reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Laktacja

No właśnie dziś z ciekawości odciągnełam z obu piersi i było tylko 60 mll.Wczoraj Ania się spłakała i wypluwała cyca co do niej nie podobne i moja mama powiedziała że może mam za mało pokarmu.Teraz się obawiam że faktrycznie za mało.No ale z drugiej strony czy przesypiałaby całe noce gdyby się nie najadała.Nie chcę dawać jej mieszanki jeszcze, więc poobserwuję jeszcze.

Edit...czy dopajać małą jak jest upał ?
 
reklama
cinamon gdybyś miała za mało pokarmu Ania na pewno nie spałaby spokojnie tylko ryczała z głodu:) NIe wiem jaki masz laktator, ale niektóre nie wyciągają zbyt wiele. POza tym pamiętaj, że ssanie dziecka jest znacznie efektywniejsze od najlepszego laktatora!
 
ja mam laktator tt i powiem Wam, że jak próbuję ściągnąć to ledwo 60 ml uciułam z obu piersi a przecież muszę mieć więcej, bo MIesio przybiera ponad 1 kg miesięcznie!! A jest tylko na cycku!
 
cinamon, nie trzeba dopajać- wszystko co potrzebne jest w naszym mleczku. W upały mleczko ma inną konsystencję i skład i doskonale zaspokaja pragnienie. Trzeba tylko pamiętać o częstym przystawianiu w gorące dni. Ale można też podawać wodę/ herbatkę- co kto woli. Ja do 5 m-ca nie będę podawała nic oprócz cycka.
 
ja podaję wodę z glukozą, ale to ze względu na bibirubinę żeby szybciej wypłukać
a jak ściągałam 2 tyg temu przez 2 dni to przez 5 min ściągałam z 1 cycka ok 100-120ml i to nie było do końca
 
ja też dopajam wodą z glukozą ale Majka wypija max 20 ml bo butelka i smoczek to wróg największy i szybko się denerwuje ale powiem Wam że kilka dni temu jak był straszny upał i Mała była bardzo niespokojna cała dzień że nawet cycek nie pomagał to podaliśmy glukoziankę i od razu się uspokoiła tak jakby właśnie na nią miała ochotę :)
 
ja odkąd dopajam herbatką koperkową lub rumiankową to mały nie wisi cały czas przy cycku i moje wieczne siedzenie z cyckiem na wierzchu sie skończyło. I lepiej pierdzi po koperku :-)
I tak pójde po macierzyńskim do pracy więc będę musiała wprowadzić dodatkowe pokarmy z miare szybko, choć chciałoby sie mieć dziecko tylko na cycku.
 
No to u mnie tak samo-50-60ml z obu piersi. Ale pediatra kazał dokarmiać 3x dziennie po 20ml mieszanki.
Cinamon- mi położna kazała dopajac, a pediatra nie hehe więc nie wiem
Cinamon, Traschka-to nir do końca prawda, że skoro dzidzol spi to znaczy, że się najada: mój Mały przesypiał w nocy 7 nawet 8h, a okazało się, że traci na wadze. Lekarz powiedził, że niedokarmione dzieci albo krzycz albo oszczędzają siły i śpią
Mrsmoon...ło matko 5 minut 120 ml?!:szok:Jak Ty to robisz?

Cinamon, Aestima, a ile czasu ściągacie te 60 ml? bo ja 30 minut-po 15 min każda pierś
 
Ostatnia edycja:
Evka, u mnie jest tak, że przez minutę mogę ściągnąć 20 ml tak leci a potem długo, długo nic... Ale Mały pięknie przybiera, więc może te laktatory trefne jakieś??
 
reklama
ja też się zastanawiam czy by na spacer nie wziąć butelki z herbatką koperkową,chociaż w zasadzie ona przesypia cały dzień jak jestem na dworze...:-D
 
Do góry