reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L4, zasiłki, urlopy wypoczynkowe, wychowawcze , macierzyńskie

No własnie a jesli zus nie przyzna zasiłku.Ja wyliczyłam sobie,jak bym była do konca ciaży na zwolnieniu to w sumie bede miała 202 dni,i co w takim przypadku?
 
reklama
Agask - nic się nie stało :tak: . Nie masz za co przepraszać :-)

Krupko, Żyrafo - nie wiem co odpowie A,K&Z ;-) ale ja pracuję w wieeeelkiej firmie i wiele jest osób przebywających na długotrwałych zwolnieniach lekarskich z powodu ciąży. I nie było przypadku, aby ZUS nie przyznał zasiłku :tak: . Tak więc nie martwie się na zapas ;-)
 
Witam,
Założenie jest takie że zus powinien określić czy osoba przebywająca na długotrwałym zwolnieniu lekarskim jest w stanie wrócić po takim świadczeniu do pracy czy powinna przejść na rente, wobec tego ze kobieta w ciąży raczej rokuje odzyskanie sił do pracy w ciągu przewaznie 3 m-cy(6*30 dni =180 zostają 3 m-ce) Zus w prawie 100% zgadza się na świadczenie rehabilitacyjne!
Myslę ze nie ma się czym martwić przy świadczeniu tylko odpowiednio wcześniej to załatwić.
Pozdrawiam,
:-)
 
AKZ,czym sie kieruje ZUS odrzucajac wniosek o swiadczenie rehabilitacyjne?czytalam gdzies,ze jak sie zajdzie w ciaze krotko po podjeciu pracy,to tez potrafia cofnac i to chyba czasem nawet chorobowe grubo przed 180-tym dniem.ja pracuje nieprzerwanie od 1998r,ale w tym roku jak nigdy przedtem zmienilam az trzech pracodawcow.u twgo ostatniego pracuje od 1 czerwca,a od 13 wrzesnia jestem na chorobowym.moze i krotko u tego pracowalam,ale mam ciaglosc pracy.i tak z ciekawosci sie spytam-czy to wg zusu moze byc "podpadajace"?
 
Hej,
Nie wiem jakie intencje ma ZUS odrzucając wniosek gdyz ja pracuję w dziale płac w firmie a nie w zusie ale wydaje mi się to bezsensowne ze mozna kobiecie taki wniosek odrzucić. Dla mnie wytłumaczenie mogłoby byc tylko takie że kobieta jest zdolna do pracy czyli podważenie słusznosci wystawienia zwolnienia lekarskiego ale zwolnienie mozna sprawdzić w zasadzie w kazdym momencie jego trwania inaczej mówiąc bedąc na jakimkolwiek zwolnieniu zus może skierowac pracownika na komisję która ma orzec czy rzeczywiście pracownik jest chory. Z tego co wiem kobietom w ciąży raczej zus nie robi problemów.
Wyobraźcie sobie że kobieta jest w ciąży i pracuje gdzieś gdzie musi nosić jakieś ciężary wtedy też dostaje zwolnienie a z ciążą jest ok. Gdyby chciała się zus doczepić to też mógłby a raczej tego nie robią bo jest to chyba normalne przecież nie moze się kobieta zwolnić z tego powodu z pracy.
Na pocieszenie powiem tylko ze zus nie jest taki straszny! ( dotychczas nie miałam kontroli więc mogę tak mówic:laugh2: )
Powodzenia w sprawach urzędowych,
 
Jak tak zerkam na caly ten watek to wszytsko jest dla mnie potwornie skomplikowane :eek: i pewnie wszystko bedem usiala czytac po kilka razy zanim zrozumiem :-D

Na szczescie poki co pracuje (mam nadzieje ze przynajmniej do Wielkanocy dociagne, a raczej bede sie dotaczac do pracy :-D) i zadnych zasilkow rehabilitacyjnych nie bede musiala miec.

Mam zamiar isc na macierzynski, ktory dzieki temu ze bedzie przerwany wakacjami (pracuje w szkole) skonczy sie w okolicach listopada, a potem wezme ze dwa miesiace wychowawczego zeby po feriach zimowych wrocic do pracy :-)
 
reklama
Do góry