reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

kwietniowe mamy 2020

reklama
Co jest największą głupotą, bo ci co najwięcej zarabiają, zwykle płacą największe podatki właśnie m.in. na 500+
No dokładnie, a Ci pracujący na czarno i niewykazujący dochodu to dostają becikowe, kosiniakowe, 500+, rodzinne i dodatek z tytułu urodzenia dziecka, więc minimum 3600 zł w pierwszym miesiącu, a potem 1600 zł.
 
Te progi do becikowego to żart, my też się nie łapiemy. Dobrze, że na 500+ znieśli progi, a przecież wiele osób uważało, że powinni wprowadzić górny próg i nie dawać tym co dobrze zarabiają. :D
Piona, ja też się nie łapię...

Najlepiej żeby wszyscy powyżej średniej krajowej płacili wyższe podatki i oddawali pół pensji bezrobotnym :p
 
A jak tam wasza waga/brzuchy? Ja po dzisiejszych zakupach jestem przerażona, bo musiałam pożegnać rozmiar S :( Za trzy tygodnie idę na wesele, kupiłam sukienkę z odcięciem w talii i niestety już widać, że coś się dzieje, a nie chciałabym jeszcze się ujawniać przed niektórymi osobnikami :/
 
No dokładnie, a Ci pracujący na czarno i niewykazujący dochodu to dostają becikowe, kosiniakowe, 500+, rodzinne i dodatek z tytułu urodzenia dziecka, więc minimum 3600 zł w pierwszym miesiącu, a potem 1600 zł.
Dodatek z tytułu urodzenia dziecka? Co to takiego? Pierwszy raz o czymś takim słyszę.
 
A jak tam wasza waga/brzuchy? Ja po dzisiejszych zakupach jestem przerażona, bo musiałam pożegnać rozmiar S :( Za trzy tygodnie idę na wesele, kupiłam sukienkę z odcięciem w talii i niestety już widać, że coś się dzieje, a nie chciałabym jeszcze się ujawniać przed niektórymi osobnikami :/
Ja stoję w miejscu, pod wieczór jedynie brzuch mi wywala, ale to wzdęcia [emoji16]
 
Piona, ja też się nie łapię...

Najlepiej żeby wszyscy powyżej średniej krajowej płacili wyższe podatki i oddawali pół pensji bezrobotnym :p
Teraz jeszcze chcą wprowadzić obowiązek rozliczania się skalą podatkową dla wolnych zawodów jak programiści, którzy pracują dla jednego pracodawcy w formie umowy B2B, bo prawie wszyscy którzy mają własną działalność rozliczają się podatkiem liniowym 19%, a tak jeśli przekroczą próg podatkowy, czyli 85.000 rocznie (a nie oszukujmy się, większość programistów przekracza) to będą musieli zapłacić podatek 32%...
 
Teraz jeszcze chcą wprowadzić obowiązek rozliczania się skalą podatkową dla wolnych zawodów jak programiści, którzy pracują dla jednego pracodawcy w formie umowy B2B, bo prawie wszyscy którzy mają własną działalność rozliczają się podatkiem liniowym 19%, a tak jeśli przekroczą próg podatkowy, czyli 85.000 rocznie (a nie oszukujmy się, większość programistów przekracza) to będą musieli zapłacić podatek 32%...
A wiem, mój luby programistą jest ;)
 
reklama
Dodatek z tytułu urodzenia dziecka? Co to takiego? Pierwszy raz o czymś takim słyszę.
To dodatek 1000 zł dla osób, które pobierają zasiłek rodzinny. Tam jest kryterium dochodowe 539 zł na osobę. Można składać wniosek i o becikowe i o dodatek do zasiłku z tytułu urodzenia dziecka.
 
Do góry