reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kwietniówki na zakupach!!!

nie wiem jak to dokładnie działa co do rzeczy używanych/z promocji etc., bo jak pracowałam w dwóch sieciach sklepów sportowych to jak ktoś coś kupował "2 gatunku" na zniżkę za usterkę albo coś to za tą zniżkę miał dopisek na fakturze/pagaronie właśnie, że towar zaakceptowano i nie ulega reklamacji/zwrotom. Więc jakieś odstępstwa chyba są, ale nie wiem dokładnie

Tak jak napisała hermionka - W internecie bez wzgledu na to czy kupujesz rzeczy nowe czy używane od firmy czy osoby prywatnej przysługuje Ci prawo zwrotu w ciągu 10 dni. I nawet jeśli sprzedawca tego nigdzie nie napisał, to prawo go obowiązuje.
W sklepach "zwykłych" - przysługuje prawo do reklamacji niezależnie czy towar jest pierwszego, drugiego czy dziesiątego gatunku, podobnie rzeczy z przeceny - tez można je reklamować.
Natomiast zwrot w zwykłym sklepie to wolna wola sklepu.


mitaginko - łóżeczko turystyczne to inna forma zwykłego łóżeczka. Ja takowe mam zamiast tradycyjnego. Dla mnie takie ma więcej zalet - jest mobilne (to warunek nr 1,bo u nas ciasno), w przyszłości posłuży jako kojec, i można je dość szybko złożyć.
Tego łóżeczka będę używac, jak Mała wyrośnie z kołyski.

Co do monitora oddechu - my nie planowalismy takiego zakupu i nawet jeszcze nie rozważaliśmy. Mnie się wydaje to zbędnym wydatkiem. Chyba, że ktos ze znajomych zechce pożyczyć jeśli ma, to skorzystam. Przypadków jest wiele i nie można generalizować. KAżdy rodzić wie,co dla jego dziecka dobre i wybierze monitor lub nie.
 
reklama
normatywna, mi rowniez sie bardzo podobal taki lezaczek (ale taki z lwem, niebieski chcialam zamowic u tesciowki w prezencie ;-) ), ale strasznie mi sie spodobal ten...

LEŻACZEK BUJACZEK RAINFOREST NOWOSC! FISHER-PRICE (1411881291) - Aukcje internetowe Allegro

glownie ze wzgledu na swiatelka - dzieci je uwielbiaja :-) nie, no zakochalam sie, chociaz wlasnie planowalam taki jak Ty zamowilas. kurcze, jest praktyczniejszy, ale z drugiej strony - nie wiem, czy 1. dotrwa do czasu, az mojemu trzeciemu posluzy jako krzeselko (przy dwoch starszych braciach to nic pewnego ;-) ), 2. czy bedzie chcial w takim siedziec.
nie, no nie wiem.
 
Dziewczyny, a co jest lepsze dla dziecka "na dzień" (żeby sobie tam spało): leżaczek, np. taki: FISHER PRICE LEŻACZEK BUJACZEK 3w1 DO 18KG WaWa (1413912456) - Aukcje internetowe Allegro

Filip uwielbiał spac w dzień na leżaczku, bo mu fajnie pod dupką wibrowało. Jak zaczął się na nim za bardzo w iercić, a potem sam siadać, to już go nie używaliśmy. Teraz czeka na Tośkę
 

moj maly mial lezaczek i mysle ze to dobry zakup teraz tez zamierzam kupic i wlasnie ten ktory pokazalas bardzo mi sie podoba:) jak robilam cos w kuchni to siedzial w lezaczku i obserwowal wiszace zabawki i otoczenie ;) zdazalo mu sie w nim zasnac ale rzadko...w lozeczku turystycznym spal w dzien jak wyrosl z kosza...pewnie gdyby nie to ze m pracowal wtedy nocami i nie chcielismy zeby go budzil to spalby w normalnym lozeczku jak w nocy...
monitora oddechu nie mielismy teraz sie nad nim lub niania zastanawiam...szkoda ze takie ceny...
 
ja tez jestem zdecydowanie ZA, jesli mama sie stresuje. lepiej oszczedzic sobie stresu niz martwic sie niepotrzebnie.

przepraszam, jesli ktos sie czuje urazony moja krytyka tego moniora snuza czy cos, po prostu jakos wydaje mi sie dziwny strasznie. ale moze sie myle ;-)

nikt nie czuje się urażony, bo dobrze poznać różne opinie ;)

oczywiście że nie czujemy się urażone:) po to jest forum żeby wymienić swoje zdanie i ew.pomóc innym podjąć decyzję. ja się cieszę że tu są takie rozbieżności, od prania w zwykłym proszku od urodzenia do specjalnych płynów do pierwszego roku życia. monitory oddechu na każdym spacerze i 24/dobe do braku monitorów at all.
mnie to utwierdza w przekonaniu 'zasady złotego środka' czyli ani w jedną ani w drugą stronę nie przesadzać. również mam nadzieję że nikogo nie uraziłam:)

jestem identycznego zdania. Oczywiscie dla swietego swojego sumienia jak ktos chce to niech kupuje. Ja np mam bardzo czuly sen i wiem ze mnie by obudzil kazdy dziwny szum itp. Rozmawialyscie ostatnio o spaniu dziecka w pokoju-lozku rodzicow. Ja nie mam innego wyjscia ale jak bym miala mozliwosc to od pierwszej nocy mala by spala oddzielnie. Ze starsza corka spalam i to nawet rozlozylam jedna sciane lozeczka zeby polaczyc nasze lozka efekt to spanie do 7-mego roku zycia ze mna. Teraz bede odkladac od razu do lozeczka. Zreszta mam ambitny plan robic zupelnie inaczej niz ze starsza ale czy mi wyjdzie to nie wiem.

ja już wiem że córcia póki malusia malusia, do miesiąca, dwóch (nie zdąży się przyzwyczaić - doświadczenie dwojga dzieci oraz książka od hermionki uśnij wreszcie potwierdzają) śpi ze mną w łóżku.
potem łóżeczko swoje tylko!!
opcja mama z jednym dzieckiem, tata z drugim nie wchodzi u mnie w grę. ustalone to zostało przed urodzeniem Starszaka:)
ale straszny kłopot jak dziecko nie zasypia u siebie w łóżku i nie śpi tam do rana. właśnie pracuję nad dwójką, którą rozpuściliśmy pod tym względem. Młodego już ustawiliśmy (im dziecko mniejsze tym łatwiej). Starszak wczoraj pierwszy raz zasnął sam ale o 2 w nocy do nas przywędrował. ale małymi kroczkami dojdziemy do celu.


ja mam leżaczek z fisher price'a po Młodym. super się pierze - wygląda teraz jak nowy więc przetrwa. Młody do dzisiaj w nim siedzi, teraz schowałam żeby zapomniał i dał siostrzyczce bo różnie bywa. dla mnie to wygodniejsze bo małe i przenośne i można np w kuchni mieć jak się coś robi czy wziąć ze sobą bez problemu. łóżeczko turystyczne mi nie było potrzebne przy porpzedniej dwójce wiec teraz tez nie kupuję. mam kojec - większy od turystycznego, ale w ogóle go Młody nie używał:(
 
póżniej się pojawię ale...


Zgodnie z rządowym projektem nowelizacji ustawy o VAT, wzrost podatku na ubranka dla niemowląt i obuwie dla dzieci z 8 proc. do 23 proc. miałby nastąpić 1 lutego 2011 r. W czwartek sejmowa podkomisja, która pracowała nad tymi zmianami, przesunęła termin wejścia w życie podwyżki na 1 lipca 2011 r

:-)
 
reklama
nie wiem czy była już rozmowa na temat [FONT=&quot]biustonosza do karmienia znalazłam coś takiego na allegro i się zastawiam
ZESTAW !!! 2 szt.BIAŁY- CZARNY DO KARMIENIA 75D (1412819079) - Aukcje internetowe Allegro np bo muszę się zmierzyć
[/FONT]

No właśnie czy któraś z Was może coś powiedzieć na temat tych biustonoszy? Wiecie jaki rozmiar sobie dobrać, żeby był odpowiedni po porodzie? Mi teraz wychodzi 80 D i nie wiem czy wziąć taki czy większy? W sumie, to chciałabym już teraz zacząć w nim chodzić, bo w zwykłym staniku tak mi niewygodnie, że od początku ciąży chodzę bez. Dopiero niedawno sobie uświadomiłam, że przecież tak nie można, bo jeszcze jakieś obwisłe mi się zrobią czy cuś.
 
Do góry