reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2019

Ja się melduję jako tajny czytacz. Serio, nie wyrabiam z pisaniem totalnie...Co wchodzę, to nawet nie wiem do czego się odnieść tyle skrobiecie. Ale to dobrze, że nasze forum takie ożywione :). Może jak osiądę na L4 to zacznę się udzielać z sensem jakimś ;).
Dobrego wieczoru ciężarówki!
 
reklama
Jestem po wizycie. Z dzieckiem wszystko ok, teraz było widać, że chłopiec. Ma 466gram ( 2 tygodnie temu miał 300). Niestety wód mam nadal mało. Co prawda przybyło, bo 2 tygodnie temu było 3,5cm, a dziś 4,25cm, ale to i tak poniżej normy. Teraz jadę we wigilię. Mam się oszczędzać, ale nie muszę leżeć. Małego prawdopodobnie będzie trzeba wyciągnąć prędzej, będzie dobrze, jeśli wytrzyma do 30 tygodnia.
 
Jestem po wizycie. Z dzieckiem wszystko ok, teraz było widać, że chłopiec. Ma 466gram ( 2 tygodnie temu miał 300). Niestety wód mam nadal mało. Co prawda przybyło, bo 2 tygodnie temu było 3,5cm, a dziś 4,25cm, ale to i tak poniżej normy. Teraz jadę we wigilię. Mam się oszczędzać, ale nie muszę leżeć. Małego prawdopodobnie będzie trzeba wyciągnąć prędzej, będzie dobrze, jeśli wytrzyma do 30 tygodnia.
Pocieszające jest to,że ilość wód się zwiększa zamiast zmniejszać. Może akurat się poszczesci i nawet do 32 tygodnia się uda? I super że dzieciaczek tak ładnie przybiera. Kiedy dostaniesz zastrzyki na płuca?
 
Jestem po wizycie. Z dzieckiem wszystko ok, teraz było widać, że chłopiec. Ma 466gram ( 2 tygodnie temu miał 300). Niestety wód mam nadal mało. Co prawda przybyło, bo 2 tygodnie temu było 3,5cm, a dziś 4,25cm, ale to i tak poniżej normy. Teraz jadę we wigilię. Mam się oszczędzać, ale nie muszę leżeć. Małego prawdopodobnie będzie trzeba wyciągnąć prędzej, będzie dobrze, jeśli wytrzyma do 30 tygodnia.
To dobre wieści. Skoro wody się uzupełniają może uda się wytrzymać chociaż do 34tc. Rób co możesz i jeśli nie będzie to konieczne nie zgadzaj się na wcześniejszy poród niż 33/34tc wiem co mówię mam w domu wcześniaki z 32tc i koleżankę która ma dzieci z 29tc. To nie tylko mniejsze dziecko, wcześniak to mnóstwo problemów. Walcz o każdy dzień. Czasem 2 dni więcej w brzuchu robi dużą różnicę. To że dziecko jest w stanie przeżyć w 30 czy nawet w 25 tc to jedno ale jak to potem wygląda wie tylko ten co to przeżył.
 
Macie jakieś doświadczenie w przygotowaniu psa na pojawienie się dziecka? :) mam duzego psa, który spi miedzy nami :D jak pomyślę jak ona sie odnajdzie miedzy placzem i grajacymi zabawki to ojj.. Skonczy sie wieczny relaks
 
Hej, ja już też po. Obsuwa 2.5 godziny...
No ale najważniejsze że z jednej strony trobiel zniknęła, a z drugiej ta większa zmniejszyła się do 3mm. Także bardzo dobre wieści :). Poza tym wszystkie narządy w porządku.

A u mojego lekarza zdecydowaliśmy, że przenoszę się do kliniki, w której ma lepsze usg. Wolę wydać pieniądze, ale żeby coś widział a nie szarą plamę...

No i na te moje lekkie twardnienie macicy zmienil mi magnez na aspargin a brałam magne b6. No i skierowanie na krzywą, ktorą mam zrobić na 7go stycznia. I zapytalam, czy jakbym robila po świętach to czy może tak być, czy wyników nie zafałszuje. To powiedział, że spokojnie mogę normalnie jeść w święta. Ale i tak będę robić po sylwestrze jak to na 7go.
 
Raczej sami, przepis pewnie gdzies na necie znajdziemy, jest tego trochę;) ja również mam kolejna wizytę 2.01, a ile w ogole czeka się mniej więcej na wynik z tej glukozy, czy od razu jest? Bo doktorka mowila, żebym zrobiła po Świętach właśnie i chce się wyrobić z wynikiem po Nowym Roku

Polecam przepis na pierniczki alpejskie z blogu moje wypieki :) Link do: Pierniczki jak alpejskie... | Moje Wypieki
Piekłam je już kilka razy i są bardzo pyszne nie tylko na choinkę ale po prostu na świąteczny stół :) Jak robiłam tylko na choinkę to nie czekałam na kolejny dzień aby ciasto stężało tylko tego samego dnia po prostu dosypywałam mąki tak aby dało się je rozwałkować. I nawet takie trochę twardsze znikały od razu po upieczeniu :D

Yyyy ja nie jestem w temacie z tymi tabelkami :unsure: Podpowiecie gdzie dokładniej trzeba się dopisać ? Na wątku z połówkowych się dopisałam a tabelek żadnych nie widzę :oo:
 
Polecam przepis na pierniczki alpejskie z blogu moje wypieki :) Link do: Pierniczki jak alpejskie... | Moje Wypieki
Piekłam je już kilka razy i są bardzo pyszne nie tylko na choinkę ale po prostu na świąteczny stół :) Jak robiłam tylko na choinkę to nie czekałam na kolejny dzień aby ciasto stężało tylko tego samego dnia po prostu dosypywałam mąki tak aby dało się je rozwałkować. I nawet takie trochę twardsze znikały od razu po upieczeniu :D

Yyyy ja nie jestem w temacie z tymi tabelkami :unsure: Podpowiecie gdzie dokładniej trzeba się dopisać ? Na wątku z połówkowych się dopisałam a tabelek żadnych nie widzę :oo:
Link do: TABELKA :)
Tu masz linka
 
reklama
Hej, ja już też po. Obsuwa 2.5 godziny...
No ale najważniejsze że z jednej strony trobiel zniknęła, a z drugiej ta większa zmniejszyła się do 3mm. Także bardzo dobre wieści :). Poza tym wszystkie narządy w porządku.

A u mojego lekarza zdecydowaliśmy, że przenoszę się do kliniki, w której ma lepsze usg. Wolę wydać pieniądze, ale żeby coś widział a nie szarą plamę...

No i na te moje lekkie twardnienie macicy zmienil mi magnez na aspargin a brałam magne b6. No i skierowanie na krzywą, ktorą mam zrobić na 7go stycznia. I zapytalam, czy jakbym robila po świętach to czy może tak być, czy wyników nie zafałszuje. To powiedział, że spokojnie mogę normalnie jeść w święta. Ale i tak będę robić po sylwestrze jak to na 7go.
A ten asparagi to większą dawka czy jak? Mi twardnieje ale też nie codziennie. Czasami przez 2 dni cały czas a później kilka dni w ogóle? Ja jeszcze luteinę biorę oprócz magnez b6 ale nogi mnie bolą więc chyba za malo
 
Do góry