reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L u t y 2 0 1 1 - nasz wątek codzienny

Witajcie.
Ja tak nieśmiało się wpraszam... Mogę? :zawstydzona/y:
Miałam być lutówką, zostałam styczniówką; ale zaglądam do Was od jakiegoś czasu bo moje dotychczasowe forum zginęło śmiercią naturalną :baffled: A ja w ciągłej potrzebie i czytania i gadania przecież :sorry2:
 
reklama
My dziś wyszliśmy na spacer, temperatura wbrew pozorom całkiem ok - dość ciepło jest, za to z nieba leci mżawka. Młody w wózku nie zmókł, ale za to ja wróciłam troszkę mokra :p

W Rossmannie są w promocji herbatki Babydream (na laktację i koperkowa - te ekspresowe, po 20 torebek) po 4,99zł za opakowanie.
W końcu też wyszłam i też trochę mokra wróciłam. Myślałam, że jest gorzej.
Szkoda, że ja od siebie do Rosmanna nie zdążę obrócić. Na spacer mam w porywach do 1,5 h, a i tak wolę się blisko domu szwendać, bo boję się "alarmu", który mi dziecko może zafundować.

witaj Mmmonia :-D
 
Witajcie

U nas też mżawka, ale ciepło. Ja nawet nie zmokłam, bo w zasadzie to bardziej kropiło. Za to widzę, że teraz pada mocniej, czyli miałam szczęście.

Wczoraj za to byliśmy w odwiedzinach u mojej siostry. Mały spał cały czas aż musiałam go wybudzić, bo przespał dwie pory karmienia a mi już cyce pękały od nadmiaru pokarmu, a nie miałam laktatora żeby ściągnąć. No i zachowywał sie grzecznie, gadał sobie i uśmiechał sie do swojej kuzynki, która bya nim zachwycona jak to 5,5 letnie dziewczynka.
A tak w ogóle to plamię po azalii:-(

Mnnonia witaj.:-)

Mysia to powodzenia jutro. Kubuś na pewno kciuki będzie trzymał, choć jak dla mnie to on bardziej figę pokazuję:-);-)
 
Ostatnia edycja:
dokładnie margoz ja tez zazdroszcze tyle przespanych godzinek, co ja bym dała za chociaz by jedna taka noc :)
W sumie to nie moge narzekac bo Nadia budzi sie gora 2 razy. Jezeli pojdzie pozno spac bo czesto sie jej to zdarza przewaznie miedzy godzina 23-24 bo jak przespi dzien to potem wieczorkiem wariuje to spi wtedy do 6 rano np dzisiaj tak bylo , a jak idzie spac przed 22 to budzi sie na jedzonko 2 czasami 3 czasami 4 ma rozregulowane pory karmienia .




Mam pytanko dopajacie moze Wasze maluszki jakimis herbatkami ( koper, rumianek) wiem ze jak karmi sie piersia to nie trzeba dopajac, a jak to jest z butelka?? z tego co slyszałam to mozna dawac troszke takiej herbatki, a jak jest u was????
 
Ostatnia edycja:
Olcia Mój Mikołaj jest na cycu ale dziś mąż kupił właśnie herbatkę rumiankową Hipp. Myślałam o koperkowej ale położna powiedziała znajomej, że ta koperkowa nie działa tak jak powinna (nie wiem o co kaman) i że rumiankowa jest lepsza. Chcemy synka trochę przepajać, bo często ma czkawkę - woda mu średnio smakuje, a jak daję cyca tak na 'dopicie' to już mam ze 40 minut z głowy bo młody nagle mega głodny się robi, mimo, że jadł np. pół godzinki wcześniej :-D A później ulewa na potęgę, nie nadążam z praniem i prasowaniem pieluch tetrowych :-D


Dziewczyny powiedzcie mi proszę gdzie wkleić link do suwaczka, żeby mi się pięknie pod wpisem wyświetlał tak jak u Was? Będe wdzieczna.


Aaaa i tak jeszcze nawiążę do spotkania w Uniejowie bo widziałam, że taki pomysł się pojawił... Ja mieszkam w Łodzi ale Uniejów i okolice to mój drugi dom - wakacje i weekendy w ogóle to uwierzcie - ogromna liczba osób, autokarów, samochodów na termach i na wejście na basem czeka się godzinami w kolejkach. Nie chcę odstraszać tylko podpowiadam, żebyście w razie godziny W nie były rozczarowane albo po prostu zmęczone
 
Ostatnia edycja:
witam się.
ja Filipowi próbuję dawać herbatki ale on tak niezbyt chce je pić, wieczorami hippa na dobrą nockę a za dnia koperkową lub taką na brzuszek. Nigdy nie wypił całej porcji.
A co się dzieje z Moniabir, też była a teraz dłuuugo już jej nie widać tu... ?
 
reklama
Co do herbatek to po co dopajać dzieci karmione piersią?
Poza tym czkawka maluchowi nie przeszkadza aż tak mocno na tym etapie i wątpię, że dopajanie pomoże pozbyć się czkawki.
Herbatki hippa granulowane zresztą i mają dużo cukru i szkoda dziecko za wczasu przyzwyczajać do słodkiego, bo potem nie będzie chchiał np. pić wody a woda jest jednak lepsza. No i jak już macie dopajać to nie róbcie tak jak jest napisane tylko mniej sypać. No chyba, że herbatki parzone.
Koperek działa na gazy a rumianek uspokaja i łagodzi.
Ot takie moje zdanie
 
Do góry