reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Laktacja

blondplatyna pewnie maluch ma skok rozwojowy i potrzebuje nagle więcej mleka. To normalne, trzeba częściej do piersi przystawiać żeby on się najadł i przy okazji zwiększył twoją laktację. Przerabiam dziś dokładnie to samo. Pisałam wam, że moje dziecię najada się w 5 minut co 3h... dziś siedzi na cycu po 25-30 minut co 1,5, 2h i opróżnia za każdym razem obie piersi. Już nie miałam czym małej wykarmić na noc! Teraz siedzę z laktatorem i działam, jutro może będzie już lepiej.
 
reklama
Ja czytałam w przychodni że miesięczne dziecko zjada ok 110ml. Moja najada się z jednej piersi na jakieś 3h, ale jak ściągam mleko to ja mam jakieś 125ml - 140ml z dwóch piersi i jak to wypije to też starcza na jakieś 3h więc już nie wiem sama jak to jest bo na bank w jednej nie mam nawet 100ml.
 
mamusiu córeczki pamiętaj, że najlepszy laktator nie wyciągnie tyle mleka ile dziecko. Ponoć różnice mogą sięgać 30%! A założenie, że miesięczne dziecko zjada 110ml jest wciąż tylko uśrednionym założeniem. Jeden maluch zje 140, drugi 80 i już mamy średnią 110. Moja mała też na bank jadła mniej, dopiero ostatnio ma większy apetyt. Ważne żeby dziecko przybierało w normie.
 
dziewczyny mam pytanko czy Wy zamrazacie pokarm? ile moze on lezec w zamrazarce? ja musze odciagac bo mi cycki wybuchna a moj Tymcio nie nadaza zjadac nie wiem co sie dzieje jeszcze tak nie mialam i pomyslalam ze mogla bym zamrozic troche na wsele na ten weekend
 
Ja nie narzekam na nadmiar mleka, ale na niedobór też nie. Udało nam się unormować laktację i teraz małemu wystarcza już tylko cyc, zapomnieliśmy o dokarmianiu mieszanką :-)
 
Dziewczyny ratunku! Nie wiem co się stało bo do tej pory nie miałam problemu z pokarmem aż tu nagle dziś nie mogę ściągnąć nawet 100ml mleczka z obu piersi. Cały dzień było normalnie, Zuzia jadła co 3h i w czasie karmienia miałam jak zawsze moment że po kilku pociągnięciach mleczko pryskało i dalej stabilizowało się. Zawsze było tak że jak mijały 3h i Zuzia nie obudziła się na karmienie to czułam jak mleczko napływa a dziś spała 4h i mleczko nie napłynęło ale też przy karmieniu nie odczułam żeby jej brakowało. A wieczorem takie rozczarowanie...no mam doła jak cholera bo podałam MM. Czy wy tez tak miałyście że nagle bez powodu brakowało mleka? (Zuzia ma 2 miesiące, ostatnio tylko na moim mleczku przytyła w 2,5tyg 1 kg), nie wiem co się dzieje. Generalnie mało piję ale czy to może być powodem?
 
Mamusiacóreczki pij dużo i staraj się częściej przystawia córcię, nawet jak dużo nie zje to będzie "pompować" mleczko i powinno być go więcej, trzymam kciuki aby to był chwilowy kryzys &&&&&&
 
mamusia ja czasami też tak miałam że na początku nie leciało, wtedy odprężałam sie wyciszałam na chwile czasem popatrzyłam czy ponosiłam, poprzytulałam maluszka i po prostu wmawiałam sobie że przecież mam dużo pokarmu i potrafie wykarmić swoje dziecko. I napływało mnóstwo. Czasem sttras dodatkowo hamuje, tyle, ze ja sie staram dużo pić wody.
Ja nigdy nie podałam MM, nie mam w domu i nawet nie wiem ile tego bym musiała dać i jak to sie robi ;-)
 
reklama
Mamusiucóreczki, po pierwsze absolutnie nie miej doła z powodu podania mieszanki! Ja np. po dłuuugim czasie bez mm podałam ją dziś rano synkowi po ciężkiej nocy, kiedy to tak zmaltretował mi piersi, że bolą do teraz. Mogłam go przystawić, ale wolałam odpocząć i podać mu mm i nie uważam, że zrobiłam coś strasznego.

Dostosuj się do rad Madzioolki i Kati, mądrze piszą :-) i wszystko będzie dobrze! Powodzenia! :-)
 
Do góry