reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

L u t y 2 0 1 1 - nasz wątek codzienny

Aliena z tym clotrimazolum uwazaj, nie jest bezpieczny w ciazy... ja tez czesto go uzywalam jak jeszcze nie bylam w ciazy(jestem podatna na grzybice) ale teraz lekarz mi odradzil.... przepisal mi na recepte takie globulki Gyno-Pevaryl...sa polecane dla kobiet w ciazy....cena troche odstrasza ok40-45zl ale sa bardzo skuteczne...
 
reklama
Takie upławy w ciąży są czymś normalnym.
Jeżeli chodzi o krem Clotrimazolum to na ulotce jest napisane: "Nie stosować w I trymestrze ciąży. W pozostałym okresie ciąży stosować w przypadku, gdy lekarz oceni, że przewidywane korzyści dla matki przewyższają ryzyko dla płodu." Chociaż wiem, że wielu lekarzy twierdzi, że on nie szkodzi i można go stosować.
Ja na takie mocniejsze zapalenia polecam gałki dopochwowe Vagical - są z nagietka i mi za każdym razem pomagają.

o rany nie chciałam moj lekarz mi powiedzial że jest absolutnie bezpieczny i nic się nie dzieje albo mam do du** lekarza albo już nie wiem
trzecie dziecko a jestem durna jak but
 
Aliena z tym clotrimazolum uwazaj, nie jest bezpieczny w ciazy... ja tez czesto go uzywalam jak jeszcze nie bylam w ciazy(jestem podatna na grzybice) ale teraz lekarz mi odradzil.... przepisal mi na recepte takie globulki Gyno-Pevaryl...sa polecane dla kobiet w ciazy....cena troche odstrasza ok40-45zl ale sa bardzo skuteczne...

coś Wam opowiem ja sie rozchorowałam w lipcu brałam antybiotyki no i jak to ja po antybiotykach dostałam grzybicy dzwonię do lekarza co mogę wziąć on mi własnie powiedzial że clotrimazolum ale w kremie pytam czy mam przyjść po receptę on mowi że nie bo to jest bez recepty no ale w aptece mi nie sprzedali może dlatego że bralam jeszcze kwas foliowy i kobieta zapytała się czy jestem w ciąży więc ja powiedziałam że tak no to ja znowu do lekarza po receptę wiecie jak mnie zrugał ? że wymyślałam i wogóle i mówi że jeszcze powinnam na sprzedawczynię doniesć do kierownika apteki.... recepty mi nie dał więc ja posłałam mojego M.

Jeszcze powiedział że leki na grzybice i tak mniej szkodzą niż sama grzybica (teraz mi się przypomniało) hmmmm
 
Z tymi grzybicami ja też zawsze miałam problemy i w ciąży też coś się przypętało ale już teraz więc dostałam clotrimazolum właśnie w tabletkach przez 3 dni i 3 dni przerwy i potem przez 5 dni lactvaginal. Na clotrimazolu jest napisane, że nie wolno stosować w I trymestrze. Mój lekarz ogólnie wyznaje zasadę, że wszystko co przepisuje brać i nie czytać ulotki i że choroby są groźniejsze niż te leki, a bez podstaw ich nie daje.
 
Ja też stosowałam Clotrimazolum i to w I trymestrze. Lekarz powiedział, że przecież stosuje sie miejscowo i minimalna ilość wchłania sie do krwi. Zresztą i tak wszystko przechodzi przez naszą wątrobę i łożysko, które jest tez barierą ochronną. Więc nie powinno zaszkodzić.
 
z większością leków, które są niezalecane w czasie ciąży jest tak, że niekoniecznie muszą szkodzić, ale producent ich wystarczająco dobrze nie przebadał i woli się zabezpieczyć pisząc na ulotce, żeby leku nie brać w ciąży.
napisałam jaka jest informacja na ulotce, bo Ty Aliena napisałaś, że można bez problemu stosować. uważam, że można stosować większość leków (oczywiście nie wszystkie), nie tylko tych bez recepty, ale zawsze pod kontrolą i na wyraźne zalecenie lekarza. chodziło mi tylko o to, żeby mogąc kupić bez recepty i na własną rękę inne leki, co do których jest 100% pewność, że nie szkodzą, nie kupować tych co do których są w tej kwestii wątpliwości.

będąc teraz w szpitalu też dostawałam leki, które na ulotce miały informację, żeby nie stosować ich u kobiet w ciąży, ale nie dałam się zwariować i brałam to co zalecał lekarz.

a akurat na punkcie leków mam lekkiego bzika (trochę z racji wykonywanego zawodu) i nałogowo czytam ich ulotki :)
 
ewelinka1 ja mam dużo dla malucha po Olafie, ale jak masz ochotę to kupuj :) takie zakupy są bardzo miłe dla serduszka i wprawiają w dobry humor :))) Najbardziej ryzykowny czas już za nami!

Witam!
Mam do Was pytanko. Ponieważ zaczełam się troche martwić śluzem, który w zasadzie mam od samego początku. Plamienia mają kolor taki raczej mleczny, lub nieraz blado żółty. Nie mam żadnych dolegliwośći, oprócz tego że czasem boli mnie troszke dół brzucha (ale wydaje mi się że to z powodu rozciągającej sie macicy), czy te upławy to normalna sprawa, czy raczej mam się niepokoić już. Z początku wydawało mi się ze to raczej normalne, zmiana flory bakteryjnej i tak organizm reaguje. Tymbardziej że nie plamie jakoś bardzo, troche, ale zastanawiam się czy nie za długo i czy powinnam sie niepokoić! Bardzo prosiłabym o odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie

JA w poprzedniej ciąży i w obecnej mam taki śluz jaki ty opisujesz! Pod koniec to nawet myślałam, że wody mi się sączą bo ten śluz taki rozrzedzony był! NA pewno jest wszystko ok!
 
reklama
Mi wyszła dziewczynka,a z tego co ja znalazłam wyszedł chłopak:)
Może pan doktor mnie dziś oświeci,ha ha.
Sprawdźcie sobie dziewczyny na tym:
Planowanie płci dziecka. Chłopiec czy dziewczynka? - *-spam-*

Mi wyszlo dokladnie tak samo.Z pierwszego testu dziewczynka a z drugiego chlopak.No to chyba sie dowiem 24 wrzesnia na usg...
 
Do góry