reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lewatywa

asiunia - no szczerze mówiąc to trochę mnie to dziwi ze lekarz doradził lewatywę bo z tego co wiem to nie wolno jej robić w ciąży, ponieważ silnie pobudzona praca jelit wywołuje skurcze macicy i moze prowadzić do przedwczesnego porodu. Jak leżałam w szpitalu w pierwszej ciąży to lewatywę stosowali jako pierwszy środek jak któraś była po terminie...ale to inna historia. Po za tym im częsciej tym gorzej potem ... Spróbuj sie zastanowić i przemyśl po czym Cię poprostu zazwyczaj goni...jedni nie mogą jeść tłuściejszej śmietany, na innych działaja określone warzywa - np.moja mama po porodzie zażyczyła sobie buraczki tarte bo zawsze po tym cześciej chodzi na kibelek a na mnie osobiście działa parzona kawa...Wiadomo w ciązy odstawiłam zupełnie ale jak mam problem...robie sobie włąsnie parzoną kawe z naturalną smietanką. Osobiście też pomaga mi sok z marchwi albo taka tarta z cytrynką jak na surówke i activia też jest dobra. Powodzenia
 
reklama
witam
Jestem tutaj pierwszy raz. Strasznie się wstydzę, więc zdecydowałam się napisać o swoim problemie tutaj, anonimowo. Otóż, jestem w 15tygodniu ciąży, od pierwsze dnia, żeby mieć regularne wypróżnianie, wkładam sobie kawałek mydła w pupę, zawsze działa,po 10 minutach jestem w ubikacji. Od paru dni zaczęłam panikowac, czy ten kawałek mydła, nie zaszkodzi przypadkiem dziecku. Próbowałam się doczytać składu mydła, ale nic mi to nie rozjaśniło. Czy któraś stosowała taką "dziwną" metodę?czy myślicie, że mydło moze sie tak szybko rozpuscic i zasdzkodzić małemu?Dziękuję za wszelkie odpowiedzi

Jesli masz watpliwosci co do mydla to zastap je oliwka.Nasmaruj palec porzadnie oliwa( zwykla z oliwek,do ciala obojetne) i zrob to samo co z mydlem;-)Wsadz palec delikatnie w pupe i smaruj.Moze nie dziala tak szybko jak mydlo ale dziala i przy okazji tlustosc oliwki nawilza okolice odobytu,wiec zapobiega ewentualnym peknieciom i otarciom co sie czesto zdarza przy silnym parciu...
 
Drogie Mamuśki:)
Mam takie niedyskretne pytanie, co myślicie o lewatywie przed porodem? Mnie ten temat przeraża, mam jeszcze dużo czasu do porodu, jestem 16tc, ale już mnie to niepokoi. Będę wdzięczna za każdą odpowiedz.
 
Nie jest to specjalnie przyjemne, ale nie boli. Po prostu trzeba przez to przejśc i już :tak: Dzięki lewatywie można przyspieszyć poród, czyste jelita dodatkowo ułatwiają sprawę, jeżeli potrzebna będzie nagła cesarka. A więc nie bój się, ja miałam lewatywę i nie ma się czym stresować. :-)
 
w niektórych szpitalach już się odchodzi od lewatywy bo podobno jak się zaczną skurcze to organizm sam się oczyści. W moim szpitalu chyba nie robią z tego co słyszałam więc sobie zakupiłam enemę i jak zaczną się skurcze to sobie zrobię, jakoś będę się lepiej czuła i nie będę się stresowała czy zakupkam swoją malutką :) a nawet jak to się zdarzy ( normalna fizjologiczna sprawa ) to może w mniejszej ilości :)
 
Szczerze mówiąc nie miałabym pojęcia jak zrobić sobie lewatywę, choć oczywiście wolałabym przejść przez to w domu więc chyba się z tym zapoznam:)
 
Wszystko jest dokładnie w instrukcji zapisane :) Mi będzie robił M chociaż powiedział że po jego trupie ale da się to załatwić jak nie będzie chciał pomóc :D
 
reklama
Ja jako osoba bardzo wstydliwa również stresowałam się myśląc o lewatywie.Jednak nie było tak źle...wręcz nic strasznego muszę przyznać.Miałam nawet dwie bo 16marca przygotowali mnie do cesarki ale przełożyli na następny dzień.Uwierz,że będąc w szpitalu w oczekiwaniu na dzieciątko wszystko przyjmiesz"po męsku na klatę".:tak:
 
Do góry