reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L u t y 2 0 1 1 - nasz wątek codzienny

Dużo jest tych wątków na Lutym 2011, aż nie wiem gdzie się właściwie głównie udzielać? ;)
Odnośnie witamin, w poprzedniej ciąży brałam Elevit, a teraz nie wiem czy brać coś poza Folikiem... słyszałam to i owo i nie mogę się zdecydować, czy to w końcu szkodzi czy pomaga... Jakie są wasze opinie?
 
reklama
anulka mnie gin kazal lykac folik tylko ale ja uwazam ze elevit lepszy ;-) i lykam go a ginowi mowie ze tylko folik..to chemia i to chemia-ale elevit ma witaminy itd itp...wiec wg mnie z wieksza korzyscia dla mnie i Kluska..co Klusek nie wezmie to moj organizm pochlonie :-p
 
Witam wszystkie nowe mamy:-)
Troszkę zaniedbałam bb,no ale weekend był(trochę za intensywnie spędzony,bo dziś cały dzień brzuch jak kamień,więc przeleżałam w łóżku).
Widzę,że niektóre mamy mają prawdziwy kłopot z donoszeniem swoich maleństw i życzę im i nam wszystkim,abyśmy szczęśliwie wytrwały do lutego;-)
 
natasza1981 plec mozna poznac o ile Twoja dzidzia bedzie tak laskawa i pokaze co nieco;) Moja kolezanka robila prenatalne w Katowicach (tylko nie wiem gdzie dokl) i wiem ze moja gin ma z nimi podpisana umowe i moze dawac skierowanie na bezplatne badania;) I jesli stwierdzi ze mi potrzebne to nie mam nic przeciwko:)
 
ciekawa jestem ile kosztują badania prenatalne jesli ktoś chciałby wykonać jen a własną prośbę?? Orientujecie się może? Ja na razie nie biorę pod uwagę tego badania, no chyba że coś nie tak będzie z usg genetycznym. a Wasi lekarze kierują was profilaktycznie na test pappa? bo on w końcu też wykrywa wady genetyczne...
 
pani_cinkowa z tego co sie orientuje te badanie prenatalne(usg) kosztuje od 150zl-300zl i chyba koszt uzalezniony jest od placowki...wiem ze w 300zl jest juz 3D i nagranie plytki...a jesli chodzi o skierowanie to nie tak do konca mozna je dostac bez problemowo(czytalam ze sa na to limity z NFZ-zreszta jak na kazde refundowane badania)...trzeba spelniac jakies "wymogi"-wiek matki,choroby genetyczne w rodzinie,chore poprzednie dziecko,i inne czynniki ktore mogly miec wplyw na genetyke i wady rozwojowe dzidzolka-slyszalam tez ze po 3 poronieniach\stratach sie nalezy takie badanie-gin mi o tym mowil,ale np w przychodni gdzie bede robic babka przez tel mowila ze oni tego nie uwzgledniaja-pojde to zobacze bo chyba nie moze tak byc ze NFZ finansuje pewnej grupie kobiet a przychodnie dla zysku maja swoje "prawa"
EDIT: wlasnie skumalam ze chodzilo ci o badania a nie usg..no coz mozg w ciazy dzieli swoja prace na 2 :-D i na wzrok chyba tez mi poszlo heheh
 
Ostatnia edycja:
Rzadko tu zaglądam, ale to dlatego, że tak duzo piszecie;-)
Dziewczyny, dostałam pracę, o którą się starałam od miesiąca. I tutaj mam pewną wątpliwość, bo jutro odbieram skierowanie do medycyny pracy i nei mam pojęcia czy będa mi chcieli zrobić rtg płuc, bo ostatnie miałam 5 lat temu. Chociaż co badania, to inaczej miałam robione, bo raz miałam morfologie+mocz, do tego okulista, ekg i wogóle wsio, a czasmi tylko okulista, morfologia+mocz.
A co do witamin, to ja na razie biorę tylko kwas foliowy i dodatkowo luteina z powodu krwawień.
Jutro też idę zrobić wyniki ze skierowania od gina, to porównam sobie dwa laboratoria;-)
 
keyko rtg nie jest chyba standardowym badaniem podczas badań wstępnych, więc pewnie nie dostaniesz skierowania. a nawet jeśli to przecież i tak nie możesz go zrobić. Myślisz, że możesz mieć z tego powodu jakies problemy z nowym pracodawcą? Wspominalaś mu w ogole o ciąży?
 
Rzadko tu zaglądam, ale to dlatego, że tak duzo piszecie;-)
Dziewczyny, dostałam pracę, o którą się starałam od miesiąca. I tutaj mam pewną wątpliwość, bo jutro odbieram skierowanie do medycyny pracy i nei mam pojęcia czy będa mi chcieli zrobić rtg płuc, bo ostatnie miałam 5 lat temu. Chociaż co badania, to inaczej miałam robione, bo raz miałam morfologie+mocz, do tego okulista, ekg i wogóle wsio, a czasmi tylko okulista, morfologia+mocz.
A co do witamin, to ja na razie biorę tylko kwas foliowy i dodatkowo luteina z powodu krwawień.
Jutro też idę zrobić wyniki ze skierowania od gina, to porównam sobie dwa laboratoria;-)
To chyba zależy od charakteru pracy.
W życiu na badaniach wstępnych (ani kontrolnych) nie robili mi morfologii, ani moczu, ekg. Tylko typowe badanie + okulista. No proszę, a jednak można. Wcale bym nie psioczyła na takie badania.
 
reklama
Nie wspominałam o ciąży, dlategoże rekrutacja zaczęła się zanim wiedziałam o ciąży. Od grudnia '09 szukałam pracy i traqfiłam na nieuczciwego pracodawcę, który nie wypłacał mi pensji, przez co moje kłopoty finansowe sie powiększyły. Więc jak się okazało, że przeszłam do kolejnych etapów rekrutacji i dodatkowo że jestem w ciąży, to wahałam sie co powinnam zrobić. Ale jakbym nie podjęła tej pracy, to przez kolejny rok żyli byśmy zjednej pensji, czyli szkoda gadać.
 
Do góry