reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

L u t y 2 0 1 1 - nasz wątek codzienny

Dziewczyny czy wam się kiedyś zdarzyło, że lekarz miał problemy na USG połówkowym - genetycznym, bo płód był źle ułożony? Kurcze ja tak dzisiaj , miałam, lekarz oglądnął serduszko, potem główkę, a po chwili powiedział, ze jest problem z ułożeniem płodu i zaprosił mnie do siebie do szpitala na lepszy sprzęt. A ja teraz zachodzę w głowę czy to na pewno ułożenie płodu czy może zauważył jakieś nieprawidłowości i chce je zobaczyć na lepszym sprzęcie... Jestem cała w nerwach.

Dodatkowo u mojego starszego wypatrzyłam dzisiaj biały nalot na migdałkach i od razu panika, że to angina (miał raz w życiu anginę i to był jego jedyny antybiotyk w życiu), na szczęscie koleżanka powiedziała mi, że jak nie ma gorączki i innych objawów, to może to być wirusowe, no i teraz czekam, czy się gorączka i inne objawy pojawią czy nie.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny czy wam się kiedyś zdarzyło, że lekarz miał problemy na USG połówkowym - genetycznym, bo płód był źle ułożony? Kurcze ja tak dzisiaj , miałam, lekarz oglądnął serduszko, potem główkę, a po chwili powiedział, ze jest problem z ułożeniem płodu i zaprosił mnie do siebie do szpitala na lepszy sprzęt. A ja teraz zachodzę w głowę czy to na pewno ułożenie płodu czy może zauważył jakieś nieprawidłowości i chce je zobaczyć na lepszym sprzęcie... Jestem cała w nerwach.

Dodatkowo u mojego starszego wypatrzyłam dzisiaj biały nalot na migdałkach i od razu panika, że to angina (miał raz w życiu anginę i to był jego jedyny antybiotyk w życiu), na szczęscie koleżanka powiedziała mi, że jak nie ma gorączki i innych objawów, to może to być wirusowe, no i teraz czekam, czy się gorączka i inne objawy pojawią czy nie.

napewno to wirus wkoncu zapalanie krtani to tez wirusowe

jesli chodzi o usg to sie nie stresuj bo to nic dobrego nie da, a moze faktycznie nie za ciekawy ma sprzet. Moj ginek ma bardzo dobry sprzed a na polowkowy i tak mnie wyslal do szpitala.

Tak w ogole to witam po weekendzie u nas byl szalony jak kazdy zreszta. W soboty znow sie nam zaczely ballet/jazz z coreczka, w niedziele robilismy Oli 5 te urodziny, 20 osob plus 8 dzieci mozna bylo oszalac ale bardzo fajnie bylo. W pewnym momecie cala zebrana grupa wybierala imie dla naszego dziecka, Kazdy podziwial fotki z USG i kazdy zalamany ze nie chcemy znac co bedzie. Oczywiscie oni wszyscy cha wiedziec i to juz!

teraz bierzemy sie za pokoj malenstwa, dzis wybralismy farby a jutro przychoi fachowiec wymalowac wypeciowac i cos tasm jeszcze. Takze po zaczniemy ukladac mebelki i dekorowac reszte. Tylko ciezko bedzie bo nie wiem w jakim kolorze dekoracoje hmmmm
 
witajcie w ten pochmurny deszczowy dzień
ale miałam noc nie do pozazdroszczenia :( co godzina pobudka na siusiu, a o wpół do trzeciej zbudził mnie syn z błaganiem o spanie w naszym łóżku, bo mu się koszmary śnią... i jak tu szkraba nie wpuścić... on sobie usnął smacznie przy mamie, a ja się tłukłam do rana... nieprzytomna teraz jestem, ale w dzień nie usnę, nie umiem zasnąć
plamienia na razie , odpukać, nie wracają.. oby tak zostało
Ewitka, nie panikuj, bo pewnie nie ma powodu :) pewnie rzeczywiście dzidziuś ułożył się nieodpowiednio i jak gorsze usg, to lekarz chciał sprawdzić na lepszym sprzęcie :)
A co do anginy, to raczej przebiega ona z wysoką gorączką, mój mały często chorował na anginy, skończyły się, jak mu został wycięty trzeci migdałek, sam nalot o niczym nie świadczy, może mały coś jadł chwilę wcześniej, albo jakaś niegroźna infekcja wirusowa albo grzybicza... jak będzie narzekał, pokaż to lekarzowi
 
Witajcie dziewczyny a ja po badaniu krzywej cukrowej i nie jest to takie zle do wypica oczywiscie z cytryna po poludniu wyniki oj jak sie ciesze że już po bo cała noc sie martwiłam jak to będzie.Pogoda straszna ale co zrobic jesień mamy.

 
Ewitka ja na swoim pierwszym badaniu genetycznym miałam podobnie. Dziecko nie chciało się przekręcić i ginkowi trudno było pobrać pomiary. Uciskał mi brzuszek conajmniej 30 minut bo chciał by się odwróciło inaczej a tu bida bo maluszek po kilkunastu minutach poprostu zasnął (mamusia leżała to i ono odpoczywało) na szczęście jakoś się udało bez dodatkowych badań. Wiem tylko że wiele zależy od ułożenia się dziecka - oni muszą pobrać najdokładniej jak się da wszystkie pomiary by wynik był prawidłowy.
Nie stresuj się - to tyllko dobrze świadczy o Twoim lekarzu - chce być pewny wszystkiego.
pozdrawiam
 
Ewitka moje badanie USG - genetyczne/połówkowe trwało 1,15 minut bo robiliśmy różne cuda żeby dzidziuś się odpowiednio obrócił także nie martw się

Swoja droga fajne macie szpitale ze maja taki dobry sprzęt u nas niestety najlepsze sa w prywatnych gabinetach i koszt badania spory no ale czego sie nie robi dla maleństwa
 
Niestety i do mnie wczoraj wieczorem doszła ta okropna pogoda, a dziś o rana tak ciemno i pada. W nocy budziłam się i spać nie mogłam bo deszcz mi o parapet tłukł.

Jak jest u Was z cycuchami bo mnie strasznie bolą, tylko w I trymestrze przez jakiś miesiąc miałam z nimi spokój, a teraz to katastrofa, bolą, puchną.
 
czesc dziewczyny

moniabir mnie juz nie bola chyba jakies dwa miesiace. W pierwszym trymestrze to była masakra, bolały, czasem piekły, zwłaszcza w te upały, teraz już wogóle nie bolą. Ja od czasu do czasu stosuje krem z Perfecty do biustu ale to na pewno nie dlatego przestały boleć bo stosuje go jak mi się przypomni. Ostatnio dowiedziałam się, że one jeszcze urosną przed porodem :szok::szok: A wydawało mi się, że już osiągneły maximum :-) Wogole sa takie przezroczyste, że mi widać całe żyły.

Ja męczę się dalej z gardłem, chodzę owinięta szalikiem po domu. Stosuje ten Bioparox do psikania ale mam jakieś wątpliwości czy ten drugi antybiotyk w tabletkach mogę, co prawda przepisał mi go lekarz a on wie lepiej niż ja, ale ponieważ to antybiotyk to mam jakieś obawy. Po południu zadzwonie do mojego ginka żeby mi potwierdził czy mogę go brać czy nie. Czuję, że mi migdały się powiększyły...
 
reklama
Mnie piersi bolą umiarkowanie, za to są gorące... normalnie poparzyc sie mozna :/
Do tego przy najmniejszym ucisku mam mokrą koszulkę, mam nadzieje ze taka ilosc mleka utrzyma sie po porodzie :-)
 
Do góry