reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L u t y 2 0 1 1 - nasz wątek codzienny

Co do wielkosci malucha to moj tez jest wiekszy, przynajmniej tak mi gin mowil zreszta czuje sie na dziewczynke a moja corcia tez byla duza jak na soj wiek urodzeniowy.
ja tam zadnych dolegliwosci nie mam no moze humory. jakos tak ostatnio z moim mezem sie kloce. i tak go caly dzien nie ma a jak juz jest na wieczor to zawsze znajde cos do posprzeczania jak bylam w szpitalu tto sie nie klocilam wrocilam do domku i wszystko mnie drazni.
 
reklama
czesc dziewczyny pomóżcie mi bo sama nie wiem co mi jest a mianowicie czuje taki dziwny ucisk w pochwie jakby żle założony tampon nic poza tym mnie nie boli ale to uczucie jest dziwne i nie wiem czy to normalne czy jednak nie.
Nie umiem powiedzieć, bo nigdy tego nie czułam. Ale jeśli bardzo boli, to lepiej iść do lekarza. Piszę o tym, że jeśli boli, bo napsałaś, że "poza tym" nic nie boli, więc zrozumiałam, ze ten ucisk boli, ale poza tym nic.
Ja mam oczywiscie regularne bóle po bokach, i w macicy trochę, bo te pierwsze to od więzadeł, a drugie, to rozszerzająca się macica. Ale jak sobie przypomnę to nic w porównaniu z otwieraniem sie szyjki przy porodzie.
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny ja już po wizycie jestem zadowolona bo wszystko ok:happy2: lekarz powiedział ze dzidzia zdrowa jestem w 8 tyg a fasolek jest duży jak na 9 tydz.:cool2: widziałam bijące serduszko i jestem przeszczęśliwa!
 
Rutkosia-to wspaniałe wieści, trochę Ci zazdroszczę, bo ja na USG widziałam tylko malutką fasolkę i jej "mieszkanko" (tak mówi mój gin..)

Dziewczyny od kilku dni mam takie mdłości, że już nie wiem, co jeść. Najgorzej jest z obiadami, bo już mi się pomysły kończą. Nawet pisać mi się nie chce :-(
 
Rutkosia Gratuluję! Cieszę się bardzo :)
Mam nadzieję, że wrócę równie szczęśliwa w piątek z usg :)

Witam nowe mamusie! Wciąż nas przybywa, ale będzie mocna ekipa!

Mi na kłujące skurcze w macicy ginka poleciła brać magnez i biorę i powiem wam, że działa. Rzadziej i słabiej odczuwam nieprzyjemne skurcze.

Vive świetnie Cię rozumiem, niestety :/
 
witam jestem nowa i druga z mamuś! Mam juz córeczkę dwu letnią i teraz jestem w ciąży po raz drugi termin na luty!pozdrawiam
Witamy :)
No więc i ja czekam na dzieciaczka w lutym... Jestem w 7 tygodniu ciąży i czuję się okroponie.... Czy macie drogie mamy jakieś rady??
A co konkretnie dolega? Mi w pierwszej było głównie słabo, to leżałam dużo po prostu... Słyszałam, ze na zgage dobra cola... ale wiadomo jak to z gazowanymi w ciąży jest.
dziewczyny czy znacie jakieś domowe sposoby na przeziębienie? chyba mnie coś zaczyna "łąpac" a tabletek na własną rękę nie chcę brac :no:
Ja się wyleczyłam tak: sok z cebuli z cukrem, herbata zawsze z pigwą (może być cytryna), dużo wit C, ale bez przesady, najlepiej w naturalnym pożywieniu (chyba w papryce najwięcej), napar, tudzież herbatka z malin, bo rozgrzewa, ale poczytaj dobrze skład. Same maliny i ŻADNYCH liści malin, to przed porodem dopiero ;); czosnek, jak dasz radę (może cię w ciąży zemdlić na niego, ale mi nie przeszkadzał), dużo płynów, wypocić się, zmieniać często pościel i piżamę, jeśli się pocisz, nasiadówka nad garnkiem albo miską wrzątku (wdychasz parę) i tutaj to już różnie, ja dolałam chyba tylko oliwy z oliwek i mięty, ale jakieś tam kombinacje inne są dozwolone; jak możesz to odpoczywaj dużo, więcej energii pójdzie na zwalczanie przeziębienia; zwłaszcza sen najlepszy, a w ciąży zwykle chce się spać, to z tym łatwiej :)
Jak o czymś zapomniałam, to dziewczyny dopiszą:) Mam nadzieję, że pomoże!
 
reklama
Rutkosia bardzo, bardzo się cieszę!!!!!! Super!!!!

Neta82
ja na samym poczatku ciązy tez nabawilam sie przeziębienia. I w ogromnych ilościach jadłam czosnek, pilam co chwilę sok z cebuli, gardło płukałam albo szałwią, albo wodą z solą. Do tego wit. C, i herbatka z imbirem i miodem. Przeszło... ;)

Dziewczynki a co z Dorotką?
 
Do góry