reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kwietniowe mamy 2020

Nie brzmi to zbyt dobrze :(
No nie. Kazał się nie przejmować tym bo on jest szczególnie na to przewrazliwiony więc może przesadza ale kazał koniecznie to zrobić by wyeliminować. Po prostu w taki sposób wiele kobiet w ciąży do niego trafiło i jak się potem okazało z chloniakiem który może być dluuugo nieaktywny. Dopiero w tej burzy hormonalnej się budzi. Zaczął mi opisywać że często jest przy tym kaszel... A ja przecież go mam od paru dni też, duszacy, wcale nie z przeziębienia. Ale nie spodziewałam się takiej informacji.
 
reklama
Masz już prawie 11 tydzień i termin na kwiecień? Nie wypada Ci w marcu jeszcze?
Ja według OM mam dziś 8+3 i termin na 12.04, a Ty prawie 11 tydzień i termin na 4.04? Strasznie dziwne to. :D

Ogólnie przydałoby się w końcu zrobić listę kwietniówek z terminami porodów :)

Ja tez mam 11 tydzien i 3.04. Dzisiaj mam 10 + 2
 
No nie. Kazał się nie przejmować tym bo on jest szczególnie na to przewrazliwiony więc może przesadza ale kazał koniecznie to zrobić by wyeliminować. Po prostu w taki sposób wiele kobiet w ciąży do niego trafiło i jak się potem okazało z chloniakiem który może być dluuugo nieaktywny. Dopiero w tej burzy hormonalnej się budzi. Zaczął mi opisywać że często jest przy tym kaszel... A ja przecież go mam od paru dni też, duszacy, wcale nie z przeziębienia. Ale nie spodziewałam się takiej informacji.
Jakiś średnio poważny ten lekarz... Takie diagnozy stawiać bez przeprowadzenia badań.... I jeszcze pacjentke w ciąży stresować :angry:
 
Ja tez mam 11 tydzien i 3.04. Dzisiaj mam 10 + 2
Nie myślałam, że już tak daleko jesteśmy, to za moment się zaczną badania prenatalne. :) Założyłam właśnie wątek, żeby tam wpisywać wyniki z nich, dzięki temu będziemy miały wszystkie terminy porodów w jednym miejscu i stworzymy tabelę do wątku zamkniętego. :)
 
Dziewczyny, ale numer dzisiaj odstawiłam. Ubzdurałam sobie, że coś jest nie tak, bo mnie piersi mniej zaczęły boleć...

Na cito do lekarza, i to nie swojego, bo moja nie odbierała. Mój facet ma do mnie anielską cierpliwość...

Wszystko dobrze, bobas ma 3,5 cm i serduszko bije bardzo dobrze

Ja też mam termin na 2.04. Chociaż pewnie po prenatalnych się trochę przesunie, bo mam długie cykle

Mam jeszcze idiotyczne pytanie. Któraś używa masełka Palmersa? Macie na nie jakiś patent? Jest takie zbite, że bardzo trudno się wyjmuje. Na opakowaniu napisane tylko, żeby ogrzać dłoniach ale najpierw trzeba jakoś wyjąć. Jakąś szpatułką może? Bo ja paznokciem wydłubuję...
 
Mnie też 4- kwiecień

Sent from my SM-J320FN using Forum BabyBoom mobile app

Zasmucę Cię :)
Również mam termin w teorii na 04.04- jest to teraz 9t6d - więc nie mówisz że jesteś w 10tc tylko nadal w 9tc. Lekarze posługują się skończonymi tygodniami ciąży. Pytałam właśnie o to ostatnio w poradni ginekologicznej jak byłam na badaniach :)
W poprzedniej ciąży też miałam tak posługiwać się tygodniami ciąży :)
 
W sumie to bardzo fajne, że dzieci mówią w kilku kezychac, to dobry start na początek, potem latwiej im przyswajac inne języki.

Poszłam dziś do fizjoterapeuty, bo jednak tygodniowy bol potylicy nie przemawia do mnie niczym dobrym. Oczywiście nie miałam żadnej terapii manualnej że wzgledu ciazy a pracowaliśmy tylko na tkankach.
Gdy tylko się rozebralam stwierdził opuchlizne obojczyka. Bacznie pooglądal i wyglądał na przejetego. Zapytal kiedy miałam robione RTG klatki... W sumie to nie pamiętam kiedy wiec Kazał dopytać ginekologa czy mogę zrobić bo nie chce mnie straszyć ale wytłumaczył mi, że wiele nowotworów objawia się właśnie w taki sposób i to głównie na początku ciąży kiedy to gospodarka hormonalną uaktywnia się. Zna mnóstwo takich przypadków.
Także muszę to zdjęcie zrobić żeby zobaczyć czy tam jest okej.
Jej i powiedział to tak prosto z mostu? No nieźle... Przecież kobiety w ciąży nie mogą się denerwować, a on Ci takiego stracha napędził [emoji849]
 
Zasmucę Cię :)
Również mam termin w teorii na 04.04- jest to teraz 9t6d - więc nie mówisz że jesteś w 10tc tylko nadal w 9tc. Lekarze posługują się skończonymi tygodniami ciąży. Pytałam właśnie o to ostatnio w poradni ginekologicznej jak byłam na badaniach :)
W poprzedniej ciąży też miałam tak posługiwać się tygodniami ciąży :)

Ja slyszalam wrecz odwrotnie tj. 9t6d jest to skinczonych 9 tygodni 6 dni i mowi sie na to 10 tydzien. Tak mowi moja pani doktor, maz lekarz i tak mi tlumaczyla pani w przychodni w Polsce, w ktorej umawialam sie na prenatalne.
 
reklama
No nie. Kazał się nie przejmować tym bo on jest szczególnie na to przewrazliwiony więc może przesadza ale kazał koniecznie to zrobić by wyeliminować. Po prostu w taki sposób wiele kobiet w ciąży do niego trafiło i jak się potem okazało z chloniakiem który może być dluuugo nieaktywny. Dopiero w tej burzy hormonalnej się budzi. Zaczął mi opisywać że często jest przy tym kaszel... A ja przecież go mam od paru dni też, duszacy, wcale nie z przeziębienia. Ale nie spodziewałam się takiej informacji.
Kochana, z jednej strony może to i dobrze żeby wykluczyć teraz ale z drugiej strony narażać się na promieniowanie.

Chociaż ja osobiście nie ufam fizjoterapeutom... Wolałabym skonsultować takie rzeczy ze specjalista.
 
Do góry