reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2007 :))

goska29 - jeśli chodzi o laptopa to proponuję 2 sklepy: znak.pl | ZNAK Centrum Komputerowe i Agito - sklep internetowy gdybyś miała jakieś pytania odnośnie komputerów to pytaj śmiało ;-)

Oliwka 29 - współczuję - trzymaj się, będzie dobrze, ja też dostałam kaprgest - 5 zastrzyków co 3 dni:baffled: ale nie było tak źle - zastrzyki robiła mi mama więc nie musiałam chodzić do przychodni :) W ciagu 3 dni miałam 2 USG - niby było OK. ale i tak się boję i chyba tak zostanie do porodu:baffled:
Przyczyny krwawienia mogą być różne - tego chyba nikt nie wie... mi lekarz co robił USG powiedział, że to mógł być krwiaczek - a co to jest trofoblast?

zebrra - z tego co wyczytałam to 4 miesiąc zaczyna się min. od 13 tyg. (tzn gdy już się 13 tydzień skończył i zaczął 14) - Ty dopiero masz zaczęty 13 tydzień :)
hehe - ja też jestem spod Warszawy, z której Ty jesteś strony? :-)

byłam u gin w poniedziałek - z tego co mi powiedziała nie chce mnie puścić do pracy po 24.01 tylko mam przyjść po przedłużenie zwolnienia , prawdopodobnie tak do samego końca.
USG mam na 18.01 (zacznę już 16 tydzień i nie wiem czy nie za późno na badanie NT), jeszcze nic nie przytyłam, mało jem, piję za to dużo soków, waga ani drgnęła i nie wiem nawet czy brzuszek choc trochę mi urósł, staram się odpoczywać, mało siedzieć przy komputerze, jutro muszę podjechać do pracy na parę godzin bo TRAGEDIA jak mnie nie ma :wściekła/y: chyba będę musiałą raz na tydzień pojawiać się na parę godzin, zrobić część zaległej roboty i wyprostować to co nie jest OK :baffled:
ostatnio śpię do południa no ale wieczorem zasypiam 23-24 :) więc śpię po 12 godzin :)
 
reklama
Bazylia ja też nie mogę się doczekac wizyty, na szczęście to już niedługo :) trochę źle się czuję, mam bóle w dole brzucha i cieszę się, że już jutro będę mogła zapytać o parę rzeczy...
Co do szpitala, to ja też się rozglądam i dużo czytam na ten temat... Wikę rodziłam na Żelaznej, warunki były super, opieka również, ale tylko wtedy kiedy nie było problemów (z dzieckiem lub matką)... U nas niestety były i opiekę oceniam jako fatalną...
Biorę pod uwagę Solec lub Karową (jestem pod opieką lekarza z Karowej)...

Alkmena co do liczenia tygodni/miesięcy, to każda z nas liczy inaczej... :) i tak jest dobrze :))
 
Dziewczyny a czy to aż takie ważne liczenie tygodni ????? Bo dla mnie najważniejsze jest żeby maleństwo było zdrowie i prawidłowo się rozwijało :-) Ale zazdroszczę Wam że macie jutro USG ja mam dopiero 31 stycznia więc troszke sobie poczekam :-)



[url=http://pregnancy.baby-gaga.com/]
dev181pr___.png
[/url]


 
hehe - mi to jest obojętnie jak liczycie chciałam pomóc :) bo licząc że 4 tyg. to miesiąc to przy tym liczeniu wyjdzie, że 40 tydzień to 10 miesiąc ciązy :rofl2:

zebrra - to spod któej częsci Warszawy jesteś? pn, pł, wsch czy zach?:happy: ja ok. 30 km na zachód od Warszawy :)


podobno na bóle w dole brzucha nalepsza NO-SPA - mi gin kazała brać z Duphastonem 3 x 1 ale NO-SPE biorę tylko wtedy gdy czuję kłucie w dole brzucha (co 1-2 dni)
 
Moim skromnym zdaniem liczenie miesięcy w ogóle nie ma sensu. Dla nas i lekarza wazne są tygodnie, a to łatwo policzyc (od pierwszego dnia ostatniego okresu - tak liczą lekarze). Miesiące "przydają się" w rozmowach z laikami, a im wszysko jedno czy 4 miesiąc zaczął sie tydzien temu czy moze dopiero za pół tygodnia.
Zebrra, ja równiez poczytałam sporo, ale sama wiesz - co poród, to inna opinia.. Raczej będe miała cesarkę, chocbym miała za nią zapłacic (choć z wadą wzroku i torbielą okołojajnikową to naprawdę bedzie zakrawało na skandal), więc bujam się między dwiema decyzjami: wybrać szpital w którym pracuje mój lekarz, aby on ją przeprowadził (Inflancka) czy Solec albo Sw.Zofię które są zdecydowanie ładniejsze i czystsze. Ostatnio BARDZO dużo dobrych opinii słyszałam o Solcu i to najblizej mojego domu..
 
hej
alkmena jak wam pisałam o tych plamieniach to pszłam znowu wczoraj do gin ale zrobiła mi znów usg bo w poniedziałaek tez miałam i jest bez zmian zapisała mi zas kaprogest co drugi dzien i dalej duphaston ale bedzie dobrze nie ma innej opcji:tak:;-)trofoblast to warstwa komórek zewnetrznych błony płodowej .to ten pecherz odkleił sie od tej masy i tez powstał krwiaczek.
 
skopiowałam listę, i wniosłam poprawki, jak mam kogoś dopisać to podajcie daty:-p, przepraszam że tak na szybko to zrobiłam, "pobawie się później w kolory i aby była bardziej "przejrzysta","czytelniejsza" :-p narazie taka nam starczy
 
oliwka29 - wierzę że w naszych obu przypadkach wszystko skończy się pomyślnie :) mi został tylko Duphaston bo zastrzyki skończyły mi się we wtorek, USG mogłam mieć dzisiaj ale lekarz powiedziała aby się nie śpieszyć i zrobić do 24.01 czyli do następnej wizyty (więc chyba wg niej jest wszystko OK) - zapisałam sie więc na 18.01 :) trzymam cały czas kciuki, że będzie wszystko w porządku


wczoraj mąż przywiózł od teściowej 3 kaftaniki i śpioszki (rozm. 56) - nie wytrzymała i kupiła :-)wyglądają naprawdę słodko i są takie maleńkie:rolleyes: , mąż jej powiedział aby się wstrzymała chociaż do momentu aż będzie znana płeć, wg mnie też jest dużo za wcześnie - ale przecież nie wyrzucę, prawda? Ja o jakichkolwiek zakupach zacznę myśleć od maja :happy: (oczywiście jak będzie wszystko w porządku)

marika - dziękujemy za aktualną listę :happy:
 
:happy: czesc dziewczynki!!!

dawno sie nie odzywalam....:sick: tak wyszlo.....w poniedzialek ide na usg i juz nie moge sie doczekac:tak: , zobacze dzidziunie!!!! nieraz sie zastanawiam czy wszystko dobrze???nic nie czuje, brzucha tez nie widac:dry: , mecza mnie tylko okropnie mdlosci :eek: ....a tak poza tym to przytylo mi sie troszke ok 2 kg:zawstydzona/y: . Pozdrawiam was cieplutko i zycze wszystkiego naj naj dla wszystkich mamus lipcowych i nie tylko;-)
 
reklama
(...) więc bujam się między dwiema decyzjami: wybrać szpital w którym pracuje mój lekarz, aby on ją przeprowadził (Inflancka) czy Solec albo Sw.Zofię które są zdecydowanie ładniejsze i czystsze. Ostatnio BARDZO dużo dobrych opinii słyszałam o Solcu i to najblizej mojego domu..

Wczoraj mój lekarz (sam pracuje na Żelaznej) polecił, żeby sprawdzić Solec, bo podobno mnóstwo kasy władowali w solidny remont i stwierdził, że może tam być całkiem niezły sprzęt i warunki. A ja z sentymentu myślę o Żelaznej, bo sama się tam urodziłam ;-)
 
Do góry