reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L u t y 2 0 1 1 - nasz wątek codzienny

Ja pytałam lekarza o spocone stópki i powiedział mi, że to u takich maluchów normalne, bo ich organizm nie jest do końca dojrzały i że nie ma się czym przejmować.
 
reklama
Ligotka u nas z tym spaniem to zalezy od dnia. Dzis na przyklad spala w domu 3 bite godziny ale za to pozniej tylko 30 minut i to bylona tyle. Sa dni kiedy spi ladnie a sa dni kiedy ma tylko 3 drzemki po 20 minut. Ja na twoim miejscu bym sie cieszyla i korzystala poki mozesz. Jesli na prawde spedza ci to sen z powiek to zawsze mozesz zapytac lekarza. A nozki tez sie nam poca ale to od goraca.


Moj malz dojechal caly i zdrowy. Mala na jego widok rozplakala sie tak ze nie mogla sie uspokoic-zapomniala go juz, a jemu biedakowi az lzy w oczach stanely tak sie mu przykro zrobilo.
 
ja to bym chciała, żeby Maja tak ładnie zasypiała. Ona czasem jak sie obudzi to po pół godzinie już marudzi i trze oczka, że znowu śpiąca. Mniej wiecej ma takie dwugodzinne czuwanie i czas na zabawe a potem znowu śpiąca.

Byłam dzisiaj na chwile w pracy bo kolega przekazał mi kilka spraw które mam już załatwiać od poniedziałku. Sama się na to pisałam ale na samą myśl o powrocie dostaje bólu brzucha. Coraz mocniej to przeżywam. Nie wiem czy bardziej rozstanie z Mają na te kilka godzin czy samą pracę. Pracuje w transporcie i to taka specyficzna branża, gdzie nie da się ponudzić i dodaje dużo adrenaliny ale i stresu. Jednak kiedy wszystko idzie ok to się miło pracuje.

Mamuśki jak jeździcie spacerówkami to ustawiacie dziecko przodem do siebie czy przodem do kierunku jazdy? Oczywiscie jesli jest mozliwosc.
Kurcze Maja coraz wyżej wygląda z gondoli, chyba pojeżdzę troche na próbę spacerówką.


ojjj biedna Lenka. Ale pewnie dwa dni i na widok taty będzie się trzęsła z radości. Nasza Maja tak robi.
Nie dziwie się, że męzowi zrobiło się przykro. Ale dzieci szybko zapominają i też szybko się oswajają z bliskimi.
Nie wiedziałam jak dzisiaj Maja zareaguje jak zostanie te 2 godzinki z moją siostrą. Ale było ok.
Raczej nie miewamy z tym problemu, mam nadzieje, że jak znikne na 7-8 godzin też bedzie dobrze.
 
Ostatnia edycja:
Ligotka Kuba też tak śpi jak Twoja córcia. Tzn. spał od od 2 dni urzęduje od 15 do 19 i nawet nie marudzi o dziwo a jeszcze niedawno musiał spać co 2h, czasami w ciągu dnia spał 5-6h w sumie i potem całą noc. Drzemki w ciągu dnia się będą z czasem zmieniały. Co do spoconych nóżek Kubie też się pocą i wiążę to też cieplejszymi dniami teraz nawet czasem aż skarpetki miał mokre.

W poniedziałek mam rozmowę w sprawie awansu.
 
ja pewnie bym się cieszyła gdyby mój tak ładnie spał w dzień, ale nie dziwie się , że ligotka się martwisz, bo ja tez zapewne bym się zastanawiała o co chodzi, tym bardziej że nie pamiętam kiedy on w dzień pospał np bite 2 godziny, ale to może taki urok, tak jak mój do 5 miesiąca spał całe noce a teraz od tygodnia budzi się ze dwa razy, co dla mnie jest dziwne.

GosiaLew trzymam kciuki.
 
Ostatnia edycja:
Gosiu trzymamy kciuki!
polis biedna mala! Dla pocieszenia powiem ze nasza tez o malo dzis na widok taty sie nie rozplakala - ledwo wstala a tata poszedl po nia i ona jak by go nie poznala najpierw patrzyla dlugo z krzywa minka, a widzi ja codziennie...

Dzieki za odpowiedzi! Jestem spokojniejsza ze nie tylko moja tak ma ;)
 
no widzicie dziewczyny dobrze, że piszecie o tych spoconych stópkach, bo mojej też się pocą, rączki też ma wilgotne (nawet jak nie memla ich w buźce;)) i też kiedyś się zastanawiałam czy to nie jakaś przypadłość.

Z tym spaniem w dzień to ligotko zazdroszczę ;) Moja spała tak fajnie do ok 3 miesiąca. Teraz ciężko ją uspać i już okres czuwania się wydłużył.
Każde dziecko jest inne i ma inne zapotrzebowanie na sen. Jak jest pogodna, rozwija się prawidłowo, normalnie je i przybiera to bym się nie martwiła :)

Gosia -powodzenia życzę!

polis nie dziwię się, że mężowi było przykro. Ale trochę z wami pobędzie i będzie jak dawniej :) Mój M. nigdzie nie wyjeżdża, a mała przy zasypianiu jak widzi, że nie mam mamy tylko tata to w ryk . Wczoraj widziałam, że też chyba zrobiło mu się smutno, bo chciał się do małej poprzytulać przed snem.
 
reklama
Gosia kciukasy zacisniete !!!

Ligotko malej tez mi szkoda bo sie biedulka splakala ale na widok lez w oczach mojego meza malo mi serce nie peklo. On biedny nie mogl sie doczekac az ja zobaczy, nakupowal jej prezentow i az sie trzasl caly zeby ja przytulic a tu takie przywitanie:-(
Do d..y taka rodzina na odleglosc . Na szczescie juz niedlugo.
 
Do góry