reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L u t y 2 0 1 1 - nasz wątek codzienny

krysiaczek musimy zapinać pasy,jeżeli masz ciąże zagrożoną i z nakazem lekarza że masz ich nie zapinać to musisz mieć stosowne zaświedczenie od lekarza.Bo inaczej mandacik murowany:)pytałam lekarza i policje jak to wygląda ze strony formalnej.

ticker.php
 
Ostatnia edycja:
reklama
Czesc Mamuski :-)
Ja tez jakas taka śpiąca.... Dzisiaj się troche nachodziłam, przyjechała do mnie moja przyjaciółka (musiałam ją odebrać z przystanku), pozniej ja odprowadziłam, odebrałam sobie wejściówki z MDK na koncert zespołu kumpla, odebrałam małego z przedszkola i padam na ryjek:-)

Czytałam ostatnio historie o dzieciach owinietych pepowiną i wcale to nie zawsze oznacza coś złego.Też dostałam głupich mysli czy dziecko może się udusić będąc w brzuchu jeśli się owinie pepowiną. Ale wcale nie...

Muszę Cię zmartwić, niestety jest to możliwe...:/

Miałam na mysli, że każde owiniete pępowiną się dusi, zdaje sobie sprawę, że przypadki się zdarzają. Napisałam też tak żeby nie popadać w panikę :))

a baba w Biedronce jakaś poryta, nawet jakbyś nie była w ciązy to nie masz obowiązku jej przepuszczac...Kiedys ludzie pól dnia stali w kolejce za czymkolwiek a teraz 5 minut to dla nich tragedia.
Ja ostatnio byłam w Ikei i akurat stanełam w kasie pierwszeństwa. Ale nie miałam zamiaru z tego korzystac, tez uważam, że póki mam siły to wole chwilę postac niż sie denerwowac uszczypliwosciami ze strony reszty klientów. Przede mna stała kobietka z dzieckiem a to dzieko do niej: "mamo zobacz tu jest kasa pierwszeństwa dla inwalidów i pan w ciazy", a ta pani do niego, "juz dobrze cicho" :) Juz sie zapomniało jak się z brzuchem chodziło. A takie reakcje ludzi ktorzy udają, że brzuszka nie widzą i patrza wszedzie dookoła bardzo mnie śmieszą. Ja przed ciążą przyznam szczerze, że nie zdawałam sobie sprawy z tego, że kobieta ciężarna może czuć sie gorzej stojąc w kolejce. Teraz sama to przechodze i obiecuje sobie zwracać uwagę na te kobiety i umilać im ten czas choćby uprzejmością w kolejce kiedy ja już będę mamą.
 
Ostatnia edycja:
krysiaczek musimy zapinać pasy,jeżeli masz ciąże zagrożoną i z nakazem lekarza że masz ich nie zapinać to musisz mieć stosowne zaświedczenie od lekarza.Bo inaczej mandacik murowany:)pytałam lekarza i policje jak to wygląda ze strony formalnej.

ticker.php

Zgodnie z ustawą z dnia 20 czerwca 1997 roku prawo o ruchu drogowym, obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa nie dotyczy kobiet ciężarnych w widocznej ciąży. Mówi o tym ust.2, art. 39, dział II, rozdział 5 porządek i bezpieczeństwo ruchu na drogach.

...no chyba że przepisy się zmieniły...

oczywiście to jest przepis ustawowy - a decyzję zapiąć czy nie powinna podjąć kobieta - ważne jest , że jak juz zapina , to w odpowiedni sposób, bpo zapięcie w zwykły sposób chyba niesie więcej szkody niz pożytku...druga kwestia to rozważania nad samym zapinaniem pasów - chroni , czy niekoniecznie...na pewno słyszeliście o przypadkach przeżycia dzięki niezapietym pasom - ja gdybym 10 lat temu pasy zapięła nie zanudzałabym was teraz pisaniem tego wszystkiego ....
 
Ostatnia edycja:
Zgodnie z ustawą z dnia 20 czerwca 1997 roku prawo o ruchu drogowym, obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa nie dotyczy kobiet ciężarnych w widocznej ciąży. Mówi o tym ust.2, art. 39, dział II, rozdział 5 porządek i bezpieczeństwo ruchu na drogach.

...no chyba że przepisy się zmieniły...

oczywiście to jest przepis ustawowy - a decyzję zapiąć czy nie powinna podjąć kobieta - ważne jest , że jak juz zapina , to w odpowiedni sposób, bpo zapięcie w zwykły sposób chyba niesie więcej szkody niz pożytku...druga kwestia to rozważania nad samym zapinaniem pasów - chroni , czy niekoniecznie...na pewno słyszeliście o przypadkach przeżycia dzięki niezapietym pasom - ja gdybym 10 lat temu pasy zapięła nie zanudzałabym was teraz pisaniem tego wszystkiego ....

dzięki za odpowiedzi ;)
no właśnie- też słyszałam o takich wypadkach, że pasy nie pomogły a zaszkodziły.. różnie z tym bywa i mam wrażenie, ze decyzja zależy tylko od nas
ja jak na razie zapinam, ale już mnie niekiedy cisną. boję się jeździc bez, ale też boje się, ze mogę zrobic krzywdę bąbelkowi przez to, ze mnie cisną.. ech..
 
dzięki za odpowiedzi ;)
no właśnie- też słyszałam o takich wypadkach, że pasy nie pomogły a zaszkodziły.. różnie z tym bywa i mam wrażenie, ze decyzja zależy tylko od nas
ja jak na razie zapinam, ale już mnie niekiedy cisną. boję się jeździc bez, ale też boje się, ze mogę zrobic krzywdę bąbelkowi przez to, ze mnie cisną.. ech..

Są jeszcze adaptery na pasy dla kobiet ciężarnych.
 
Alexia ja kurcze czegoś nie rozumię, to ona cię przepuszczała, ze taka oburzona na ciebie była. Baba chce sie wryć przed ciebie i jeszcze takimi tekstami rzuca :no::wściekła/y::angry:
Ja tam dzisiaj w Kauflandzie jak były gigantyczne kolejki bez ceregieli podeszłam do kasy uprzywilejowanej (byłam podwójnie uprzywilejowana, bo ze starszym w spacerówce z przedszkola wracalismy), przeprosiłam pana, ze chciałam skorzystać z kasy uprzywilejowanej i zaczęłam wykładać towar na taśmę.
Co do pasów ja już pisałam, nie wyobrażam sobie jazdy bez pasów, jazda po mieście jest najniebezpieczniejsza, przez takie niezapięte pasy studentka pasażerka przy prędkości 50km/h i wypadku wyleciała przez przednią szybę i zginęła na miejscu, a było to na mojej trasie dom-praca.
 
witam kobietki!!!!!
Chce sie tylko zameldowac ze jestem i ze u nas wszystko dobrze:-) tylko ja jakos nie zagladam na BB:-(, sa u mnie rodzice i spedzam czas z nimi, rozmowy, spacery, beda do poniedzialku, pewnie nie nadrobie tych 10 dni:-( ale od pon. bede znowu z Wami...... :-) aha czekam na meza, jeszcze tylko 3 dni i bedzie mial mnie kto przytulic:tak::tak::tak:, bedziemy tylko pewnie smiesznie wygladac on opalony po urlopie a ja taka blada:szok:,
pozdrawiam Was mocno i mam nadzieje ze u Was wszystko dobrze
 
dzięki za odpowiedzi ;)
no właśnie- też słyszałam o takich wypadkach, że pasy nie pomogły a zaszkodziły.. różnie z tym bywa i mam wrażenie, ze decyzja zależy tylko od nas
ja jak na razie zapinam, ale już mnie niekiedy cisną. boję się jeździc bez, ale też boje się, ze mogę zrobic krzywdę bąbelkowi przez to, ze mnie cisną.. ech..


i dodam jeszcze, ze w 9 miesiącu nie można już prowadzić auta! mandaty sypią jesli złapią, bo jesteś potencjalnym sprawca wypadku na drodze. Moja sąsiadka tak zapłaciła i na nic była jej walka w sądzie, takie prawo :)

o jesu, jeszcze jedno ... ostatnio słyszałam w między kuchnią a salonem, że w ciąży kochamy się tylko w prezerwatywach ... no nie mogłam, dacie wiarę? wtedy kiedy jest beztrosko itd a na pytanie dlaczego ... lekarz powiedział, że sperma męska ma jakiś hormon, który powoduje skurcze macicy i może wywoływać poród. Załamałam się :) :)
 
i dodam jeszcze, ze w 9 miesiącu nie można już prowadzić auta! mandaty sypią jesli złapią, bo jesteś potencjalnym sprawca wypadku na drodze. Moja sąsiadka tak zapłaciła i na nic była jej walka w sądzie, takie prawo :)
:)
O tym to ja nie wiedziałam i przyznam się, że zdarzało mi się, że jeździłam do pracy, dopiero w 38 tc definitywnie zaprzestałam.
A skąd oni kurna mają wiedzieć o tym, ze już mi się 9-ty m-c zaczął? Nie mam obowiązku pokazywania im karty ciązy.

Ewelinka a gdzie to tak mąż intensywnie wypoczywa? Sam bez ciebie?
 
reklama
i dodam jeszcze, ze w 9 miesiącu nie można już prowadzić auta! mandaty sypią jesli złapią, bo jesteś potencjalnym sprawca wypadku na drodze. Moja sąsiadka tak zapłaciła i na nic była jej walka w sądzie, takie prawo :)

o jesu, jeszcze jedno ... ostatnio słyszałam w między kuchnią a salonem, że w ciąży kochamy się tylko w prezerwatywach ... no nie mogłam, dacie wiarę? wtedy kiedy jest beztrosko itd a na pytanie dlaczego ... lekarz powiedział, że sperma męska ma jakiś hormon, który powoduje skurcze macicy i może wywoływać poród. Załamałam się :) :)

W spermie są prostaglandyny, ale jest ich tak mało, że jeżeli z ciążą jest wszystko ok, trzeba by kochać się baaardzo często, żeby mogły spowodować rozwarcie szyjki macicy i skurcze. U mnie jakoś na razie nie powodują i nie sądzę, żeby mój mąż wykazał entuzjazm jeżeli chodzi o stosowanie prezerwatyw :)
Gdzieś też czytałam, że mocniej działać mogą po 38tc i wtedy wywołać poród, ale ile w tym prawdy to nie wiem, bo to wiedza z jakiegoś forum, a nie żadnego naukowego źródła.
 
Do góry