reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L u t y 2 0 1 1 - nasz wątek codzienny

ja raczej popijam kakałko :)) ale to bardziej problem znalezienia pozycji. Mój mąż szybko zasypia, ja nawet czasem kłade sobie nogę na niego albo jak próbuje wstać to się jego łapię i podpieram, on nic w nocy nie czuje :)) To dobrze.... Na siku całe szczęscie wstaje jakiś 1 raz , zazwyczaj koło 4-5 lub 6 nie wczesniej. Nawet jak zapalam światło to mój S się nie obudzi :))

A jeśli chodzi o smaczki na obiad ja dzisiaj zrobiłam pomidorową a na drugie naleśniki z serek i sosem truskawkowym. Mam full truskawek w zamrażarce, musze je wykorzystac :)
 
reklama
cześć dziewczyny,
ja natomiast spałabym całymi dniami, zasypiam ok. 23ciej a wstaję najwcześniej o 11tej i to i tak z trudem, dobrze, że już do pracy nie muszę chodzić, bo bym nie wstała.. Eh, dziś pobiłam swój rekord - 6 razy wstawałam do kibelka na siku ;-/ a co będzie,jak mi brzuszek jeszcze urośnie?! wczoraj mierzyłam obwód - 100 cm w na wysokości pępka! :szok: plus 10 kg na plusie eehh a jeszcze ok. 2,5 miesiąca..

Mam straszną ochotę pójść odśnieżać przed domem ale trochę się obawiam poślizgu więc chyba jednak się polenię szukając pierwszej fury dla mojego małego mężczyzny :) A właśnie - kupowała któraś z was wózek firmy ANMAR? Pytałam o to na osobnym wątku ale temat ucichł i cisza. Wydają się fajne i są nie drogie w sumie..

A filmiki z porodu niestety też oglądałam - mój błąd ;-/ nie potrzebnie się zestresowałam tylko. Też słyszałam o smarowaniu krocza olejkiem lub nawet zwykłą oliwką (z braku olejku i ona dobra) i też zamierzam się masować, położna na SZ.R. dała wskazówki jak można dodatkowo ćwiczyć i masować krocze by uniknąć nacięcia - tego się chyba z porodu najbardziej boję i zszycia ewentualnego nacięcia i późniejszego gojenia rany ;-/ koleżance babrało się kilka miesięcy i bolało przy siedzeniu a co dopiero mówić o bliskości z mężem.. eeehhh

Kurcze, codziennie przyjmuję witaminy, odżywiam się zdrowo, jem mięsko,warzywka,owoce i dużo ryżu, opijam się mlekiem na potęgę a i tak mi opryszczki wyskoczyły po obu stronach ust.. Chyba jednak nie ma to związku z witaminami, jak mi się kiedyś wydawało..

Dziewczyny a jak jest z waszymi ciążowymi snami? W trakcie ciąży zmieniły się wam? Mi się co noc jakieś koszmary śnią albo jakieś sytuacje z porodu - dziś w nocy rodziłam trojaczki ale przed urodzeniem pierwszego urodziłam trzy komplety wyprawek (eh naczytałam się ile wy macie tych ubranek i to pewnie dlatego) Po urodzeniu ubranek dopiero urodziłam dzieciaczki.. eeehh
 
Delin-ona pogoda w pełnym wydaniu,a ten marzec to mnie cieszy bo spacerować już będziemy z wózkami:-) Ewitka fajny pomysł z tymi piramidkami. majusia do usług, ja zrobiłam sobie ryż z jablkami ,zapiekany +troszke cukru i cynamon mnia:tak:m.

jAK JA DAWNO TEGO NIE JADŁAM :-) DOBRZE, ŻE WSPOMNIAŁAŚ - KONIECZNIE MUSZĘ ZROBIĆ TAKI RYŻ Z JABŁUSZKAMI, CYNAMONEM I ŚMIETANKĄ-PYCHA
 
cześć dziewczyny,
...

Dziewczyny a jak jest z waszymi ciążowymi snami? W trakcie ciąży zmieniły się wam? Mi się co noc jakieś koszmary śnią albo jakieś sytuacje z porodu - dziś w nocy rodziłam trojaczki ale przed urodzeniem pierwszego urodziłam trzy komplety wyprawek (eh naczytałam się ile wy macie tych ubranek i to pewnie dlatego) Po urodzeniu ubranek dopiero urodziłam dzieciaczki.. eeehh


a myślałam, że to ja miewam pokręcone sny - ubranek jescze nie rodziłam, choc tez często jak czegoś za dużo się naogladam to potem śni mi się po nocy w róznych sytuacjach :-)
 
Ja natomiast nie mam problemow z zasnieciem ale ok 4-5 budze sie na siusiu i wtedy ciezko mi zasnac...krece sie chyba z pol godziny bo maly tez z kazde strony fika i juz nie wiem jak lezec:-D Dzieciaczek chodzi mamusia spac, budzi sie ze mna na siku a w ciagu dnia duzo kopie, szczegolnie dzis:tak:

Moj Ch pojechal dzis do dentysty a potem postanowil pojechac do supermarketu zrobic zapasy jedzonka ...i niestety musial wracac z torbami 2 km na piechote i samochod w lesie zostawic ...tu na zime nie zmieniaja opon i pod mala gorke nie mogl podjechac. Reszta zakupow zostala w samochodzie

Jezeli chodzi o sny to ja mam inne niz przed ciaza, nie sa straszne ale bardzo wyrazne i jak sie obudze a potem zasne to moge snic dalej...tak jakby sen kontrolowany. I zawsze jestem w ciazy :-) porod mi sie snil moze raz na poczatku a synek kilka razy ale to zawsze (blondynek z niebieskimi oczkami. blond wlsami i dlugimi rzesami...ciekawe jak to sie bedzie miec do rzeczywistosci ;-). )
 
ja zasypiam bardzo szybko, wystarczy że położę się z książką do łóżka i odpływam zaraz, zazwyczaj koło dziewiątej już, za to w nocy budzę się kilka razy z powodu bólu nóg i wędrówek na siusiu i wtedy już mam problem z zaśnięciem
a mała ostatnio jakaś spokojna jest, w nocy chyba ze mną śpi, a i w dzień niezbyt aktywna jest, czasem aż się martwię
 
Ja z zegarkiem na ręku wstaje co noc o 24, później o 2 i 5 chyba dzidziuś zaczyna mnie przyzwyczajac do jego rytmu po porodzie:-). Mi prawie co noc śnią się koszmary, aż całkowicie przestałam się ich bać bo ileż można się bać wkółko tego samego, no ale jakby nie było jest to trochę męczące.
 
Witam sie :)
Ze snami tez tak mam, juz kiedys pisalam o tym. Ale to nie tylko koszmary mi sie snia (one tez), ale rowzniez tak abstrakcyjne sny, ze smiejemy sie z mezem, ze chyba sie musialam czyms naćpać :)
Jezeli chodzi o noc to spac nawet spie, ale nie moge sie przewrocic z boku na bok. Jak chce to zrobic to musze chcac nie chcac uniesc troszke miednice i wtedy czuje taki bol w kregoslupie, ze szok! Pozatym mam wrazenie ze mi sie strasznie w zoladku wszytsko "pecznieje" i zoladek mi za chwile wubychnie :(
A powiedzcie mi jak sobie cos zjecie to nie twardnieje wam zoladek wlasnie? Bo ja zawsze mam uczucie, ze jest jak kamien. Tylko u gory jak sie zebra koncza, na dole wszystko ok.

Ale jaja w tym 3-cim trymestrze :)
 
reklama
Ja z zegarkiem na ręku wstaje co noc o 24, później o 2 i 5 chyba dzidziuś zaczyna mnie przyzwyczajac do jego rytmu po porodzie:-). Mi prawie co noc śnią się koszmary, aż całkowicie przestałam się ich bać bo ileż można się bać wkółko tego samego, no ale jakby nie było jest to trochę męczące.


Witam sie i ja w czwartkowy dzionek.Przykro mi dziewczynki ze skazane jestescie na siedzenie w domkach przez ten snieg.Moj mezulek dopiero dzisiaj obejrzal :"dzien dobry tvn" i zalamal sie jak zobaczyl co sie dzieje w polsce.U nas dzisiaj sliczny sloneczny dzien.W tej chwili (12:20 w poludnie) mamy +3C.Zapraszam do nas.
Odnosnie snow to mi sie chyba nie zdaza nic przysnic.Zazdroszcze wszystkim jak Margoz - glowa do poduchy i na innej planecie...
Ja chodze spac codziennie okolo 10 natomiast w lozku wierce sie do jakiejs 12.W nocy 1 raz na siusiu i spowrotem spac.Budzik dzwoni rano o 6:40 na nogi kawusia i nastepny dzien.Jak mam 6 godzin snu dziennie to dobra noc byla.
 
Do góry