reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Leżące fonoterolowe przyszłe mamusie

Hej dziewczynki!!
Ja co prawda nie na fenoterol ale leżę plackiem od dwóch tygodni. Mam rozwarcie na 1,5 cm. i bardzo rozpulchnioną szyjkę. Biorę No-spe magnez aspargin i relanium. I wydaje mi się że nadużywam tego ostatniego bo 2 razy po 2 mg. biorę bo wciąż nic tylko te skrcze brzucha... Postanwiłam więc że dołączę do was i otrzymam wsparcie i może sama też wesprę. U mnie fenka nie włączyli bo za późno a niego. Nic leżę więc...:sorry2: No i oczywiści martwię i stresuję.
 
reklama
Hej dziewczynki!!
Ja co prawda nie na fenoterol ale leżę plackiem od dwóch tygodni. Mam rozwarcie na 1,5 cm. i bardzo rozpulchnioną szyjkę. Biorę No-spe magnez aspargin i relanium. I wydaje mi się że nadużywam tego ostatniego bo 2 razy po 2 mg. biorę bo wciąż nic tylko te skrcze brzucha... Postanwiłam więc że dołączę do was i otrzymam wsparcie i może sama też wesprę. U mnie fenka nie włączyli bo za późno a niego. Nic leżę więc...:sorry2: No i oczywiści martwię i stresuję.

Witam:blink:
Jak to za późno... mi gin włączył w 33tc i 5d czyli cały tydzień biorę ten lek:confused: ja też mam rozwarcie na 1cm przynajmniej tak było tydzień temu:dry: i mam nadzieje,że się nie powiększyło....Zobacz jak Tobie malutko zostało ;-) ja też mam twardnienia brzucha mimo,że biorę fenoterol...no ale cóż trzeba przeczekać:tak:
Powiedz mi co ile masz wizytę jak zrobiło się u Ciebie rozwarcie ja mam co 2tyg.
 
To Ty sama sobie bierzesz dodatkową dawkę:cool2: :blink:Mnie wczoraj męczyły twardnienia co 10 min. przez2-3h ale jakoś się nie nasilały nie bolały więc nie panikowałam tylko spokojnie czekałam aż przejdą...(tylko były nie przyjemnie)
W sumie na ulotce piszę,że można 8tabl. na dobę max wziąść a ja biorę 4...więc wczoraj też pomyślałam,żeby zamiast połówki wziąść 1tabl.ale się bałam,że znowu mi zacznie walić serce jak szalone:shocked2:
Wszystkie dziewczynki sobie czasem same zwiększacie dawkę czy tylko Patinka?;-)
mój ginekolog powiedział ze czasami można. Mi serducho już tak nie wali więc jest lepiej. Po za tym jestem pielegniarką i myśle że od czasu do czasu jedna połówka wiecej niczego złego nie zrobi. Tak jak pisałaś na ulotce pisze że można brać 8 tabl na dobe a ja tez biore 4. ;-)
 
Ja wyzytę teraz miałam w tygodniowym odstępie. W poniedziałek byłam. Kolejną mam wyznaczoną 3 ;utego czyli 10 dni po wizycie. Rodzę na Polnej. Tam rodziłam pierwsze dziecko, tam mam położną z którą już rodziłam i co dla mnie najważniejsze wskazanie medyczne do ZZO. Nie wiem jeszcze czy skorzystam z ZZO czy nie posiedze w domu do bardzo regulrnych skurczów. W kazdym razie jestem też w kontakcie z położną i jest ona dla mnie dużym wsparciem. Pozdrawiam :) Poznaniankę:tak::tak:
 
mój ginekolog powiedział ze czasami można. Mi serducho już tak nie wali więc jest lepiej. Po za tym jestem pielegniarką i myśle że od czasu do czasu jedna połówka wiecej niczego złego nie zrobi. Tak jak pisałaś na ulotce pisze że można brać 8 tabl na dobe a ja tez biore 4. ;-)
Ja też jestem pielęgniarką:cool2:;-)
Ale po tej ostatniej akcji z serduchem to się wystraszyłam i wolałam nie ryzykować;-) Teraz jak zaczną mi się tak regularne skurcze to biorę 1 połówkę więcej :tak:
 
nadia 25 z suwaczka widzę ze jeszcze bedziesz leżała 9 dni już później nie trzeba??
No właśnie myślałam,że nie trzeba...Jak się odstawia fenoterol to można już pomału zacząć chodzić od 36tc...Myślałam tak jak rozwarcia nie miałam:cool2:teraz może gin powie mi,żebym poleżała jeszcze do skończonego 37tc:no: sama już niewiem w czwartek mam wizytę i zobaczymy co i jak...
A Tobie powiększa się te rozwarcie czy utrzymuje się przez te 2tyg na takim samym poziomie???Jeszcze jedno pytanie, dlaczego Tobie nie zapisali fenoterolu skoro masz skurcze i rozwarcie? Czym to argumentował lekarz?
 
Ostatnia edycja:
Ja też jestem pielęgniarką:cool2:;-)
Ale po tej ostatniej akcji z serduchem to się wystraszyłam i wolałam nie ryzykować;-) Teraz jak zaczną mi się tak regularne skurcze to biorę 1 połówkę więcej :tak:
no prosze :-):-):-) mi tez serducho wariowalo ale juz mam spokoj. Ja biore tylko Potas i nic wiecej, Isoptinu mi nie wlaczył.
 
reklama
nadia jak byłam u gin. 13 stycznia to nie miałam rozwarcia. Dokuczał mi tylko spinający się brzuch. % dni później trafiłam do szpitala bo miałam ostry ból w pochwie. Mój lekarz był wówczas na urlopie. W szpitalu zrobili mi KTG i też nie dali nic oprócz no spy magnezu i asparginu. Teraz w poniedziałek byłam u innego gin. bo mój na urlopie. I to ta w poniedziałek dała mi jeszcze relanium. Ja chciałabym donosić ciążę do końca lutego. Zobaczymy.
 
Do góry