reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L u t y 2 0 1 1 - nasz wątek codzienny

Rachell, pani dr przyjechała do nas z zupełnie innego powodu: Gabcio dostał potwornej wysypki, która rozprzestrzeniała się po całym ciele, a dodatkowo od ponad tygodnia strasznie płakał (wściekał się) i rzucał się tuż po jedzeniu i kupki były mega zielone. Jak go obejrzała to nie spodobało się jej, że jak oddycha to wyraźnie widać jak wciąga międzyżebrza, a do tego pokazała nam, że w linii od noska do bródki na szerokość kącików ust (lepiej nie potrafię opisać) widać lekkie zasinienie :/ po nocnej wizycie na SORze i rtg płuc okazało się, że faktycznie - zapalenie :( ale w początkowym stadium, więc bierze antybiotyk, ale jest w domku.
 
reklama
cudne jak dzieciaczki bawią sie na macie i się śmieją w głos:)))lutóweczki jeszcze ok miesiąca poczekają:)Moja Zuzia ponad miesiąc młodsza:]

Dlaczego szyłaś wózek na miarę:????


nie do kónca na miarę :)

po prostu zamówiłam taką przedłużana budke i wózek był specjalnie szyty - już jak przyszedł coś mi nie pasowało- ale myslałam, że to ja źle go złożyłam , a mąż jakos nie mógł znaleźć czasy by go ponownie poskładać ...no i teraz wyszło...szydło z worka..:)

a Viki rozpoczęła chyba jakis przyspieszony kurs dorastania - jak pisałam zasmiew sie w głos, świadomie dotyka zabawek , przyciąga je , niezdarnie chwyta:)- normalnie takie to niesamowite - moge patrzec godzinami - to jeszcze zaliczyła 3 pierwsze przewrotki z brzuszka na plecki - tak się podniosła na brzuchu , że właściwie opierała się tylko na biodrach - i nagle - bach na boczek ..no to ja ją z powrotem...i znowu bach - za 3 razem sie rozpłakała - chyba chciała leżec na tym boczku, a ja ja uparcie na brzuszek...:))))...do tej pory zdarzyło sie jej kilka razy taka przewrotka, ale to raczej przez krzywizny podłoża - a teraz - przez swoją krzywiznę , heheh :)))
 
vikingus zazdroszcze tej zabawy viki na macie! NIe moge sie doczekac az mala zacznie interesowac sie wszystkimi zabawkami :) na razie oglada tylko lusterko :D
Odnosnie zabawek macie jakies zabawki do wozka, albo fotelika, mozecie cos polecic??

A moja mala spi po spacerku, nawet boje sie za cos zabrac bo pewnie niedlugo sie obudzi jak tylko zaczne cos robic ;)
 
Rachell, pani dr przyjechała do nas z zupełnie innego powodu: Gabcio dostał potwornej wysypki, która rozprzestrzeniała się po całym ciele, a dodatkowo od ponad tygodnia strasznie płakał (wściekał się) i rzucał się tuż po jedzeniu i kupki były mega zielone. Jak go obejrzała to nie spodobało się jej, że jak oddycha to wyraźnie widać jak wciąga międzyżebrza, a do tego pokazała nam, że w linii od noska do bródki na szerokość kącików ust (lepiej nie potrafię opisać) widać lekkie zasinienie :/ po nocnej wizycie na SORze i rtg płuc okazało się, że faktycznie - zapalenie :( ale w początkowym stadium, więc bierze antybiotyk, ale jest w domku.
Benfica, a skąd to zapalenie. Jakieś pozostałości poszpitalne?
Całe szczęście jest w domu. Jak dobrze, że dostał tej wysypki.
 
Rachell dr podejrzewa albo właśnie poszpitalne albo zachłystowe (parę razy mi się przy cycu zakrztusił). Ale szczerze mówiąc to ja nie jestem pewna - skąd wie, że np. za lekko go nie ubierałam na spacery? Można gdybać... Grunt, że reakcja była szybka :)
 
vikingus
Odnosnie zabawek macie jakies zabawki do wozka, albo fotelika, mozecie cos polecic??

ja mam zawieszki - które były w zestawie z matą
http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=1980002
- każda ma "inne wnętrze" - piszczałkę , gruchawkę itd. - najlepszy jest własnie lew, bo ma mnóstwo odnóży za które można łapać i ma chude te nózki - na co zwracam uwagę przy zabawkach- bo najczęściej są tak grube w miejscu do chwytania, że nawet dorosły obejmuje je "na styk" - wolę też te pluszowe- bo już mieliśmy wypadek z plastikową zawieszką która spadła - na szczęście obok główki :( ale i tak był ryk :) - a teraz sparwadza się taki - nazywam go śmiechotkiem- bo od dotknięcia wydobywa z siebie takie radosne dżwięki - Viki po prostu uwielbia go boksować - kosztował 20 parę złotych i jest firmy playgro - myślę , że w wielu sklepach dla dzieci są takie- jest naprawde fajny, bo ten radosny dźwięk zacheca dziecko do zabawy - zastanaiam się nad kupnem drugiego - bo pamietam, że było ich kilka rodzajów - zawieszam też pluszową pozytywkę i myślę że niedługo sprawdzą się te zawiszki, które się rozciąga , a one wracaja do góry - ale na razie wątpie, by Viki umiała to obsługwać:)))
 
Ostatnia edycja:
vikingus zazdroszcze tej zabawy viki na macie! NIe moge sie doczekac az mala zacznie interesowac sie wszystkimi zabawkami :) na razie oglada tylko lusterko :D
Odnosnie zabawek macie jakies zabawki do wozka, albo fotelika, mozecie cos polecic??

A moja mala spi po spacerku, nawet boje sie za cos zabrac bo pewnie niedlugo sie obudzi jak tylko zaczne cos robic ;)

My mamy taki łuk z tiny love TINY LOVE -PAŁĄK,ŁUK- SŁONECZNY SPACER -TANIO! (1523422648) - Aukcje internetowe Allegro
Krzysiu ładnie się nim bawi. Ostatnio dowieszam mu do tego łuku jeszcze dzwoneczek z maty :)

A jeżeli chodzi o choroby, to Iś mi od wczoraj jakoś ciężko oddycha, nie podoba mi się to jego rzężenie i jutro rano idziemy do lekarza. Pewnie to tylko wiotkość krtani, ale wolę dmuchać na zimne.


Poza tym od trzech dni mamy skok rozwojowy i jestem umęczona na maksa :)
 
Ostatnia edycja:
Rachell dr podejrzewa albo właśnie poszpitalne albo zachłystowe (parę razy mi się przy cycu zakrztusił). Ale szczerze mówiąc to ja nie jestem pewna - skąd wie, że np. za lekko go nie ubierałam na spacery? Można gdybać... Grunt, że reakcja była szybka :)
Matko, ja się właśnie tego zachłystowego boję. Moja często się krztusi.
 
reklama
vikingus zazdroszcze tej zabawy viki na macie! NIe moge sie doczekac az mala zacznie interesowac sie wszystkimi zabawkami :) na razie oglada tylko lusterko :D
Odnosnie zabawek macie jakies zabawki do wozka, albo fotelika, mozecie cos polecic??

A moja mala spi po spacerku, nawet boje sie za cos zabrac bo pewnie niedlugo sie obudzi jak tylko zaczne cos robic ;)

my mamy to TINY LOVE -PAŁĄK,ŁUK- SŁONECZNY SPACER -TANIO! (1523422648) - Aukcje internetowe Allegro


edit:
tak to jest jak się za szybko odpisuje:))))mamy taki jak Tab:)


matę mamy taka http://allegro.pl/mata-edukacyjna-muzyczna-3etapy-fisher-price-l1664-i1532196906.html

no i kolejna sprawa.Dostałam kojec,a mam jeszcze Jasia,chetnie odsprzedam,swietna sprawa.Jest jak nowy,w ladnym niebieskim kolorze.Jesli ktos by chciał wyslę zdjęcia na priv.

ale się wyspacerowalismy,piekna pogoda dziś.Deszcze pewnie dojdą jutro
 
Ostatnia edycja:
Do góry