reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L u t y 2 0 1 1 - nasz wątek codzienny

natasza ja robie usg prenatalne i jestem umowiona na 23 lipca-wiec terminy podobne :-) a gdzie w k-ce bedziesz robic to badanie?ja dostalam skierowanie od gina na darmowe to badanie (bede robic katowice-ligota na piotrowickiej w przychodni-gin mi polecil)ze wzgl na te zdj rtg co mialam robione i mozliwosc wystapienia z tego powodu wad rozwojowych...wierze ze takowych nie ma i nie bedzie a 250zl zaoszczedze :tak:

Aniołki ja również umówiona jestem w Katowicach na Piotrowickiej, (dr Agata Włoch). W poprzedniej ciąży nie wykonywałam tych badań, ale ponieważ nasz Synuś zasnął w 40 tyg. ciąży z przyczyn dla nas nieznanych, lekarz sugerował, żeby takie badania wykonać. Wolę teraz wszystko sprawdzić i mieć spokojną głowę.
Pisałyście o testach papa, z tego co tłumaczył mi lekarz, to wykonuje się je dopiero jeśli nieinwazyjne badanie prenatalne wykaże jakieś nieprawidłowości.
 
reklama
Maran-atha, właśnie przez doświadczenia z pierwszej ciąży i po sugestiach mojego gina, chcę wykonać te badania.
Dziewczyny, mógłby być już grudzień jak dla mnie. Wy też się tak nie możecie doczekać?:-)
Albo nie, styczeń byłby lepszy.
 
a ja mam odwrotnie.. to pierwsza moja ciąża i chciałabym cieszyć się każdym dniem oczekiwań na maluszka:-) choć na razie nie mogę doczekać się piątku i usg;-) ale z drugiej strony nie mogę się doczekać wielkiego brzucha.. chyba dopiero wtedy poczuję się naprawdę w ciąży:-D
 
Natasza ja tak jak Ty juz sie nie moge doczekac, chce miec to za soba.

Osobiscie nie widze ciazy za kolorowo to tycie, bole, puchniecie, wymioty mdlosci, badania, lekarze porod itd itd itd juz chce miec to wszystko za soba.
 
Cześć dziewczyny.
Jestem na tym forum nowa, mam nadzieję że mnie przygarniecie.:tak:
We czwartek idę do Gina na potwierdzenie ciąży. Oby wszystko było w porządku. Muszę znaleźć czas żeby przeczytać co napisałyście. Ja mam rocznego synka, a teraz chciałabym córkę.
 
Cześć mamuśki,

witam Was po kilkudniowej przerwie. Cieszę się bardzo że tyle już nas jest Pozdrawiam cieplutko zarówno nowo zapisane jak i całą resztę . Tyle popisałyście że przeczytanie wszystkiego troszkę czasu mi zajęło hehe
Ja się jutro wybieram do lekarza po zwolnienie do pracy gdyż nie wyrabiam dojeżdżania do pracy w te upały ( najpierw dojeżdżam autobusem do Wrocka a potem juz dalej normalnie ). Wczoraj zrobiło mi się słabo w tramwaju i musiałam z niego wysiąść by nie zemdleć a sama praca też nie bardzo sprzyjająca bo chodząco-stojąca. Mam nadzieję że nie będzie robił mi problemów.
Jutro wszystko się okaże
 
Witajcie rzadko ostatnio zaglądam, ale naprawdę brak czasu, póki pracuję.

Keyko rtg robi się raz na 5 lat, bo ostatnio miałam badania kontrolne, ale pani mi przepisała zdjęcie. Lekarka jak kieruje na rtg to i tak pyta się o ciążę. A poza tym rtg też zależy od charakteru pracy. Jakby co lekarzowi musisz się przyznać, ale pracodawca nie musi wiedzieć na początku, bo lekarz tego nie wpisuje na zaświadczeniu. To, że powierz lekarzowi, że jesteś w ciąży nie powinno mieć wpływ na wydanie zaświadczenia.

Jeżynka a ty w Polsce pracujesz? przecież są zabronione nocki w ciąży.

Dowiem się jutro, bo dzisiaj to mnie cofneła babka i kazła jutro na 8 przyjść- byłam na głodzie od rana (badania zlecone przez gina) do 14. To nie jest wojewódzki ośrdek medycyny pracy, tylko jakaś prywatna przychodnia, z którą ma umoe mój przyszły pracodawca. Mam mieć podstawowe i do celów sanitarno-epidemiologicznych. Praca będzie umysłowa, ale po miesiącu będę mieć tzw. b2b ( w poprzedniej firmie też tak miałam), czyli żeby osoba z biura wiedziała jak wygląda podstawowa praca w tej firmie (sieć marketów). Ja będę pracować w centrali w księgowości.

A tak z pozostałych rzeczy, to rano mało co nie skasowałam samochodu- facet mi wyjechał z podporządkowanej. Ale żeby nie było, to później przetarłam ten bok wjeżdzając do garażu- zdarty lakier:dry:. Odwiedziłam 3 przedszkola dla mojej Miśki i jutro mam dać odpowiedź, bo chce żeby chodziła od przyszłego poniedziałku.
 

Aniołki ja również umówiona jestem w Katowicach na Piotrowickiej, (dr Agata Włoch). W poprzedniej ciąży nie wykonywałam tych badań, ale ponieważ nasz Synuś zasnął w 40 tyg. ciąży z przyczyn dla nas nieznanych, lekarz sugerował, żeby takie badania wykonać. Wolę teraz wszystko sprawdzić i mieć spokojną głowę.
Pisałyście o testach papa, z tego co tłumaczył mi lekarz, to wykonuje się je dopiero jeśli nieinwazyjne badanie prenatalne wykaże jakieś nieprawidłowości.
Jejku, bardzo mi przykro, to musiało być straszne :(
Maran-atha, właśnie przez doświadczenia z pierwszej ciąży i po sugestiach mojego gina, chcę wykonać te badania.
Dziewczyny, mógłby być już grudzień jak dla mnie. Wy też się tak nie możecie doczekać?:-)
Albo nie, styczeń byłby lepszy.
Ja chyba nie, wolę powoli, póki dobrze się czuję przynajmniej :)
a ja mam odwrotnie.. to pierwsza moja ciąża i chciałabym cieszyć się każdym dniem oczekiwań na maluszka:-) choć na razie nie mogę doczekać się piątku i usg;-) ale z drugiej strony nie mogę się doczekać wielkiego brzucha.. chyba dopiero wtedy poczuję się naprawdę w ciąży:-D
A moja druga, a mimo to chyba w tej bardziej jestem świadoma wszystkiego, włącznie z tym jak wygląda zakończenie, jak po kolei wygląda USG, dziecko itp i jakoś mi się inaczej tę ciążę nosi, jest mniej abstrakcyjna :) I też chcę się nią nacieszyć, choć z innego powodu. Ale chciałabym już być tak w 4tym miesiącu. Wtedy zaczyna się powoli coś tam w środku wyczuwać. Poprzednie ruchy wyczułam koniec 20tygodnia. Podobno za drugim razem mozna nawet w 16tym, bo już wiadomo czego się spodziewać :)
 
Beatkat witam

Pani cinkowa
ja co do brzucha nie narzekam juz mi wywalilo brzunia i jest juz widoczny ale to juz 3 ciaza rok i 1,5 roku po sobie.

Natasza1981 Ja tez mialam miec badania prenatalne ale ze wzgledu na to ze mialy byc w lodzi rezygnuje za daleka droga dla mnie w tym stanie.

Edytakornel
witam

Anulka77
ja w drugiej ciazy czulam ruchy juz od16 yg. to tez zalezy od dziecka u mnie madzia byla malo ruchliwa a synek bardzo kopal
 
reklama
Witam dziewczyny:-)
Ja też na brak brzucha nie narzekam,bo mam już i to taki dość duży,ale to moja 5 ciąża(ostatnia 6 lat temu).
Boję się,że kolosa urodzę,bo ja ważyłam 4800 i 52 dł,a mój Piotrek ważył ponad 5 kg i miał 70cm:szok:
 
Do góry