reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kwietniowe mamy 2020

Kochana, z jednej strony może to i dobrze żeby wykluczyć teraz ale z drugiej strony narażać się na promieniowanie.

Chociaż ja osobiście nie ufam fizjoterapeutom... Wolałabym skonsultować takie rzeczy ze specjalista.

W ogole jakos delikatniej powinien zasugerowac wizyte u specjalisty jezeli cos go zaniepokoilo, a nie wyjezdzac z grubej rury kiedy jedynym narzedziem diagnostycznym jest jego ocena.
 
reklama
W sumie to bardzo fajne, że dzieci mówią w kilku kezychac, to dobry start na początek, potem latwiej im przyswajac inne języki.

Poszłam dziś do fizjoterapeuty, bo jednak tygodniowy bol potylicy nie przemawia do mnie niczym dobrym. Oczywiście nie miałam żadnej terapii manualnej że wzgledu ciazy a pracowaliśmy tylko na tkankach.
Gdy tylko się rozebralam stwierdził opuchlizne obojczyka. Bacznie pooglądal i wyglądał na przejetego. Zapytal kiedy miałam robione RTG klatki... W sumie to nie pamiętam kiedy wiec Kazał dopytać ginekologa czy mogę zrobić bo nie chce mnie straszyć ale wytłumaczył mi, że wiele nowotworów objawia się właśnie w taki sposób i to głównie na początku ciąży kiedy to gospodarka hormonalną uaktywnia się. Zna mnóstwo takich przypadków.
Także muszę to zdjęcie zrobić żeby zobaczyć czy tam jest okej.
Kurczę, mam ogromną nadzieję, że jego podejrzenia się nie sprawdzą. Teraz biedna się pewnie mocno stresujesz, a w Twoim stanie to niewskazane. Mógł zaproponować wykonanie badań, ale nie mówić takich rzeczy, jeśli nie ma pewności. Powinnaś teraz szczególnie unikać stresu...
 
Ja slyszalam wrecz odwrotnie tj. 9t6d jest to skinczonych 9 tygodni 6 dni i mowi sie na to 10 tydzien. Tak mowi moja pani doktor, maz lekarz i tak mi tlumaczyla pani w przychodni w Polsce, w ktorej umawialam sie na prenatalne.

Generalnie wolałabym żeby tak właśnie było, ale na Ujastku w Krakowie uczono mnie inaczej.
Przykład: dziecko rodzi się w 36t6d. Jest uznane za wcześniaka urodzonego w 36tc a nie w 37.
Książkowo obliczony termin porodu to nie 40t7d tylko 40t0d.
 
Jakiś średnio poważny ten lekarz... Takie diagnozy stawiać bez przeprowadzenia badań.... I jeszcze pacjentke w ciąży stresować :angry:
To nie lekarz tylko fizjoterapeuta. Co do jego fachowości to mało takich w Polsce. Jest to mój znajomy, którego zona miała chloniaka i takie same objawy dlatego się podzielił ta wiadomością bo jest przewrazliwiony i prosił abym to sprawdziła. Bol potylicy który nie mija a paralizuje ruchomości jest poważnym bólem. Mój trwa ponad tydzień. Nie zestresowałam się tym bo nie zakładam, że akurat mnie to spotka ale dobrze być swiadomym.
 
@sisi_1989 jeszcze mam pytanie z ciekawości o męża- skoro jest z Jordanii to pewnie wyznaje Islam, zmieniałaś dla niego wiarę czy jakiś inny ślub braliście? Znam kilku muzułmanów i większość ma minimum 2 żony, zazwyczaj biorą kolejną żonę jak pierwsza nie da im syna. Nie przeszkadzają Wam te ogromne różnice kulturowe w związku?
 

Za ciaze donoszona jest uznawana ciaza, ktora trwala Od 38 do 42 tygodni, a ksiazkowe 40 tyg to nic innego jak 39+7.
Nawet w aplikacji pokazuje mi 10+2 11 weeks, ale warto sluchac swojego lekarza i bazowac na tym co nam mowi
IMG_0760.JPG
 
@sisi_1989 jeszcze mam pytanie z ciekawości o męża- skoro jest z Jordanii to pewnie wyznaje Islam, zmieniałaś dla niego wiarę czy jakiś inny ślub braliście? Znam kilku muzułmanów i większość ma minimum 2 żony, zazwyczaj biorą kolejną żonę jak pierwsza nie da im syna. Nie przeszkadzają Wam te ogromne różnice kulturowe w związku?

Kobieta wychodzac za muzulmanina nie musi zmieniac religii. Ja akurat nie praktykuje zadnej religii. Wierze w Boga i w to ze zawsze warto byc dobrym czlowiekiem. Co do 2 czy wiecej zon, to w rodzinie mojego meza nie ma nikogo kto mial by wiecej niz 1 i osobiscie nie znam zadnego muzulmanina, ktory mialby wiecej niz jedna, a mieszkalam i pracowalam w Iranie i Afganistanie[emoji6] Wielozenstwo raczej jest uprawiane w krajach zatoki ( Emiraty, AS, Oman, Kuwejt, Katar) i tam to sie w tej chwili zmienia. Co do meskiego potomka to zupelnie nieprawda. Moj maz np. woli corke. Rodzice zawsze bardziej pomagaja i wspieraja dziewczynki. U mojego meza to jego siostry sa ulubienicami taty.
Nie odczuwam roznic kulturowych oboje szanujemy sie wzajemnie.Maz stanowi dla mnie ogromne wsparcie. Zawsze to on mnie wypycha z domu zebym zainwestowala w swoj rozwoj osobisty, nauczyla sie czegos nowego, skonczyla doktorat itp.
 
Aplikacji jest dużo i nie jest ona żadnym wyznacznikiem :)
Przecież 39 i 7 to nic innego jak 40 i 0 :)
Zgadzam się, że warto słuchać swojego lekarza, więc ja słucham tego co mówią autorytety jak dr. Lauterbach :)

Wiek ciąży można odnieść do lat życia.
3 dni remu skończyłam 33lata, nie mówię więc że mam 34. 34 rok dopiero się zaczyna. Mam lat 33 i 3 dni :)
Czyli co ten kto ma już np. 33 i 128dni to ma 34lata?
Do mnie ta kalkulacja nie przemawia. Aktualnie jestem w 9tc :)
 
reklama
Do góry