reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L u t y 2 0 1 1 - nasz wątek codzienny

bosze, tak pisałyście o tym, ze chce wam się jeść, a ja dzisiaj wstałam taka głodna, że bym konia z kopytami zezarła :) i co najgorsze zjadłam już śniadanko i ..... no nadal jestem głodna :(
mała się odezwała wczoraj wieczorem, ale byłam już bardzo niespokojna, widać taki urok mojego dzieciaczka, że jak ją sen złapie, to ani słodkie ani szturchania ją nie zbudzą
mysia, współczuję ci tych nocek z bólem, ja tez trochę cierpię w nocy, ale coś tam udaje mi się przespać
lizzy, czyżbyś była tuż tuż?:)))
powiem wam, że ja to już mam dosyć być tym hipopotamem, w lustro patrzec nie mogę, ciężko i sapiąco, jakbym lokomotywą była... normalnie nie mogę się doczekać, a najlepszy wczoraj był mój synuś, bo zaczął się modlić, żeby siostra w końcu się urodziła, bo on już traci cierpliwość hehehe mam nadzieję że ta radość mu zostanie jak się rzeczywiście urodzi, bo podejrzewam że jednak zazdrość o małą będzie...
 
reklama
Witam sie z rana!
mysia pasjans o 5 nad ranem, ojc nie zazdroszcze, biedna jestes ;*:*:*
Ewuska, margoz widze ze sie Wam udziela jakis kryzys! Jeszcze troszke, naprawde niewiele zostalo! A na swoje brzuszki patrzcie bo to taki cudny okres w zyciu naszym i naszego malenstwa, potem juz beda poza brzuszkiem tylko - komu ja to mowie wy pewnie wiecie lepiej bo juz tak mialyscie ;), ja ostatnio pogodzilam sie z ruchliwoscia mojej kruszyny i sporo z nia wtedy rozmawiam ;) no i powtarzam jej ciagle "Paulinka glowka w dol i ryjemy" hehehe wczoraj po tym tekscie dostalam kilka razy po pecherzu, wiec moze cos tam dziala..... Ad brzuszka to ja waze i mierze z kazdym dniem coraz wiecej! Jak zaczne wazyc za duzo, to nie wchodze na wage!
A ogolnie u nas zapowiada sie sloneczny dzionek! Na pewno wyjde na spacer... Co i Wam polecam Kochane....
No i czekamy na kolejnego dzieciaczka.
 
Witam w ten słoneczny poniedziałek:)

Ja wyspana (spało się super) i pełna zapału do codziennych sprawunków. Zaraz idę oddać krew a potem na zakupy i spacer. A potem sprzątanie lub ewentualnie robienie naleśników.

Co do kąpieli to nam w SR mówili, że najlepiej co 2 czy 3 dni, oczywiście codziennie pupę i buzię. A kikuta pępowinowego to po prostu nie zalewać wodą ale przemywać Octaniseptem.

Mysia- co do ćwiczeń na piłce to na gimnastyce robimy tak:
- usiądź stabilnie na piłce, dobrze oprzyj się na nogach (szeroko rozstawione i z przodu przed piłką) i spróbuj się delikatnie tułów pochylić do przodu (razem z głową), i tak kilka razy
- spróbuje też może położyć się na plecach i jakby rolować tę piłkę nogami (najpierw by była pod udami maksymalnie a potem pod kostkami)- to może Ci pomoże bo fajnie się wtedy oddycha
- można też rozluźnić miednicę siedząc na piłce i podskakując delikatnie lub krążąc biodrami na piłce- najlepiej jednak by wtedy ktoś Cię trzymał za ręce

My wczoraj też byliśmy na obiedzie u teściów:) i na zakupach w Ikei, kupiliśmy potrzebne drobiazgi do sypialni, potem M to zamontował i wszystko jest super. generalnie mam już chyba gotowe wszystko na narodziny małej, tylko bobasa jeszcze brak.
 
a ja nie jestem hipopotamem :p ... tylko słoniem :)
od wczoraj mam szare spodnie z dresu i szara koszulkę i mąż sie śmieje ze jestem słonik.
Moze później fote wrzucę hehe :)

A ja mam maly problem z moim Doriankiem... (2l i2 m) bo zaczol nieświadomie przeklinać.
On zna juz caly alfabet, czyta krótkie wyrazy, ogólnie bardzo szybko sie uczy.
Ale tak bardzo mu sie spieszy z tym uczeniem i mówieniem ze mu sie czasem pląta..
No i taki wyraz "fuj" ..nauczył sie poprawnie ..a od kilku dni literke F wymawia jak H
no masakra...
u nas w domu rodzinnym sie nie przeklinało, ja z mężem tez nie przeklinam
i strasznie mi głupio jak tak przy ludziach woła np na widok psiej kupy na chodniku..
i muszę sie zaraz tłumaczyć ze to jest u niego FUJ a nie *uj

Dzisiaj taki piękny słoneczny dzień a ja jestem tak strasznie obolała ze nie mogę z nim nawet na spacer wyjść bo sie boje ze nie dam rady...
Ubraliśmy sie i siedzimy przy otwartym oknie..tak wiosennie jest..
Mieliśmy isc na bilans (taki "przegląd" dwulatka) ale lekarka powiedziała ze jest mnóstwo dzieci chorych na grype ze nie ma co ze zdrowym przychodzić i go narażać.
 
nixie, to naturalny etap, musisz przeczekać, im bardziej będziesz zwracać na to uwagę, tym częściej mały będzie powtarzał
na razie jest w wieku, że wie pewnie że to coś co nie powinno się mówić, ale testuje rodziców
mój ma siedem i pół roku i czasem jak walnie (już świadomie przecież) jakieś słowo, to aż chcę się pod ziemię zapaść, a u nas też się nie przeklina.... przynosi wszystko ze szkoły, a wcześniej z przedszkola
 
Witam Kobitki :-)
Ale ten weekend zleciał szybko. Wczoraj była u mnie taka piękna pogoda,że mąż postanowił wyjść ze swoim hipopotamkiem na spacer ;-). Było super tylko co parę minut musiałam robić przystanek ufff, a brzuszek strasznie się stawiał. Cały weekend mnie nie było na forum więc muszę nadrobić zaległości :-).

ja po szkole rodzenia, uff wszystko boli od siedzenia na karimacie przez 6h, ale warto bylo, bo wiele sie dowiedzialam, teraz moge torbe do szpitala pakowac, chodz lista jest krotka, tylko kosmetyki dla mnie(szampon, zel pod prysznic...), koszule , recznik,kapcie,skarpetki, reszta jest w szpitalu. A dla dzidzi nic, tylko ciuszki na wyjscie i ewentualnie ubranko na sesje zdieciowa bo tu takie w szpitalu robia, zeby ladnie wygladalo....
Mam pytanie do dziewczyn ktore byly na szkole rodzenia w PL, jak czesto nalezy kapac dziecko, bo tu mowia ze 1-2 razy w tygodniu, a do czasu jak pepuszek nie odpadnie nie kapie sie wcale tylko przeciera szmatka nasaczona woda:szok::szok::szok:

ewelinka1 mi na szkole rodzenia mówili, że dziecko kąpie się codziennie o stałej porze dnia. Na początku trzeba uważać aby nie zamoczyć pępuszka. Moja Bratowa, która urodziła w grudniu też kąpie małego raz dziennie.


ups ups ips.... a mnie chyba odszedł czop śluzowy.... taka jasno brązowa substancja z galaretowatym czymś po srodku.... i teraz juz jest czysto i sucho.... czyli wody nie sączą się... ale się STRESUJĘ

nic mnie nie boli nic nie czuję, lekarz powiedział że to znak że poród się zbliża ale jak nie skurczy to spokojnie czekać
taaaaaak spokojnie...

lizzy0209
, no to trzymam kciuki za Ciebie ;-). Wszyscy mówią spokojnie, spokojnie hehe...łatwo im się mówi co? ;-) Ale pomyśl,że już coraz bliżej rozwiązania i niedługo weźmiesz swojego Aniołka w ramiona.

ile razy robiłyście toxo IGN,IGG?ja już drugi raz.
po wynikach i śniadanku:)

Ewuśka29
, ja robiłam 2 razy - na początku i teraz pod koniec ciąży - nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale mam dwie kotki w domu ;-)

No dziś dzień zapowiada sie cudnie, bo słoneczko za oknem, a właśnie się dowiedziałam,że mąż jedzie do Wrocławia więc zabiorę się z nim i odwiedzę moje koleżanki z pracy, bo nie widziałam się z nimi od jakiś pięciu miesięcy...ale zrobię im niespodziankę :-). Jutro natomiast wizyta u lekarza, już się nie mogę doczekać w końcu to coraz bliżej :-).
 
witajcie :)
lizzy spokojnie z tym czopem :) mnie odszedł czop jak byłam w ciązy z Alą, a akcja porodwa i tak sie sama nie zaczeła bo bez czopa chodziłam ze 2-3 tygodnie i wreszce poród i tak był wywolywany - więc nie stresuj sie i nie wypatruj kiedy sie zacznie :) przyjdzie czas to sie zacznie, ale wcale nie musi to być tak szybko :)
nixie on jeszcze malutki jest i nie wie co mów wiec zwyczjanie nie zwracaj na to uwagi :) moja Ala tez gadula straszna i ona tez wulgaryzmy czasem powtarza, ale zasadniczo to rzadko i jak ona już tak powie to ja udaje, że nic nie słyszałam i odwracam jej uwage od tego co robiła...
 
reklama
Nixie jeden z bliźniaków mojej siostry mówił to samo słowo co Dorianek, kiedy miał na myśli słowo "Twój", ale dosyć szybko mu przeszło. Dorianek na pewno też zaraz opanuje tajniki mówienia i wszystko będzie ok:tak:

Ewuśka ja badania na toxo miałam robione 4 razy. Podobnie z cytomegalią, bo już na początku ciąży okazało się, że nie mam przeciwciał przeciwko obydwu tym chorobom. Lekarz wolał chuchać na zimne i co chwilę zlecał badania. Na szczęście w czasie ciąży nic się nie przyplątało.

Ja nadal trochę przeziębiona, zmiana pogody wyjątkowo mi nie posłużyła.. Aplikuję sobie czosnek, herbatę z malin i dzielnie się wygrzewam. Mam nadzieję, że choróbsko zaraz mi przejdzie.

Za to coraz bardziej obawiam się tego, że przez sezon grypowy i restrykcje szpitali dot. braku odwiedzin sprawią, że będę musiała rodzić sama, a po porodzie mąż nie będzie mógł mnie odwiedzać. Niech ta grypa tak nie szaleje, bo ja nie wyobrażam sobie przejść przez poród i pierwsze dni opieki nad Małą bez jego wsparcia.
 
Do góry