reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L u t y 2 0 1 1 - nasz wątek codzienny

reklama
kazdy przechodzi ciaze inaczej, u jednej sa mdlosci u drugiej nie musi byc, tak samo jak z porodem, ja rodzilam z 15 godz a inna moze rodzic z 3 godz, tak np ylo z moja kolezanka, wiec dziewczyny nie ma co sie marwic :)
 
Rudkosia, to wszystko jest bardzo indywidualna sprawa, zależy od szerokosci i budowy miednicy oraz ułożenia macicy, czasem dość szybko możesz zauważyć, że brzuszek się zaokrąglił, tak samo jak to jest kolejna ciąża - szybciej staje się widoczna, a czasem macica tak się wciśnie do srodka, że nawet w 9-tym miesiącu ma się niewielki brzuszek. Ja brzuszek lekko wystajacy mam z natury, a teraz zdecydowanie zaczyna się robić twardszy, hmm, w pierwszej ciazy do końca 5-ego miesiąca chodziłam w normalnych ciuchach i nie przybrałam ani kilograma na wadze (synuś wykorzystywał moje zapasy tłuszczowe :-)) teraz nie wiem jak to będzie, ale w razie czego spodnie ciążowe i sukienkę już mam :-)

Ja z suwaczkiem na razie czekam, wstawię w II trymestrze. Ostatnio jak w końcu postanowiłam wstawić, to nacieszyłam się nim zaledwie kilka dni.
A z tymi wakacjami problem, bo już zadatkowane, bez ubezpieczenia z rezygnacji, więc narazimy się na spore straty. I co ja zrobię jak mi gin powie, że wszystko OK, ale lepiej, żebym nie latała...

Czarnula, masz rację, u każdego jest inaczej, i dodam - wkażdej ciązy również. Ja rodziłam pierwsze dziecko niecałe 2 godz (od pierwszego bolesnego skurczu), co nie znaczy, że z drugim też tak łatwo pójdzie. Każda ciąża jest inna.
 
Ostatnia edycja:
Rudkosia, to wszystko jest bardzo indywidualna sprawa, zależy od szerokosci i budowy miednicy oraz ułożenia macicy, czasem dość szybko możesz zauważyć, że brzuszek się zaokrąglił, tak samo jak to jest kolejna ciąża - szybciej staje się widoczna, a czasem macica tak się wciśnie do srodka, że nawet w 9-tym miesiącu ma się niewielki brzuszek. Ja brzuszek lekko wystajacy mam z natury, a teraz zdecydowanie zaczyna się robić twardszy, hmm, w pierwszej ciazy do końca 5-ego miesiąca chodziłam w normalnych ciuchach i nie przybrałam ani kilograma na wadze (synuś wykorzystywał moje zapasy tłuszczowe :-)) teraz nie wiem jak to będzie, ale w razie czego spodnie ciążowe i sukienkę już mam :-)

Ja z suwaczkiem na razie czekam, wstawię w II trymestrze. Ostatnio jak w końcu postanowiłam wstawić, to nacieszyłam się nim zaledwie kilka dni.
A z tymi wakacjami problem, bo już zadatkowane, bez ubezpieczenia z rezygnacji, więc narazimy się na spore straty. I co ja zrobię jak mi gin powie, że wszystko OK, ale lepiej, żebym nie latała...

Czarnula, masz rację, u każdego jest inaczej, i dodam - wkażdej ciązy również. Ja rodziłam pierwsze dziecko niecałe 2 godz (od pierwszego bolesnego skurczu), co nie znaczy, że z drugim też tak łatwo pójdzie. Każda ciąża jest inna.

Ewitka mysle ze nie ma powodu zeby rezygnowac z wyjazdu, jestesmy w ciazy i to nie znaczy ze musimy ze wszystiego rezygnowac. lec spokojnie Kochana i nie martw sie niczym, ja podchodze do wszystkiegi z luzem, nie rezygnuje z niczego, nie pije, nie pale wiec nie ma z czego rezygnowac. wiadomo wszystko z umiarem :)
 
witam dawno się nie odzywalam,widze,że jest już tyle nowych mam Witam wszystkie serdecznie.
U nas ok ja czuje się dobrze zadnych objawow non stop, tylko ból kregosłupa ostatnio, no ale to pewnie od noszenia malego. No i sporadycznie mam mdłosci.

Ja dalej poza M, w rodzinie nic nie mówie czekamy do konca I trymestru.

POZDRAWIAM
!
 
Witam

To ja tez sie dopisuje, chodz tak troche nie pewnie. Po 5 latach zdecydowalismy sie na drugie dziecko i wychodzi na to ze po pierwszym razie sie udalo. w sobote zrobilam test i wyszedl pozytywny. Chodz dalej mi tqak ciezko uwierzyc ze tak od razu. Musze sie wybrac do lekarza. zobliczen wychodzi ze 17 luty.
Narazie zero objawow, tylko twarde piersi i brak okresu.

Podczytalam was troszke i widze ze macie obawy co do latania. Naprawde nie ma sie co martwic. My wlasnie w sobote wrocilismy z wakacij 4 loty, dwa po 8 godzin. Latanie jest niw wskazanae dopiero pod koniec.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Ja się tylko witam na razie, bo jestem po pracy i muszę zaliczyć drzemkę :-)
No i nowe lutówki też witam serdecznie.
Ja na razie też nie mam mdłości i znam dziewczyny co w ogóle też mdłości nie miały w ogóle, tak więc nie jest regułą. Ja mam nadzieję, że u mnie już się nie pojawią, chociaż wszystko możliwe.
Do napisania później
 
reklama
Dziewczyny zadam wam teraz takie pytanie i wiem że moze jest głupie... słuchajcie tak się zastanawiam od wczoraj bo wszyscy mi mówią że mi brzuszek się zaokrąglił a przecież to jest dopiero 7 tydz ciąży więc na dobrą sprawe nie powinno nic widać.
Zastanawia mnie to bo brzuch faktycznie jest większy i twardy.
A wy jak macie z tymi brzuszkami??




No właśnie ja przy drugiej ciąży już mam widoczny brzuszek. Strasznie szybko, bo w pierwszej byłam płaska do 16 tygodnia :-)
 
Do góry