reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L u t y 2 0 1 1 - nasz wątek codzienny

reklama
Witam sie poniedziałkowo:)
Dziś wróciły moje dzieci z miesięcznego pobytu u taty,od razu inaczej w domu jest:)
Czuję się dobrze,brzuch dalej sie jak kamień robi i łykam no spe 3 razy dziennie.
 
ja od 3 dni cos czuje ...nie wiem czy to ruchy... bo czasem miewam wzdęcia ,
ale to takie troszkę inne..jakby rybka przepływała hehe..
Moze to juz..
W drugiej ciąży czuje sie wcześniej czy później ?
bo w tamtej czułam chyba w 16 tygodniu jak mi się nie myli.
a teraz jestem na poczatku 15ego.
 
chorobcia, jestem trochę w strachu, wczoraj się tak dobrze czułam i chyba przechwaliłam ;(
a dzisiaj od rana mam jakieś dziwne jasnobrązowe plamienia i nie wiem kurczę co to jest
ale jadę po południu do lekarza więc mam nadzieję że dowiem się, że z dzidzią wszystko gra

Napewno będzie wszystko dobrze najgorszy okres mamy za sobą. Nie martw sie nic bedzie ok. trzymam kciuki i daj znac jak po wizycie u lekarza.
 
Margoz ja byłam w piątek u lekarza,bo w czwartek jednorazowo zakrwawiłam i leciał mi taki ciemny brązowy śluz.Lekarz powiedział,że tak może się zdarzyć po współżyciu,albo też narysował mi obrazek jakiegoś tam martwego punktu pod macicą,z którego moga czasami takie rzeczy lecieć:)Także badź spokojna,na pewno nic nie będzie groźnego:)
 
A co do ruchów dziecka,to ja już od jakiegos czasu czuję,ale nie regularnie jeszcze.To moja 5 ciąża i dlatego tak szybko je poczułam:-)
Ale mój Kacperek jest dużym chłopcem,z miary główki wychodzi 17 tydzień,z miary kości udowej 16 i 4 dni,a z CRL 16,także rośnie sobie dość szybko;-)
 
witam i ja po weekendzie
z tymi ruchami dzidziusia to też stres jest, najpierw sie człowiek stresuje, że JESZCZE nie czuje, później jak już zacznie czuć to znowu zaczyna sie stresować JAK ZA DŁUGO NIE KOPIE i sie wkreca, liczy ruchy i analizuje czy były czy nie... i tak w kółko czymś się martwi... ja czasem tak miałam, że mi sie wydawało, że nie czuje a dzidziuś taż chciał czasem poospoczywać i nie wariował za bardzow wiec i ruchów nie było czuć wiec ja już w ryk, że nie czuje... trzeba sie troszke wyluzować i nie wsłuchiwać tak cały czas w siebie bo jak człowiek w stresie to dzidziuś to wyczuwa i sie uspokaja i sie nie rusza... wiec jak już ruchy bedą na 100% dobrze wyczuwalne to poprostu trzeba np. raz dziennie połozyć sie, zjeść coś słodkiego i po jakichś 20 minutach, jak dzidziuś dostanie dawke insuliny to pofika troszke i mama sie uspokoi :) ale to dopiero jak już bedzie pewne, że te ruchy co wyczuwamy to na pewno dzidziuś a nie ruchy jelit ;)
 
witam i ja po weekendzie
z tymi ruchami dzidziusia to też stres jest, najpierw sie człowiek stresuje, że JESZCZE nie czuje, później jak już zacznie czuć to znowu zaczyna sie stresować JAK ZA DŁUGO NIE KOPIE i sie wkreca, liczy ruchy i analizuje czy były czy nie... i tak w kółko czymś się martwi... ja czasem tak miałam, że mi sie wydawało, że nie czuje a dzidziuś taż chciał czasem poospoczywać i nie wariował za bardzow wiec i ruchów nie było czuć wiec ja już w ryk, że nie czuje... trzeba sie troszke wyluzować i nie wsłuchiwać tak cały czas w siebie bo jak człowiek w stresie to dzidziuś to wyczuwa i sie uspokaja i sie nie rusza... wiec jak już ruchy bedą na 100% dobrze wyczuwalne to poprostu trzeba np. raz dziennie połozyć sie, zjeść coś słodkiego i po jakichś 20 minutach, jak dzidziuś dostanie dawke insuliny to pofika troszke i mama sie uspokoi :) ale to dopiero jak już bedzie pewne, że te ruchy co wyczuwamy to na pewno dzidziuś a nie ruchy jelit ;)


maranatha powiem ci że zjadłam batonika sobie i po jakimś czasie takie motylki czułam i pierwszy raz tak wyraźnie i długo no przez 15 min co kilka sekund czułam takie motyle.;D
 
reklama
RUTKOSIA moim zdaniem mozna Ci pogratulowac bo w pelni swiadomie poczulas ruchy malenstwa.Z reszta nie tylko Tobie bo widzialam juz w wypowiedziach weekendowych dziewczyn okreslenie MOTYLKI i RYBKI. Z tego jak ja zapamietalam pierwsze ruchy chlopakow to byly wlasnie takie musniecia i laskotanie ktore da sie odroznic od ruchu jelit.Poza tym te"doledliwosci" sa ulokowane troszke w innym miejscu.Bardziej na wysokosci pecherza,kosci miednicy,jeszcze pod pepkiem (o ile mnie pamiec nie myli).Odnosnie boli to chyba kazda z nas je ma i dopoki nie sa regularne i z krwawieniami to nie ma co sie stresowac bo to malenstwom napewno nie pomaga.Powodzenia w Wasz poniedzialkowy wieczor (u mnie jeszcze ranek i caly dzien przede mna chociaz chetnie bym jeszcze polezala)
 
Do góry