
Jee i zapomniałam napisać, że wczoraj w Smyku był mój wymarzony wózek :D pojeździłam, pomacałam [emoji173] Wszystko pięknie, ładnie ale naszło mnie jeszcze na szukanie innej opcji z wygodniejszą spacerówką :p
 
Jee i zapomniałam napisać, że wczoraj w Smyku był mój wymarzony wózek :D pojeździłam, pomacałam [emoji173] Wszystko pięknie, ładnie ale naszło mnie jeszcze na szukanie innej opcji z wygodniejszą spacerówką :p
Ola zobaczysz jeszcze bedzie ci sie podobalo kilka wozkow. Na wiosne wyjda nowe modele. Teraz jest tego tyle ze szok ale wszystko jakby jedna miara szyte-wszystkie podobne do siebie. Ja napewno kupie lezaczek tak z funkcja wibracji u mnie sie swietnie sprawdzil z dzieciakami. Jak cos robilam w kuchni to bralam lezak i dzieciaczka i moglam dzialac. Jak jechalam do rodzicow to tez lezaczek bralam! No i laktator za to nie wiem jak ze smoczkami bo starsze lubily a najmlodszy nie chcial,wolal cycocha.

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ola zobaczysz jeszcze bedzie ci sie podobalo kilka wozkow. Na wiosne wyjda nowe modele. Teraz jest tego tyle ze szok ale wszystko jakby jedna miara szyte-wszystkie podobne do siebie. Ja napewno kupie lezaczek tak z funkcja wibracji u mnie sie swietnie sprawdzil z dzieciakami. Jak cos robilam w kuchni to bralam lezak i dzieciaczka i moglam dzialac. Jak jechalam do rodzicow to tez lezaczek bralam! No i laktator za to nie wiem jak ze smoczkami bo starsze lubily a najmlodszy nie chcial,wolal cycocha.

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
No właśnie też mi się tak widzi, że wszystko podobne do siebie. Staram się wyszukać jakiś opinii głównie o spacerówkach z wózków wielofunkcyjnych ale ciężko mi idzie :p
 
Czesc kochane [emoji8] [emoji8] witam Was w nowym dniu i pisze ze wczoraj na badaniach u gina bylo wszystko ok. Dzidzius rosnie ma 6cm dopiero, ale jest slodki i kochany [emoji8] we czwartek ide na prenatalne na 17,ale juz wczoraj na usg mi powiedzial, ze z tego co tu widzi wszystko jest w normie. BARDZO sie cieszymy z tatusiem [emoji8] [emoji4] [emoji4] [emoji4] milego dnia dla wszystkich i udanego weekendu [emoji8]

Napisane na E5603 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
No właśnie też mi się tak widzi, że wszystko podobne do siebie. Staram się wyszukać jakiś opinii głównie o spacerówkach z wózków wielofunkcyjnych ale ciężko mi idzie :p
Ja mialam kupowac wlasnie 3w1 ale dostaniemy od znajomych. Jedynie vo kupie jakas spacetowke pozniej . bo ja zacznie sie wozenie starszych do szkoly to musze miev cos malego i lekkiego co szybko sie sklada i zmiesci sie bez problemu do auta.

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry