reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kwietniowe mamy 2020

Próbuje i przez aplikację i przez stronę. Jak wchodzę na stronę mam coś takiego . Gdzie mogę znaleźć fora zamknięte?
przez aplikacje wchodzisz?
moze sprobuj wejsc przez strone, i poszukaj fora zakmniete
Screenshot_2019-09-19-22-03-11-819_com.android.chrome.jpeg
 
reklama
Fuksja - chodzę do trzech ginekologów :)
Moj cukier na czczo to 95
Krzywa:
95
160
98
Jedna lekarka stwierdziła, że narazie dieta.
Dwie stwierdziły, że wszystko jest ok. Co roku normy są różne - niema co tak naprawdę się tym sugerować do końca.
Wystarczy dieta i zero paniki.
Cukrzycy ciążowej niemasz.
Cukrzycę ciążową potwierdził mi i ginekolog, i diab
Fuksja - chodzę do trzech ginekologów :)
Moj cukier na czczo to 95
Krzywa:
95
160
98
Jedna lekarka stwierdziła, że narazie dieta.
Dwie stwierdziły, że wszystko jest ok. Co roku normy są różne - niema co tak naprawdę się tym sugerować do końca.
Wystarczy dieta i zero paniki.
Cukrzycy ciążowej niemasz.
Przy cukrze 155 po 2h cukrzycę jak najbardziej mam, co potwierdziło 2 lekarzy. W pierwszej ciąży też na początku miałam poranny cukier 98, a potem w 21tc po 1h miałam 210. Lekarze starają się wcześnie wyłapać takie przypadki jak mój żeby nie dopuścić do tak wysokich cukrów w drugiej połowie ciąży.

W drugiej ciąży poranne cukry miałam na poziomie 78-88 i potem w połowie ciąży krzywa wyszła mi idealnie. Nie wiem czemu w tej ciąży cukier znowu mi szaleje. Pewnie wiek robi swoje.
 
Tak, lekarka powiedziała mi, że z takimi wynikami na pewno nie mam cukrzycy typu 2, ale jest to już cukrzycą ciążowa. Mierzę sobie poziomy cukru i póki co mam tylko problemy z cukrem na czczo. Mogę jeść normalny obiad, kanapki i póki nie jem słodyczy to cukry mam dobre. Podobno cukrzycą bardzo się pogłębia po 20tc i wg diabetolog pewnie skończę na insulinie. Już się zapisałam do przyszpitalnej poradni cukrzycowej: najbliższy wolny termin był za 5 tygodni.
A dostałaś skierowanie do ginekologa jeśli tak to jako ciężarna z cukrzycą ciążową powinni cię przyjąć w ciągu 7 dni i ławski nie robią bo takie są standardy że ciężarna muszą przyjąć do lekarza w ciągu 7 dni ze skierowaniem .Ja też mam cukrzycę i dostałam skierowanie do poradni diabetologicznej wojewódzkiej i czekałam na wizytę 5 dni
 
O nerkach też myślałam ale lekarz widocznie po kolei sprawdza. Na razie lek wziewny, p.alergiczny i badanie na krztusiec.
Ciężko m wytłumaczyć ale to tak dziwnie boli jakby tylko cały lewy bok od tylu, bok i przód.
Ja przechodziłam kilka lat temu zapalenie nerki i ten ból to dzisiaj pamiętam [emoji21] nic chyba mnie w życiu tak nie bolało! Na początku myślałam że mnie przewialo i bolą mnie ledzie, ale później przez kilka dni miałam gorączkę, która pochodziła pod 40 stopni i niczym nie mogłam jej zbić. Ból tak silny ze nie miałam siły żeby wstać z łóżka i zrobić dwa kroki do łazienki, coś strasznego ! Ale poza tym nie czułam żadnych objawów jeśli chodzi o mocz, kaszel czy inne. A lekarz podczas badania uderzył mnie w plecy i od razu wiedział ze to nerki, bakterie i białko w moczu to potwierdziło. Chyba wtedy dopiero 3 antybiotyk postawił mnie na nogi :( nikomu nie życzę przechodzenia przez to :(
 
Być może był już ten temat, ale chciałabym się zapytać czy kupujecie już jakieś rzeczy dla dziecka? Zupełnie przez przypadek wpadło mi w oko używane łóżeczko za pół darmo, kolorystycznie idealnie pasujące do mojego salonu. Ale boje się , ze to za wcześnie (8t4d)...
Nie kupię NIC minimum do badań prenatalnych. Najpewniej koło 20 tc zacznę się rozglądać. Nie mam parcia na to DZIĘKI Bogu, wręcz nie chce nawet się rozgladac. Boję się zapeszyc.
Hej, mam do was pytanie: detektor tętna, macie doświadczenia? Od kiedy stosować i który polecacie?
Zamierzam kupić za premie, o ile ja dostanę za wrzesień :D mimo że mąż jak raz w życiu o to zapytałam, to wydał się na mnie ze głupia jestem :p
A to już będzie na początku października 10-11tc :)
 
reklama
Do góry