reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

l4 w ciazy pytanie

Co nie zmienia faktu, że wynagrodzenie powinna otrzymać w terminie wypłat określonym w regulaminie pracy.
Też już doczytałam, że to nie kilka dni kwietnia - tylko zwolnienie było miesięczne - ale już nie edytowałam wypowiedzi ;-)
A w związku z tym - za marzec dostałaś pełne wynagrodzenie czy bez 8 dni?
 
reklama
A dostałaś normalnie pieniądze za marzec? I czy jest to Twoje 1 zwolnienie w tym roku (nie tylko ciążowe)?
 
I jeszcze jedno - ile czasu upłynęło od wystawienia pierwotnego L4 do wystawienia korekty?
 
To moja 1 zwolnienie nigdy wcześniej nie byłam na zwolnieniu. Za marzec normalnie dostałam nie wiem jak z tymi 8 dniami bo mi wyliczyla za godziny. A za kwiecień nic nie mam. Pierwsze zwolnienie to z błędem wyslalam i pracodawca dostał 28 marca po czym 12 kwietnia do mnie zadzwonił ze jest błąd i że mi odwsle. Dostałam 13 kwietnia czy 14 i poszłam do lekarza on mi poprawił i znowu wyslalam. Nie wiem czego ona we kwietnia zadzwoniła ze błąd jak miała już na pod koniec marca. I teraz nie wiem czy pytać się o wypłatę czy jeszcze jest czas?
 
@angelika61 Jeśli na zwolnieniu masz zaznaczony kod B, to powinnaś dostać 100% wynagrodzenia. Za kwiecień też powinnaś dostać 100% (jeśli masz zmienne wynagrodzenie to średnia z 12 miesięcy).
A może na kolejnym zwolnieniu był kolejny błąd i nie wypłacają Ci wypłaty, bo czekają aż skorygujesz?
 
Nie to 1 zwolnienie poprawione już było dobrze. A 2 te dobrze bo sprawdziłam mam od 28 kwietnia do 18 mają. Czyli jak wypłata miałam 1 zawsze to powinnam mieć pieniądze też 1 za ten 1 okres co płaci pracodawca?
 
Nie chce was zalamywac , ale ja do tej pory za 5 dni marca i kwiecień nie otrzymałam pieniędzy z zusu... gdybym wcześniej wiedziała to na pewno nie zalatwialabym tego tematu przez poczte , bo to jest porazka... dlatego jeśli któraś nie wie, na zwolnieniu w ciazy , lepiej udać się do zusu i podac numer konta.
 
Ja pracodawcy wszystko wysylalam i ona miała pójść do zusu i złożyć. Tylko ja nie wiem 1 płaci ona więc nie wiem czego nie mam pieniędzy.
 
reklama
Nie chce was zalamywac , ale ja do tej pory za 5 dni marca i kwiecień nie otrzymałam pieniędzy z zusu... gdybym wcześniej wiedziała to na pewno nie zalatwialabym tego tematu przez poczte , bo to jest porazka... dlatego jeśli któraś nie wie, na zwolnieniu w ciazy , lepiej udać się do zusu i podac numer konta.
L4 z pracy poczta Ci płaci? Mi normalnie z zakładu na konto przelewali.
Macierzynski mi listonosz przynosił bo skończyła mi się umowa i nie wiem dlaczego nie podali w pracy mojego numeru konta.
A ja szłam do Zusu i dojść nie mogłam hehe.
 
Do góry