reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lekarz prywatny prowadzący ciążę a badania prenatalne

dosiasamosia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Październik 2023
Postów
377
Mam pytanie, czy lekarz u którego prowadzę ciążę prywatnie, może mnie skierować na badania prenatalne na NFZ? Ostatnio wspominał, że na następnej wizycie pośle mnie na prenatalne ale nie zatrybilam aby dopytać.
 
reklama
Mam pytanie, czy lekarz u którego prowadzę ciążę prywatnie, może mnie skierować na badania prenatalne na NFZ? Ostatnio wspominał, że na następnej wizycie pośle mnie na prenatalne ale nie zatrybilam aby dopytać.
Tak, może. Ja dostałam skierowanie na test PAPP-a na NFZ od lekarza "prywatnego".
 
Mam pytanie, czy lekarz u którego prowadzę ciążę prywatnie, może mnie skierować na badania prenatalne na NFZ? Ostatnio wspominał, że na następnej wizycie pośle mnie na prenatalne ale nie zatrybilam aby dopytać.
Tak, jeżeli ma podpisaną umowę z NFZ lub pracuje jeszcze w placówce, która ma kontrakt z NFZ.
 
Nie bardzo wiem od czego to zależy, ale zawsze jak byłam prywatnie, to musiałam płacić za badania. Za każdym razem byli to lekarze pracujący w szpitalu, ale twierdzili, że nie mogą mi wystawić skierowania na NFZ na wizycie prywatnej.
 
Nie bardzo wiem od czego to zależy, ale zawsze jak byłam prywatnie, to musiałam płacić za badania. Za każdym razem byli to lekarze pracujący w szpitalu, ale twierdzili, że nie mogą mi wystawić skierowania na NFZ na wizycie prywatnej.
Bo generalnie tak jest, ale do programu bezpłatnych badań USG dla kobiet z grupy ryzyka mogą wystawić.
 
reklama
Do góry