reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kwietniówki 2010!!!

Cześć cioteczki!
Tydzien nieobecnosci to dla mnie kawal czasu! Tylko pobieznie wiem co u Was słychac, wiec poki co do zadnej wypowiedzi sie nie odniose :-) Czeka mnie jutro studiowanie i wertowanie stron.
Brak internetu jednak ma swoje zalety :-D Przeczytałam 2 książki i o dziwo, poswiecilam im dziennie wiecej czasu niz tradycyjnie na sieć. Wiec nocny marek we mnie siedzi, ale tylko z ksiazka w reku ;-)
Adaś zdrowiutki, choc zeszlo-tygodniowym wypadzie stracil glos na 2 dni. Bylo mi go zal, ale nie moglam powstrzymac sie od smiechu, gdy probowal sie zalic, a z ust tylko swisty sie wydobywaly. Ponadto wybily mu kolejne 2 zeby - dolne trojki. To tak po krotce co u nas.
Mocno Was pozdrwaiamy!
 
reklama
Nadrabiam, nadrabiam i końca nie widać. Nadrobiłam do 8 maja, jeszcze trochę przede mną.
Isabela jak poszła matura? Kiedy wyniki?
Kici super, że wyniki przyszły dobre. Wiedziałam, że tak będzie :-)
Mamapaulinki super, że Paulinka zaczyna coś jeść. Wkrótce odkryje nowe smaki i będzie jadła jak inne maluchy
Gosiek26 Gratuluje nowego członka rodziny :-)

Co do ząbkowania, to wczoraj P. odkrył przebite 2 górne czwórki. I co najlepsze, trójek jeszcze nie ma, a czwórki już wyszły. Na dole czwórki też mocno opuchnięte i ta sama sytuacja co u góry, trójek brak. Śmiesznie to moje dziecko będzie wyglądać. Teraz ciężko zajrzeć do paszczy, więc nawet nie wiedziałam, że jakieś zęby szły. A więc stan uzębienia już imponujący, 10 zębów + 2 w drodze.

Przez te ciągłe imprezy byłam wykończona, ale już doszłam wczoraj do siebie i odespałam z małą po południu. Alicja cały czas spędzała z kuzynką Kasią i teraz na wszystkie dziewczynki woła Kasia i to wyraźnie. Na początku była to KA KA, a teraz jest już KASIA. Mała gaduła jest już tak rozgadana, przez cały dzień pyta mnie "Co to, tam". Pyta dopóki nie odpowiem i nie zaspokoi swojej ciekawości. Mówi auto, wącha kwiatki, pokazuje jak robi motorek BRrrrrr. Codziennie powtarza jakieś nowe słowa. Alicja będzie szybciej mówić, niż chodzić. Podobno jak miałam 1,5 roku to już pełnymi zdaniami mówiłam, więc po kimś to ma.

Mam ten sam problem co większość. Przenosiny młodej do pokoju nie udały się. Śpię w jej pokoju od roczku na kanapie, do ok. 4 nad ranem jest ok, ale potem budzi się i chce do mnie. Jak próbuję ją odłożyć, to jest taki ryk, że boję się o sen sąsiadów. I tak zostaje do rana. A co najlepsze mąż już nas nie chce w sypialni, ma tam teraz jak król, całe łóżko dla siebie, wysypia się. Tylko, że on ma różne zmiany i często musi wstać o 5, więc może lepiej że w końcu się wysypia.
 
Ostatnia edycja:
maonka, ja tez podobno jako roczne dziecie mowilam zdaniami. Mloda jednak nie odziedziczyla tego po mnie. mowi kilka slow, nasladuje pieska i krowe i mowi zzzzzzzziiiiiiiiiiiiiuuuuuuuuuuuu jak czyms jezdzi. Co do spania, to mamy prawie tak samo. Mam nadzieje, ze Kostak z tego wyrosnie juz niebawem, bo jak nie, to nie wiem :)
 
Witam się :-)
Faktycznie pogoda ładna, to wątek leży :-)

Maonka- bardzo często najpierw idą 4 potem 3 :-D i śmiesznie to wygląda, fakt. Kuba miał już 12 zębów jako roczniak, Bartek ma 5 :szok: i one bardzo powoli rosną, ale dajemy radę. I tak jak Kostka Zielonej też pcha co sie do do buzi, stąd może te ciągłe biegunki.

Co do gadulstwa- Kuba jako roczniak mówił zdania i bardzo wiele zrozumiałych dla wszystkich wyrazów, gadał non stop, B. zaś jest typem milczka, mówi tata, dziadza, baba (na Kubę), to da, daj, tir (z takim niewyraźnym r), mama i całą masę 'gulgotów' :-D

My przenieśliśmy Bartka w grudniu, ale jak mial 6 miesięcy wynieśliśmy się z sypialni do salonu (wtedy dzieci spały osobno), bardzo sobie to chwalę, śpia całą noc i jest spokój :-D Jakiś czas temu kiepsko sypiał w dzień, ale sprawe załatwił... pluszowy miś, po prostu w dzień więcej rzeczy go wybudząło i potrzebował przytulanki :tak: no to dostał :-D

My już poukładaliśmy poranne jeżdżenie do babci, rano obie sztuki sa gotowe o 7:25 i stoją pod autem mamusi (tzn. B. stoi u mnie na rękach :-) ) Kuba śmiga z papa do przedszkola, a B. do babci z mamą i w końcu przestałam się spóźniać do pracy, bo jak moja mama przychodziła, to jakos nie mogłam się zebrać :-p A teraz wojskowy dryl i organizacja :-D Po południa są gorsze, bo śmigam w korkach i musze obie sztuki zgarniać, najpierw B. potem K. a przedszkole tylko do 16:45 :-(
 
Witam sie i ja
na deszcz się u nas zbiera i na pierwszą majową burze:)
Wczoraj moje dziecie poszło spać o 22 ale spał całą noc do 6,30 :)
Muszę Wam się pożalić bo moje dziecko chyba się uwstecznia- z dnia nadzień najzwyczajniej w świecie przestał gryźć- wypluwa wszystko co ma grudki ...nawet bananem pluje a tak pieknie już jadł. Wydaje mi się ze albo to wina słoiczków- bo tam bardziej pociapciane wszystko niż normalnie, albo bolacych dziaseł. Nie dośc że ten mały gówniarze nie chce nic jesc to jeszcze teraz to co uda mu sie wcisnac wypluwa....o dziwo tylko paluszki wcina jak dziki reks i z tym jakoś nie ma problemu ...za tydzien udam sie z nim do pediatry zeby spreawdzic czy on wogole cos przybrał. Wyglada jak mała pyza a lekki jest jak piórko :)Wyć mi sie chce z tej niemocy ....
 
  • [SIZE=-1]"Czemu ty się, zła godzino,[/SIZE]
    [SIZE=-1]z niepotrzebnym mieszasz lękiem?[/SIZE]
    [SIZE=-1]Jesteś - a więc musisz minąć.[/SIZE]
    [SIZE=-1]Miniesz - a więc to jest piękne."
    [/SIZE]
    [SIZE=-1]Wisia Szymborska[/SIZE][SIZE=-1]
    [/SIZE]
    [SIZE=-1]
    To taka moja mała refleksja na dzis z powodu tego, że troche mam ostatnio pod górkę,
    jak ktoś ma podobną sytuację to przesyłam te słowa ku pokrzepieniu :)[/SIZE]
    [SIZE=-1]

    [/SIZE]
 
Kamisia mój Tymek tez jest wybitnie nieobiadowy

najlepiej by żyl biszkoptami petitkami i mlekiem oraz jego przetworami:
jogurciki, serki, kaszka, actimelki itp
ewentualnie parówka z cielecina
 
reklama
hej dziewczynki taka piękna pogoda i odrazu wszystkie wybyły na spacerki ;) a ja muszę siedzieć w pracy ehhh żyby mi się chciało tak jak mi się nie chce ! pozdrawiam i życzę wszystkim miłego dnia
 
Do góry