reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2019

reklama
UWAGA! Ogłoszenie parafialne!
Jak wiecie pracuję nad tabelką 2.0. Tworzę ją na podstawie wątku połówkowego, ALE również na podstawie wątku z pierwszą tabelką, ponieważ biorę z niej termin porodu (tabelka będzie ułożona według TP, żeby wszystko było bardziej przejrzyste). Dlatego bardzo proszę osoby które jeszcze nie dodały wpisu w wątku z tabelką, aby to zrobiły, bo niestety nie mogę ich teraz dodać do tabelki połówkowej.
 
Cześć Wszystkim ostatnio nie za bardzo mam czas na pisanie na forum ale na bieżąco staram się Was czytać. Zaraz zbieram się i jedziemy na połówkowe , proszę o kciuki , by dzidzia była zdrowa i współpracowała . Mam mega stresu. Mam nadzieje , że dzisiejsze wizyty były same pozytywne , później doczytam . Do później.
 
Jeśli po słodyczach masz przekroczenia glukozy to po pizzy, białym pieczywie tudzież dużej porcji makaronu jak najbardziej mogą też się pojawić. Tutaj nie ma co zrzucać na święta lub inne akcje. Jak ktoś jest zdrowy to cukier będzie w normie. Jeśli są problemy i wyjdą nawet przy okazji świątecznego objadania to dobrze. W kolejnych tygodniach ciazy tolerancja węglowodanów jest coraz mniejsza. Wprowadzenie zdrowej diety w większości przypadków wystarcza. Oczywiście niech każdy robi jak tam uwaza:)
To chyba nie do końca tak jak piszesz... bo nawet pielęgniarki w labo często pytają czy dzień wcześnie nie jadło się wieczorem winogron. Albo nie poszalało za bardzo z ciastami. Nawet lekarze mówią by nie przesadzać że słodyczami dzień przed. No chyba że dla kogoś to normalna dieta. Pół tortu na kokacje[emoji23]. W święta nikt normalnie się nie odżywia...
Wynik też może wyjść zafałszowany przez taka świąteczną dietę.
Ja w poprzedniej ciąży jak miałam podejrzenie cukrzycy i mierzyłam cukier kilka razy dziennie zauważyłam że po ciężkiej nocy do normy było daleko i potwierdziła to pani diabetolog. Tak więc nie do końca jest tak że jak jest ok to zawsze będzie...
 
Ciezko bedzie nadrobic was, nawet nie wiem ktory mam tydzien ciazy. Leze teraz z mlodsza, bo ma stan podgoraczkowy i tak sobie pomyslalam, ze zajrze do was. Mam nadzieje, ze wszystko w porzadku u kazdej z was?
Ogólnie jest u nas ok. Niektóre mamy dolegliwości, niektórym się szyjka skraca ale poza tym same dobre wiadomości ;) wy też się kurujcie i niech choroby Was omijają.
 
W auchan byl o wiele większy wybór. Sama robisz ciasto czy kupujesz jakąś gotową recepturę? Bo ja poszłam na łatwizne i kupiłam z dr oetkera takie pudełko, gdzie już był proszek i trzeba tylko dodac masła i jajka. To jak szukasz środka na przeczyszczenie to te pierniki są jak znalazł :D Będę robić nowe, to już sama zrobię ciasto od podstaw.
Raczej sami, przepis pewnie gdzies na necie znajdziemy, jest tego trochę;) ja również mam kolejna wizytę 2.01, a ile w ogole czeka się mniej więcej na wynik z tej glukozy, czy od razu jest? Bo doktorka mowila, żebym zrobiła po Świętach właśnie i chce się wyrobić z wynikiem po Nowym Roku
 
reklama
To chyba nie do końca tak jak piszesz... bo nawet pielęgniarki w labo często pytają czy dzień wcześnie nie jadło się wieczorem winogron. Albo nie poszalało za bardzo z ciastami. Nawet lekarze mówią by nie przesadzać że słodyczami dzień przed. No chyba że dla kogoś to normalna dieta. Pół tortu na kokacje[emoji23]. W święta nikt normalnie się nie odżywia...
Wynik też może wyjść zafałszowany przez taka świąteczną dietę.
Ja w poprzedniej ciąży jak miałam podejrzenie cukrzycy i mierzyłam cukier kilka razy dziennie zauważyłam że po ciężkiej nocy do normy było daleko i potwierdziła to pani diabetolog. Tak więc nie do końca jest tak że jak jest ok to zawsze będzie...
Wiesz ja w pierwszej ciąży zrzucałam winę na truskawki:) jadłam kilogramy. Krzywa cukrowa wyszła na granicy, diabetolog od razu mnie uświadomiła że lepiej nie będzie tylko gorzej.
W aktualnej ciąży tylko dzięki mojej ginekolog wiem że muszę uważać a nawet brać insulinę i to od 6 czy tam 7 tc. Zaznaczam, że cukry na czczo mam w normie a wcześniejsze skierowanie na obciążenie glukozą było podyktowane tylko doświadczeniem mojej lekarki.
Czasem Mąż sobie zrobi cukier np. wypił piwo, zjadł obiad, kawa i ciasto cukier po godzinie 120. Jest zdrowy i może opychać się jak tylko chce, kompletnie nie odbija się to na wynikach.
Nawet jeśli tak jak piszesz krzywa obciążenia glukozą wyjdzie błędna po objadaniu się węglowodanami to nic wielkiego się nie stanie. Otrzymujesz bezpłatny glukometr, zalecenia diety i na tym się kończy:)
 
Do góry