reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L u t y 2 0 1 1 - nasz wątek codzienny

Anusiak dziękujemy :-) wysyłam Ci ebooka, bo od razu widzę jakie jest u was złe przyzyczajenie - LULANIE :tak::tak:
maleństwo się budzi, bo samo nie umie zasnąć lecz dopiero przy lulającej, pachnącej mamusi, potem jak się budzi ponownie i próbuje zasnąć nie ma wokoło lulającej mamusi, więc co trzeba zrobić, trzeba pokrzyczeć to lulająca mamusia będzie :-)
 
reklama
witam
margoz mój Szymek przewaznie ma dwie drzemki w ciągu dnia, tak ok godziny, choć zdarzają się i trzy ale wtedy są krótsze.
anusiak odparzenia na szczęście już schodzą, gdyby nadal się utrzymywały napewno udałabym sie do lekarza, po sudocremie wogóle nie schodziło, ale uzywam go od początku i mam wrażenie że pupa się przyzwyczaiła do niego.Znalazłam próbke z nivei na odparzenia i juz po pierwszym razie widać było poprawe, więc udało się bez cięższych maści.

mój bardzo długo pił tylko po 90, góra 120, nagle zaczął więcej wymagać i teraz robie mu 180ml w ciągu dnia nieraz wypije całość nieraz 30ml zostawi. A jeśli chodzi o noce to przed snem zjada ok 200ml razem z kaszką, ale nieraz jak jest zmęczony to usnie przy 100ml i tez przespi całą noc.

dziewczyny a co ile wymieniacie dzieciom smoczki?
miłego dnia
 
Ostatnia edycja:
sunshine jak Bruno przestał jeść w nocy, to ja już o 5 rano po prostu pękałam, bo piersi były przyzwyczajone do wytwarzania mleka częściej, o 6 nad ranem wyglądałam jak Pamela Anderson, a normalnie mam malutki biust, więc mi się wydaje, że ilość mleka polega tylko na podstawie popyt-podaż :-) ale w tym co mówisz może być inna prawda, że dzieci kobiet z większymi piersiami wolą sobie dłużej ssać, jest im może milej :-D

jest jeszcze jedna sprawa niektóre dzieci piją spokojnie inne łapczywie, te które piją łapczywie szybciej się najadają przez co są krócej przy piesi

Sonia, moj Daniel jadl na poczatku spokojnie i dlugo, a potem bardzo lapczywie :) i dlatego duzo powietrza sie zawsze nalykal. Ja tez jak daniel czasem mniej jadl to wygladalam jakbym miala silikony, nawet sobie zdjecie zrobilam:-D:-D:-D i oczywiscie jak odstawialam daniela, ale po jakims czasie biust sie przyzwyczail i teraz mam takie jak przed ciaza :)
 
Sonia - szczera, 100% racja z tym lulaniem, oj ciężka droga nas czeka by maluszka odzwyczaić ;-/
Clauditka to super, że schodzą i trzymam kciuki, by się już to wam nie powtórzyło :) ja na razie wymieniłam dwa razy smoczek, miałam wpierw inne butelki, potem przerzuciłam się na aventa 1dynkę, dokupiłam komplet 2ch smoczków 2 i od razu po zakupie zmieniłam i ostatnio nowe dwie butelki kupiłam i mam 3 <mało w sumie> i karmię raz z tej, raz z innej ale powymieniałam już we wszystkich na 3-jkę a to było ok miesiąc temu. Na razie są w stanie bd ale gdzieś czytałam, że należy wymieniać co ok 6 tygodni ale ja się tego nie trzymam.
 
JA od samego poczatku uzywam Dr Browna i jestem bardzo zadowolona. Jak karmilam piersia i odciagalam czasem to uzywalam butelki 120ml, teraz wymienilam na 240ml. Smoczki w obu butelkach byly 1 , kilka dni temu wymienilam na 3 i maly sie krztusi, bo za szybko leci. Te jedynki sa fajne w nocy, bo moge Danielowi podac butle jak lezy w lozeczku i wolno leci. Chyba dokupie 2. Ja przez 6 miesiecy karmilam tylko piersia wiec rzadko uzywalam butelki. Nawet nie wiedzialam , ze sa rozne smoczki :) dopiero jakis czas temu sie kapnelam, dlatego uzywalam przez ok 3 tyg jedynek.

Mam tez butelki aventu i medeli ale najbardziej jestem zadowolona z browna. Daniel nie mial problemow z przerzuceniem sie na butelke. Nawet sam sobie trzyma, w ciagu dnia klade go do lozeczka i sam pije,dzieki temu, ze ciagle uzywam 1 mleko nie leci szybko i daniel sie nie zakrztusi.
 
Kuba spał mi 3h teraz od 10. Jak się obudził to wciągnął butlę całą. My używamy smoczków 3 od 5 miesiąca, bo przy 2jkach Kuba się irytował. Ja często wygotowuję smoczki, ale teraz będę musiała już chyba wymienić.

Sunshine w wielu już artykułach czy poradach czytałam, że dziecka nie nalezy karmić na leżąco. Kubę karmię w nocy na mojej poduszce, jest tak pod skosem a potem przekładam go do łóżeczka często śpiącego lub sobie sam po chwili zasypia
 
Gosia Daniel lezy ale na boczku, tak go zawsze karmilam od urodzenia (piersia) i tak zasypia, mleko bardzo wolno leci musi mocno ssac , bo to jest smoczek 1 dla noworodkow. Zmienilam smoczek na 3 ale uzywalam go tylko 2 razy bo za szybko leci, nie zostawilabym go samego - ja sama sprawdzalam jak leci :) Ten 1 smoczek to nawet jak przechylisz butelke to nic nie poleci, dlatego daniel czasem sie nia bawi jak pije
 
Ostatnia edycja:
Sunshine no logiczne, że dziecka samego nie zostawimy :tak: A Daniel Ci je przez sen, bo Kuba jak uśnie to już nie pociągnie z butli.

Clauditka my mamy smoczki nowe na razie od miesiąca, bo kupowałam mu ostatnio te od 6 miesięcy, wcześniej Kuba zaczął używać w ogóle smoczki jak miał 5 miesięcy. Silikonowe to chyba dłużej posłużą niż lateksowe. My mamy w użyciu 3 smoczki ciągle więc pewnie jeszcze do 2 miesięcy je będę używała. Też je często wyparzam.
 
reklama
Sunshine no logiczne, że dziecka samego nie zostawimy :tak: A Daniel Ci je przez sen, bo Kuba jak uśnie to już nie pociągnie z butli.

nie, nie je przez sen :) czasem przysypia i sie budzi ale to trwa sekundy:)
Dzis w nocy znow sie obudzil i wypil prawie 180ml :szok:

Clauditka, ja tez niedawno kupilam nowe smoczki od 6 miesiecy, mam 2, tak jak Gosialew wyparzam czesto
 
Do góry