reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniówki 2010!!!

Hej dziewczyny no i wróciłam:-). Widze że strasznie dużo dziewczyn przybyło jak mnie nie było:tak:. Witam Was wszystkie:-).
Ja ostatnio źle sięczuje. Już przed wyjazdem pisałam że dopadły mnie mdłości:-(, teraz jest jeszcze gorzej:-(. Jak tylko poczuje lekki głód zaraz mnie mdli i musze szybko coś przebryźć. Jak czuje zapach jakiegoś pieczonego mięsa albo bardziej podwędzonych wędlin odrazu jest mi niedobrze. Cieszę się że mój M ma jeszcze tydzień urlopu i nie muszę gotować ale potem to nie wiem jak dam rade:-(. Pozatym piersi strasznie mnie bolą, sutków nawet dotknąć się nie da:dry:. No i mogła bym spać cały dzień dzień z przerwami na papu, jestem strasznie zmęczona. I najstraszniejsze to to że spodni nie mogę dopiąć bo mam tak wzdęty brzuch:shocked2:. Mój M się śmiej że nawet jeśli byśmy chcieli utrzymać narazie ciążę w tajemnicy to i tak by się wszyscy pokapowali bo mam już taki brzuch:-D;-). No to się troszkę wyżaliłam:zawstydzona/y:. Stęskniłam się przez ten tydzień za naszym forum. Dobrze jest poczytać że nie tylko ja muszę się tak męczyć;-). Byle do 12 tyg. potem mam nadzieję że wszystko minie:-).
 
Ostatnia edycja:
reklama
katik nie sadze, ze nasienie moze zle wplynac na zarodek, przeciez dobe czy dwie po owulacji szyjka macicy sie jakby zamyka, tworzy sie tzw gesty czop sluzowy i do macicy nie ma dostepu zaden inny plemnik.

a tak poza tym bylam dzisiaj pierwszy raz u gin. od razu zalozyla mi karte, zrobila usg. jestem w 5 -6 tyg, na usg bylo widac tylko pecheryk ... jak na razie :) mam przyjsc za 3 tyg, w tym czasie pare badan do zrobienia. termin na 15 kwietnia :)
 
olalo - ja tam wole dmuchac na zimne. Pozatym przytocze taki artykul:

Czy uprawianie seksu przyspiesza poród?
Aktywność seksualna, szczególnie pieszczoty piersi, uwalnia oksytocynę – hormon wywołujący i podtrzymujący akcję porodową.
Męskie nasienie zawiera prostaglandyny, które przyspieszają „dojrzewanie” i rozwieranie szyjki macicy. Ale przy prawidłowo rozwijającej się ciąży, na takie ilości prostaglandyny, jakie są w spermie, szyjka staje się wrażliwa dopiero po 38 tygodniu ciąży.

3 – 4 tygodnie przed wyznaczonym terminem porodu orgazm może wywołać skurcze przepowiadające, zwane skurczami Braxtona-Hocksa, które mogą trwać nawet do 30 min. Nie są one jednak w stanie wywołać akcji porodowej. Cześć ginekologów uważa, ze stosunek płciowy może pomóc w rozpoczęciu porodu przy ciąży przenoszonej.
 
My z seksikiem też ostrożnie, przynajmniej do pierwszej wizyty u lekarza. Zresztą wieczorami ostatnio jestem taka śpiąca, że żadne amory mi się są w głowie, w końcu głupio trochę by było usnąć w trakcie;-)
 
olalo - ja tam wole dmuchac na zimne. Pozatym przytocze taki artykul:

Czy uprawianie seksu przyspiesza poród?
Aktywność seksualna, szczególnie pieszczoty piersi, uwalnia oksytocynę – hormon wywołujący i podtrzymujący akcję porodową.
Męskie nasienie zawiera prostaglandyny, które przyspieszają „dojrzewanie” i rozwieranie szyjki macicy. Ale przy prawidłowo rozwijającej się ciąży, na takie ilości prostaglandyny, jakie są w spermie, szyjka staje się wrażliwa dopiero po 38 tygodniu ciąży.

3 – 4 tygodnie przed wyznaczonym terminem porodu orgazm może wywołać skurcze przepowiadające, zwane skurczami Braxtona-Hocksa, które mogą trwać nawet do 30 min. Nie są one jednak w stanie wywołać akcji porodowej. Cześć ginekologów uważa, ze stosunek płciowy może pomóc w rozpoczęciu porodu przy ciąży przenoszonej.


Nie wiem czemu przyczotyłas własnie ten artykuł, skoro wynika z niego,ze seks w ciązy jest ok, a akcje porodową może tylko wywołac stosunek po 38 tygodniu ciąży:tak:
Jesli ciaza przebiega prawidłowo mozna normalnie sie kochac, trzeba tylko unikac uciskania brzucha i oczywiscie pamietac, zeby stosunek był troche "płytszy" niz zazwyczaj. Nie wolno sie kochac 6 tygodni przed i po porodzie, niektore kobiety kochaja sie "lekko" jesli sa juz po terminie - moze to wywolac akcje porodowa, niestety nie zawsze to dziala;-)
takze, nie bojcie sie kochac, poki lekarz nie powie, ze sa jakies przeciwskazania i nie wolno sie kochac to bez problemu mozna to robic:-):tak:
Zreszta kobitki korzystajcie poki jeszcze mozecie, bo potem jak bedzie dzidzius to juz nie bedziecie miały nawet na to czasu i siły:-D:rofl2:
 
Mi lekarz powiedział, żeby się znacznie ograniczyć w seksie gdyż silny mój orgazm może doprowadzić do poronienia. Raz już poroniłam (pewnie nie z tego powodu), dlatego po lekkich krwawieniach teraz biorę no-spe i luteinę, więc może jestem tym przypadkiem, który nie może.
Ja dmucham na zimne i na razie jestem wstrzemięźliwa. Mężowi bardzo zależy na dziecku, więc też jeszcze wytrzymuję.
 
Nie wiem czemu przyczotyłas własnie ten artykuł, skoro wynika z niego,ze seks w ciązy jest ok, a akcje porodową może tylko wywołac stosunek po 38 tygodniu ciąży:tak:
przytoczylam ten artykul, bo olalo napisala:
katik nie sadze, ze nasienie moze zle wplynac na zarodek, przeciez dobe czy dwie po owulacji szyjka macicy sie jakby zamyka, tworzy sie tzw gesty czop sluzowy i do macicy nie ma dostepu zaden inny plemnik.
a z tym to juz wogole sie nie zgodze, bo nasienie ma wplyw na ciaze... tak samo jak kobiece orgazmy.

Ilona1985 ja tez mam wzmozony apetyt. Jem czesciej a mniej. Po 2 godzinach od zjedzenia dopada mnie taki glod, jakbym zaraz miala pasc smiercia glodowa. Ale gdy sprawdzalam na wadze - schudlam kilogram. cale szczescie, bo bylby to kiepski start :-D
 
reklama
Hej kwietnioweczki.;-)
ILONKO-pytalaś o krwawienie-no niestety
zrobiła się z tego mega@:baffled:
widocznie testy bywają mylne:sorry2:
ale wam życze zdrowych dzidziusiów:tak:
i szczerze to tego kwietnia troszke zazdroszcze bo to wiosna
tak pięknie wspaniały czas na dzidzie:tak:
 
Do góry