reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lewatywa

w niektórych szpitalach już się odchodzi od lewatywy bo podobno jak się zaczną skurcze to organizm sam się oczyści. W moim szpitalu chyba nie robią z tego co słyszałam więc sobie zakupiłam enemę i jak zaczną się skurcze to sobie zrobię, jakoś będę się lepiej czuła i nie będę się stresowała czy zakupkam swoją malutką :) a nawet jak to się zdarzy ( normalna fizjologiczna sprawa ) to może w mniejszej ilości :)

Ja też kupiłam sobie Enemę w aptece - koszt około 6 zł. Też planuję przed wyjazdem do szpitala zrobić sobie, mam nadzieję, ze mi się uda. Nie wiem, czy w moim szpitalu robią, czy nie. Z drugiej strony ja sobie tłumaczę, że to tylko rutynowa czynność w szpitalu. Przed wieloma zabiegami jest to wykonywane i raczej nie trzeba się tym przejmować.
 
reklama
Hm...ja błagałam o lewatywę,ale położne nie miały ciągle czasu...jak już się mną zajęły to było za późno i nie mogły zrobić lewatywy...w związku z tym przeżyłam koszmar w ostatniej fazie porodu...Organizm nie zawsze przeczyszcza się przed porodem...mój akurat nie przeczyścił się przed porodem...Także ja polecam taką czynność przed rozwiązaniem...
 
Lewatywa jest raczej dla dobrego samopoczucia rodzącej. I żeby nie zrobić kupy na dziecko i lekarza.

Lekarz i położna przyzwyczajeni... ale Tobie będzie głupio i dopiero wstyd.:baffled:

Z zajęć szkoły rodzenia - nie robić samemu!
 
Nam w Szole Rodzenia mówili, że nie da się zafajdać dziecka.
Najpierw idzie kupa, a dopiero po jakimś czasie dzidziuś.
Inna sprawa, że po lewatywie macie komfort psychiczny, że nie przytrafi się Wam niespodzianka.
Wiadomo, że dla lekarzy takie CUŚ to nie pierwszyzna ale mimo wszytsko jest to krępujące.
Ale jak poród twrwa czasem 20 godzin to mimo lewatywy może trafić się kupa, bo wiadomo, że jelita cały czas się oczyszczają;-)
 
Ja nie miałam lewatywy i dobrze mi z tym. O żadnej kupie nie wiem czy zrobiłam bo nie pamiętam takich głupich rzeczy, interesowało mnie tylko żeby jak najszybciej urodzić zdrowe dziecko. Czy z lewatywą czy bez myślę że poród jest taki sam. No i nie martwcie się że ufajdacie dziecko bo to niemożliwe, jak pisała moja poprzedniczka najpierw kupa potem dziecko :-)
 
przy pierwszej ciazy miałam robiona a i tak w czasie partych jeszcze leciało..imnie troche to stresowało
przy drugim porodzie nie miałam i bo nie zdązyli (o 4tej sobie jeszcze lezałam w domu w łozkubez oznak porodu a o 6 15 było po wszystkim ) i wszystko i tak poszło w czasie skurczy a co do zakupkania dzidzi to raczej niemozliwe bo jak zacznie wychodzic to to potem minuta osiem i po wszystkim
 
Nef a czemu w SR mówili że nie wolno zrobić sobie samemu ? W ogóle tego nie rozumiem bo to są specjalne preparaty które można stosować samemu w domu.
 
Z tą samodzielną lewatywą...położna nie zrobiła mi lewatywy kiedy już miała czas,bo powiedziała,że zrobiona za późno może spowodować wypadnięcie pępowiny itd. (może ze względu na parcie na kibelku w zaawansowanym momencie porodu)...nie wiem dokładanie jaki to ma związek,ale tak mi powiedziała,...może dlatego nie radzą robić samodzielnie,bo może nie każdy moment jest odpowiedni...
 
reklama
Nef a czemu w SR mówili że nie wolno zrobić sobie samemu ? W ogóle tego nie rozumiem bo to są specjalne preparaty które można stosować samemu w domu.

Chodziło chyba o to, żeby nie zrobić sobie krzywdy (dosyć dużo płynu, rureczka, a do tego brzuch przeszkadza) i kwestia tego, że zamiast jechac do szpitala, siedzi się w toalecie...
 
Do góry