reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L u t y 2 0 1 1 - nasz wątek codzienny

A jak to jest z przewracaniem się z brzuszka na plecy?
Nasza dziś miała ćwiczyć główkę, a wyszedł jej przewrót. Zrobiła wielkie oczy ze zdziwienia. I teraz skupia się już na przewrotach - ale w jedną stronę. Nie za szybko?
 
reklama
Witam sie wieczorkiem, czasu nie mialam bo najpierw goscie potem spacer - rzeczywiscie pogoda paskudna! Moja przezywa dziwnie ten skok, budzi sie, je, drze sie bo chce spac, zasypia i tak kolko! Juz znow mysle czy nie chora ze tyle spi... ech przewrazliwiona jestem... A i ostatnio nie znosi odbijac, zaraz po jedzeniu biore do pionu i wrzask.....
mysiu Paulinka trzyma kciuki
mnnona Witaj! Ja bym nie dopajala - dzieci nie meczy czkawka, moja ma kilka razy dziennie i po prostu przechodzi.
sylvanas moja tez sie slini i gryzie ciagle piastki, smieje sie ze zeby ida, ale to raczej za wczesnie, kogo nie zapytam to ich dzieci tez sie slinily i gryzly raczki, wiec moze to taki etap...
rachell silna dziewczynk!

A my jutro na szczepienie brrr juz sie boje :/
 
sylvanas u mnie tez Toska cala piesci pcha do buzi strasznie sie slini, a jak ssie piers to tak ja zagryza dziaslami i zlosci sie az szarpie glowa. Ale to mozliwe zeby tak wczesnie zeby szly?? W sumie moja siostra miala 5 mcy i 6 zebow.
rachell wow zdolna dziewuszka:)gratuluje
 
Moja też ma skok... tyle, że tylko śpi albo się drze. Jeść nie chce. Moje biedne cycki cierpia i chyba przestanę karmić szybciej niz myślałam. Ula je z piersi tylko na wpół śpiąco. Potem już się drze, że nie chce wcale albo ewentualnie 30ml z butli. I kiedy ona ma przytyć? Od porodu przytyła dopiero 1300g.
 
to, że dzieci pchają łapki do buzi to taki etap w rozwoju, odkrywanie kończyn górnych i próba zapanowania nad nimi
fajnie to wygląda, jak nie trafi do buzi tylko na przykład w nos lub oko :)
 
Ponoć u niektórych dzieci zęby idą dość szybko, rzadko to bywa, ale się zdarza.
Chociaż mój też się ślini już, takie bąbelki nawet czasem puszcza. Piąstki wkłada do buzi, bo je odkrywa właśnie, zawsze jak się budzi to robi, to też jest potrzeba ssania u dzieci, chociaż smoka dalej niet.

Rachell mój Kubuś też z brzuszka na bok plecy sie przewrócił, jak sie bardzo spiął i rozbujał, bo się denerwował, że na brzuszku leży i to chyba przez przypadek mu wyszło.

Ligotka u nas też często jest, że przy odbiciu mały się denerwuję a kiedyś zasypiał w tej pozycji.
 
u nas ewidentnie to ząb, bo w miejscu lewej jedynki ma całe bielutkie dziąsełko i taki ostre i twarde tam jest...

moja kuzynka urodzila sie juz zębem... to dopiero była niespodzianka :)
 
witam wieczornie....

chorawa troche jestem - gardziołek mnie boli i jakoś tak...mam nadzieje ze to od przewiania a nie jakiś wirus, bo jescze na Viki przejdzie- a w sobote chrzciny...przez to zle samopoczucie nic mi sie nie chce..

Viki tez juz od dluzszego czasu bawi się śliną i puszcza babelki- a od kilku dni całe piąstki wkłada do buzi - i nie ma zamiaru zamienic ich na smoka - dłonie wkładała do buzi juz po miesiącu, ale wtedy dało rade wymienic na smoczek- wtedy tez przygode ze smoczkiem zeczeliśmy- ale teraz wręcz smokiem wymiotuje:))) a ślini się że hej- jak polezy na brzuszku - to cały kocyk mokry - nie wiem czy to na ząbki- pamiętam tylko że mój kuba tez sie wczesnie tak slinil i wszystkie ciotki gadały- ale mu szybko zabki wychodzą - a pierwszy ząbek wyszedł jak miał 9 m-cy :)

a ja dzis ZNOWU byłam u fryzjera- i w koncu jestem zadowolona - szkoda tylko ze odrazu tam nie poszłam - zaoszczedziłabym z 300zł, uratował długie włoski i 3 m-ce kiepskiego samopoczucia z powodu kiepskiego wyglądu...a ja juz myslałam ze taka już się zrobiłam nijaka i tak byc musi- a to tylko zle dobrany kolor włosów był:))) i kupiłam sobie kiecke na chrzciny - zaszalałam - bo suzi chin - ale jest naprawdę kobieca i w dodatku taka w fioletowe kwiaty...a najważaniejsze że za pół ceny bo otworzył sie u nas właśnie tk max i można fajne szmatki mniej lub bardziej znanych projektantów wychaczyc za pół ceny...ciekawe co na to mój mąż;)
 
eh moje dziecko w końcu usnęło po paru godzinach płaczu i marudzenia.. błoga cisza, już nawet dźwięk suszarki z głośników mi nie przeszkadza.. ciszaaaa... uuuuffff
może mi któraś z was napisać dokładnie w jakich tygodniach występują te skoki rozwojowe? Wiem, że to od każdego dziecka indywidualnie zależy ale jak patrzyłam na ten rysunek tygodni (któraś z was podała link kiedyś do strony z takim wykresem) to jakoś nie mogłam go normalnie odczytać bo jakiś mały ten rysunek był i nie wyraźny ;-/ mój skarb jutro będzie zaczynał 7 tydzień, czy to jest ten czas skoku czy teoretycznie powinien być w 6-tym? W sumie w 6-tym tygodniu też cyrki się działy z jego płaczem ;-/

Filip też wpycha piąstki do buźki i tak fajnie w nie cmoka, raz jak go trzymałam w pionie i opierał się o mój bark i tak ćmokał to mu się chyba buzia omsknęła na rączce i tak mnie głośno cmoknął w szyję, aaahh śmieję się, że mój syn dał mi 1wszego buziaka :-D

a ja przed świętami też lecę do fryzjera, ah już nie mogę się doczekać :-)
 
reklama
Już zęby??? :szok: Jejku, przecież te nasze dzieci dopiero co się rodziły :-D
Mój przechodził skok jakoś w 7/8 tygodniu - majuda mała i wieczne wiszenie na cycu. A później nagle zainteresował się misio-pszczółkami na karuzeli własnymi piąstkami :-)

Vikiigus to fotki jakieś by się przydały - i sukni i fryzury :)
 
Do góry