reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

l4 w ciazy pytanie

Witam mam takie pytania. Do tej pory nie otrzymałam pieniędzy za zwolnienie od pracodawcy. Moje 1 zwolnienie mam od 23 marca do 27 kwietnia a kolejne od 28 kwietnia do 18 mają. Za 1 zwolnienie czyli 33 płaci pracodawca tak? A później zus. Wypłata zawsze miałam 1 a teraz nie mam pieniędzy. Do kiedy pracodawca ma czas na zapłacenie mi za zwolnienie to 1? Bo to on płaci tak?
Mi za 33 dni placicl pracodawca po 34 przeszłam na ZUS i to on już wypłacał mi zasiłek czekałam około 1.5 miesiąca na pieniądze od nich,i nie dostawałam tak jak w pracy np 10 tylko różnie miałam
 
reklama
L4 z pracy poczta Ci płaci? Mi normalnie z zakładu na konto przelewali.
Macierzynski mi listonosz przynosił bo skończyła mi się umowa i nie wiem dlaczego nie podali w pracy mojego numeru konta.
A ja szłam do Zusu i dojść nie mogłam hehe.
Tak , bo ja byłam jedynym pracownikiem :)
Tu się reguły zmieniają :)
 
powinnaś dostać zgodnie z regulaminem lub umową i często tak jest, że w umowie inaczej a inaczej wypłacają, ja mam niby do 10 płatne, a już 2 mam zazwyczaj na koncie, więc sprawdź swoją umowę jeśli pomimo, że normalnie płacą 1 masz w umowie inaczej to liczy się to co w umowie. U mnie w pracy czasem zwolnienia są wypłacane nieco później, bo muszą przejść przez księgową - a normalna pensja wcześniej, bo wiadomo z listy płac ile kasy trzeba wypłacić...ale zawsze do 10!
 
Tak jak dziewczyny pisza, pracodawca powinien wyplacic w terminie normalnej wyplaty.
Jesli chodzi o zus, to dostalam poki co 2 wyplaty z zusu poczta, bylo to okolo 5 dnia od ostatniego dnia zwolnienia. Teraz zlozylam wniosek o wyplaty na konto, pracodawca nie ma obowiazku podawac numeru konta do zusu. Zobaczymy jak terminowo z platnosciami na konto
 
A jeszcze mam pytanie czy pracodawca ma 33 dni od otrzymania zwolnienia na zapłatę? Bo miałam korekte i teraz nie wiem czy liczyć od 1 otrzymania czy od 2 jak już poprawilam?
 
Mi moja szefowa sama przelewa pieniadze nic nie idzie przez ksiegowa bo to mala firma. Zawsze miałam 1 zapłacone z teraz nie i nie wiem czy pisać czy czekać bo nie wiem jak z tą korektą zwolnienia ?
 
Nie, pracodawca rozlicza sie z toba normalnie miesiecznie, jak przy zwyklej wyplacie
 
Dzień dobry :)
Potrzebuje pomocy
Moje wynagrodzenie wynosi 1530 na rękę
Obecnie mam zwolnienie z powodu ciazy od 5.05-28.05 2018 za które pieniążki wypłaci mi tym razem ZUS
Ile mi przysługuje pieniędzy ?
Podobno ZUS coś odciąga od danej kwoty do wypłaty
Pozdrawiam :)
 
reklama
@nowa24 Nic nie odciąga. Nie masz natomiast kosztów uzyskania przychodu i podatek wyjdzie stąd nieco większy (o ok 30zł).
 
Do góry