reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

kwietniowe mamy 2020

Widzę rodziny kilkujęzyczne to się odezwę :) mój mąż jest Rumunem, odkąd urodziła się córka mówił do niej po rumuńsku non stop, a między sobą rozmawiamy po angielsku. Córka do 3 r.ż. rozumiała rumuński, ale odpowiadała mu po polsku, ale w wieku 3 lat pojechala z nami na urlop do Rumunii, poznala ośmioletnią kuzynkę i wróciła już mowiac po rumuńsku. Dziś ma 7 i pół roku, mówi biegle po polsku i po rumuńsku, a i czasem wtrąca się po angielsku jak rozmawiamy z mężem.

To mamy duze grono miedzynarodowych rodzin [emoji4]
 
reklama
Jezeli nie cwiczylas wczesniej, to w pierwszym trymestrze naprawde bardzo delikatnie. Zobacz sobie na youtube kanal Betina Rae, sa tam specjalnie dedykowane cwiczenia dla pierwszego trymestru. Takie typowo odstresowujace. Z polskiego youtuba polecam Ci Gosie Mostowska sama byla w ciazy ok. rok temu wiec powinna cos miec na kanale dla przyszlych mam. Ja dosc sceptycznie podchodze do cwiczenia samemu, bo nie raz widzialam kontuzje.
Dziekuje za podpowiedzi - też wolałabym z instruktorem ćwiczyć, ale na razie sprobuje sama i zobaczę jak mi będzie szło - znam trochę swoje cialo - za mną wiele lat tańca w tym klasyki i akrobatyki - więc rozsądnie podejdę do tematu ;)
 
Kurczę, ale mi TSH podskoczyło. 3 tygodnie temu miałam 0,9!Zobacz załącznik 1018154
Faktycznie sporo, ale zbijesz szybciorem. :)
Serio to już się martwilam. Ale cieszę się ogromnie że są dobre wieści no k jakie piękne zdjęcie kuleczki, moje to takie rozmazane, że ciężko popatrzeć się groszka.
Mąż już bardziej uwierzył? :) Tak się bałam wczoraj, że nic nie potrafiłam Ci napisać. Bałam się też dziś wejść na forum bo mam zamiar zaglądać rzadziej przez obawy i sen jaki miałam, żeby nie przeżywać. Bardzo się cieszę, że wszystko jest dobrze[emoji120]. Trzymam kciuki za powodzenie [emoji4]
Przepraszam aż mi głupio się zrobiło...!!
Maz uwierzył, jest przeszczesliwy, jakby skrzydeł dostał. Śmieje się, cieszy, mówi że to na bank córa będzie [emoji3590][emoji16] od razu i mi jest lepiej kiedy i on jest zadowolony... :)
Kochane pomóżcie, który to waszym zdaniem tydzień
5-6 tc :)
Zakochałam się w tym zestawie, ale największy rozmiar to 74, a Klusek już teraz taki nosi, ma dużo ubrań w tym rozmiarze, więc niby nie potrzebuje następnego, ale ten żółty kolor do mnie mówi i nie wiem czy kupić czy nie. :D Mogłabym kupić dla nowego bobasa, ale czekać rok żeby założyć takie śliczności to mi szkoda. :D

Zobacz załącznik 1018248
Boże, jakie to slodziutkie..... [emoji7]



Ale czad z rodzinami roznojezycznymi, wowwww! Jestem pod wrażeniem i podziwiam :)
 
W sumie to bardzo fajne, że dzieci mówią w kilku kezychac, to dobry start na początek, potem latwiej im przyswajac inne języki.

Poszłam dziś do fizjoterapeuty, bo jednak tygodniowy bol potylicy nie przemawia do mnie niczym dobrym. Oczywiście nie miałam żadnej terapii manualnej że wzgledu ciazy a pracowaliśmy tylko na tkankach.
Gdy tylko się rozebralam stwierdził opuchlizne obojczyka. Bacznie pooglądal i wyglądał na przejetego. Zapytal kiedy miałam robione RTG klatki... W sumie to nie pamiętam kiedy wiec Kazał dopytać ginekologa czy mogę zrobić bo nie chce mnie straszyć ale wytłumaczył mi, że wiele nowotworów objawia się właśnie w taki sposób i to głównie na początku ciąży kiedy to gospodarka hormonalną uaktywnia się. Zna mnóstwo takich przypadków.
Także muszę to zdjęcie zrobić żeby zobaczyć czy tam jest okej.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Ja zeby nie myslec gotuje albo gram w planszowki z dziecmi i spaceruje
Ja myślę, że stres dostajemy w pakiecie z ciążą. Taki "urok" bycia mamą ;) W ciąży stresujemy się czy w brzuszku wszystko w porządku, a potem będziemy się martwić o bobasa. Ja staram się robić wszystko, żeby walczyć ze stresem bo wiem, że nie jest to dobre dla maluszka. Plamienia potraktowałam jako kolejny objaw ciąży i już nie wpadam w panikę przy każdej plamce. Mam też lekarza, który po każdej wizycie nastraja mnie tak optymistycznie, że starcza do następnej ;) A w domu staram się robić wszystko, aby tylko nie myśleć o ciążowych dolegliwościach ( wiem nie jest to łatwe gdy wisisz nad toaletą, mnie na szczęście to omija) Ponieważ mam dużo odpoczywać to oglądam dużo komedii, serialów, komediowych, kabaretów,słucham wesołą muzykę, która wprawia mnie w dobry nastrój, czytam książki ( wybieram tylko takie, przy których można się pośmiać), uczę się języków obcych, chcę też wrócić do szydełkowania i haftowania, bo te moje pasje zawsze mnie uspokajały. Czasem nie jest łatwo, bo są dni gdy jestem nie do życia, ale grunt to się nie poddawać :) A Wy jakie macie inne sposoby walki z ciążowym stresem?

Sent from my SM-J320FN using Forum BabyBoom mobile app
 
W sumie to bardzo fajne, że dzieci mówią w kilku kezychac, to dobry start na początek, potem latwiej im przyswajac inne języki.

Poszłam dziś do fizjoterapeuty, bo jednak tygodniowy bol potylicy nie przemawia do mnie niczym dobrym. Oczywiście nie miałam żadnej terapii manualnej że wzgledu ciazy a pracowaliśmy tylko na tkankach.
Gdy tylko się rozebralam stwierdził opuchlizne obojczyka. Bacznie pooglądal i wyglądał na przejetego. Zapytal kiedy miałam robione RTG klatki... W sumie to nie pamiętam kiedy wiec Kazał dopytać ginekologa czy mogę zrobić bo nie chce mnie straszyć ale wytłumaczył mi, że wiele nowotworów objawia się właśnie w taki sposób i to głównie na początku ciąży kiedy to gospodarka hormonalną uaktywnia się. Zna mnóstwo takich przypadków.
Także muszę to zdjęcie zrobić żeby zobaczyć czy tam jest okej.
Nie brzmi to zbyt dobrze :(
 
U mnie zaraz 11 tc i jeszcze czasem mnie mdli,piersi dalej bola ,jestem spiaca i mam humorki
Masz już prawie 11 tydzień i termin na kwiecień? Nie wypada Ci w marcu jeszcze?
Ja według OM mam dziś 8+3 i termin na 12.04, a Ty prawie 11 tydzień i termin na 4.04? Strasznie dziwne to. :D

Ogólnie przydałoby się w końcu zrobić listę kwietniówek z terminami porodów :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Masz już prawie 11 tydzień i termin na kwiecień? Nie wypada Ci w marcu jeszcze?
Ja według OM mam dziś 8+3 i termin na 12.04, a Ty prawie 11 tydzień i termin na 4.04? Strasznie dziwne to. :D
Dobrze wychodzi ;) ynka kończy 10 tydzień. Mam termin 3 kwietnia wg oznaczenia 9+6 czyli 9 skończonych tygodni i 6 dzień 10 tygodnia - też zaraz zaczynam 11 tydzień
 
Do góry